ceny leków refundowanych w 2012

Refundacja leków, dostęp do leczenia żywieniowego czy nowoczesnego leczenia, a także inne działania są priorytetem dla Stowarzyszeń NZJ.
Wszelkie wiadomości i najświeższe informacje dają Nam nadzieję na lepsze jutro.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
makika83
Początkujący ✽✽
Posty: 309
Rejestracja: 26 sie 2008, 15:35
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Świecie
Kontakt:

ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: makika83 » 06 gru 2011, 08:26

(jeśli temat już jest to przepraszam, ale nie potrafiłam znaleźć)


Czy wiadomo jak będzie w praktyce wyglądało kupowanie leków refundowanych? Nie chciałabym musieć kupować leków za pełną stawkę, jak każdy chyba, nie rozumiem jak sama mogę sprawić, żeby płacić mniej, skoro na recepcie ma widnieć pieczątka "do decyzji NFZ"? Czy może liczyć, że jednak nie wejdzie w życie, czy jak dotąd - będzie wystarczył druczek RMU-A, że jestem ubezpieczona i będzie ok? Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
dla każdego życie ma co innego

Asamax 3x 1000mg

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Posty: 2318
Rejestracja: 20 sty 2009, 19:24
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: CatAnn » 06 gru 2011, 12:12

Dzisiaj w szpitalu wojewódzkim odczytano rozporządzenie dotyczące funkcjonowania szpitala i służby zdrowia w przyszłym roku.
Tak jak to pierwsze - warto wspomnieć - ale może w innym temacie, tak to drugie pasuje do tego właśnie.

Otóż jeśli chodzi o recepty i ich wzór - według lekarzy - pacjenci będą musieli chodzić do lekarza z linijką, żeby sprawdzić, czy aby przypadkiem nie jest zbyt długa/krótka/wąska/szeroka o 2 milimetry, bo jeśli sprawdzą to w aptece, to oczywiście:
a) recepta nie zostanie zrealizowana