ceny leków refundowanych w 2012

Refundacja leków, dostęp do leczenia żywieniowego czy nowoczesnego leczenia, a także inne działania są priorytetem dla Stowarzyszeń NZJ.
Wszelkie wiadomości i najświeższe informacje dają Nam nadzieję na lepsze jutro.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
julianka
Początkujący ✽✽
Posty: 120
Rejestracja: 26 wrz 2005, 11:01
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: julianka » 24 lut 2012, 12:33

Witajcie!
Niezły jest aktualnie bajzel z cenami leków- co prawda za asamax płacę niecałe 9 zł (czyli potaniał o około 6), natomiast za mleko dla młodszej córki - alergiczki- 29 (kupowałam je dotychczas w zaprzyjaźnionej aptece, gdzie dawali na nie rabat i było za 8,6). Powiem szczerze, że wolałabym dawać nadal te 15 zeta za asamax, ale by nutramigen wrócił na listę :( Mała ma już prawie 2 lata i byłyśmy ostatnio w Instytucie Pediatrii, na gastroenterologii, gdzie dr Klincewicz stwierdziła,że mała ma za niski poziom laktazy we krwi, więc inne mleko niż ten zakichany nutra- nie wchodzi w rachubę. Przepraszam za jęki, ale naprawdę nieźle nas to trzepnie po kieszeni, jak będę musiała w marcu za 10 puszek zapłacić 290 zł :/ (dotychczas jedziemy na zapasie, który zrobiłam w grudniu).

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: obyty.z.cu » 24 lut 2012, 14:10

Ja w sprawie cen refundowanych dodałbym tylko,żeby korzystać z zapytań w aptece na temat zamienników leków.
U mnie niektóre leki nawet bez refundacji są dużo tańsze,substancja czynna ta sama,a cena niższa i to dość dużo,tym bardziej gdy podliczy się ja na dużą ilość i różnorodność leków.
Inną sprawą jest też to,że lekarze przyzwyczajeni są do przepisywania niektórych leków z "automatu",a nowe listy dają refundacje na inne leki,choć znów substancja czynna ta sama.
Naprawde w ten sposób można dużo zaoszczędzić !!
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
makika83
Początkujący ✽✽
Posty: 309
Rejestracja: 26 sie 2008, 15:35
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Świecie
Kontakt:

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: makika83 » 25 lut 2012, 08:23

obyty - zgadzam się, pod warunkiem jednak, że w danej aptece jest ktoś myślący i komu się chce. Jak to jest technik farmacji, a nie mgr to czasami bywa różnie, szczególnie jeśli mamy do czynienia ze "świeżym" farmaceutą... niestety... i to nawet nie chodzi tylko o nasze leki, tak samo jest ze wszystkim, ale wiele aptek woli dostać trochę kasy z nfz niż zarobić mniej na sprzedaży zamienników, co w dłuższej mierze jest przecież bardziej opłacalne... ech...
dla każdego życie ma co innego

Asamax 3x 1000mg

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: kasia38 » 25 lut 2012, 16:19

ale nie do końca jest tak że zawsze można wziąć zamiennik, mimo, że substancja czynna ta sama. Już była to tym mowa - Asamax i Salofalk, niby to samo bu tu mesalazyna i tu mesalazyna. Jednak Asamax nie jest dla chorych na CD, a panie w aptece tego nie wiedzą, one twierdzą, ze to to samo, identyko, a tak nie jest. Więc najlepiej pytać o zamienniki lekarza a nie farmaceutę
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
dariah4
Aktywny ✽✽✽
Posty: 634
Rejestracja: 27 gru 2010, 10:38
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: dariah4 » 25 lut 2012, 18:09

julianka pisze:byłyśmy ostatnio w Instytucie Pediatrii, na gastroenterologii, gdzie dr Klincewicz stwierdziła,że mała ma za niski poziom laktazy we krwi, więc inne mleko niż ten zakichany nutra- nie wchodzi w rachubę.
Swego czasu leczyłam się u pani tej pani doktor. Ona zawsze zapisywała mi najdroższe leki a i to dawało marne efekty. Gdybym się dalej u niej leczyła to nie wiem czy moi rodzice dawaliby radę finansowo z moim leczeniem. Tańsze zamienniki uważała za marną podróbę, na którą nie warto nawet zwrócić uwagi.

Przepraszam za OT. :razz:
Leki: Asamax 500 4x2

" [...] twoje blizny są twoją siłą."
Paul Coelho

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: Baby » 25 lut 2012, 18:19

Uważam że jak najbardziej powinniśmy szukać zamienników jeśli mają taką samą substancję czynną lecz wpierw powinno się spytać lekarza. Przykładowo jestem leczona sterydem który ma substancję czynną identyczną jak inny jednak mój lekarz prowadzący z MSW nie kazał mi go zmieniać bo podobno ten co biorę jest idealny dla mnie - substancja uwalnia się dokładnie tam gdzie powinna. Ja zawsze jak jetem na wizycie u lekarza i mam przepisywane leki których nie znam pytam czy ten lek jest drogi. Jeśli lekarz nie wie sprawdza a gdy okazuje się, że cena jest dla mnie wysoka proszę o tańczy zamiennik mówiąc wprost, że ten lek jest dla mnie za drogi. Jeśli zamiennik istnieje zawsze lekarz mi go przepisuje.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: Mamcia » 25 lut 2012, 18:30

O tym co dla kogo i za ile - opisałam w kwartalniku jeśli chodzi o nutramigen to ma wrócić na listy.
http://www.nutramigen.info.pl/
O właśnie sprawdziłam na stonach MZ jest http://www.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr=q10 ... &ma=019383
I znowu jest na ryczałt
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
anusia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 850
Rejestracja: 29 sty 2010, 16:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: tomaszów lubelski
Kontakt:

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: anusia » 25 lut 2012, 19:02

czy dobrze zrozumiałam i imuran jest już na ryczałt dla nas ,a raczej będzie od 1 marca :neutral:
http://www.mz.gov.pl/wwwfiles/ma_strukt ... _label.pdf
nie pisze ,że dla chorych na crohna tylko nzj?
imuran ,asamax ,kontracept
HUMIRO OBYŚ JUŻ NIGDY NIE BYŁA MI POTRZEBNA !Znów będziesz ze mną :) Jesteśmy razem od 18 marca (ja i humira )

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: Baby » 25 lut 2012, 19:13

anusia pisze:nie pisze ,że dla chorych na crohna tylko nzj?
W NZJ to choroba CD i CU oraz inne niesklasyfikowane NZJ.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
anusia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 850
Rejestracja: 29 sty 2010, 16:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: tomaszów lubelski
Kontakt:

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: anusia » 25 lut 2012, 19:33

Baby pisze:W NZJ to choroba CD i CU oraz inne niesklasyfikowane NZJ.
Wiem co oznacza NZJ ,tylko chciałabym wiedzieć czy sytuacja wraca do normalności i imuran dla nas będzie na ryczałt po interwencji prof Rydzewskiej i morzu kartek wysłanych do MZ ? :roll:
imuran ,asamax ,kontracept
HUMIRO OBYŚ JUŻ NIGDY NIE BYŁA MI POTRZEBNA !Znów będziesz ze mną :) Jesteśmy razem od 18 marca (ja i humira )

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: Mamcia » 25 lut 2012, 19:39

Wraca, a ja muszę zmienić wstępniak w kwartalniku. No, ale lek, który w lutym musiałam kupić za 1230 zł będzie na ryczałt.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: kasia38 » 25 lut 2012, 22:13

kurcze nie otwierają mi się te linki...
proszę o odpowiedź, czy od 1 marca Azotiopryna będzie na ryczałt czy tylko Imuran?
Mam receptę do realizacji i mogę spokojnie poczekać. Ale z drugiej strony jeśli będzie jak było tzn 30 zł to wolę wykupić ją w lutym, dlatego tak dopytuję:)
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: kasia38 » 25 lut 2012, 23:56

dzięki majka ale dalej nie mogę otworzyć - to wina mojego kompa
jakby ktoś mógł po otwarciu tego linka przesłać mi na maile te strony to byłabym wdzięczna
kasia6912@op.pl

[ Dodano: 26-02-2012 ]
zainstalowałam sobie Adobe i już się wyświetla:)
nie ma tam przy tej Azie CD, czy NZJ wystarczy do recepty na ryczałt?
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

aro_w
Debiutant ✽
Posty: 31
Rejestracja: 28 lis 2011, 15:38
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Polska

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: aro_w » 26 lut 2012, 08:22

Doszło przy AZA : Nieswoiste zapalenie
jelit, nefropatia IgA,
plamica Henocha-
Schoenleina;nefropatia
toczniowa oraz zapalenie
naczyn - u dzieci do 18
roku zycia; Nieswoiste
zapalenie jelit u dzieci do
18 roku zycia
Best Regards Aro_w

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: kasia38 » 26 lut 2012, 15:58

no wiem, czytałam to tylko czy na taki opis dostaniemy receptę na ryczałt z chorobą CD?
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Zablokowany

Wróć do „Nasze Działania”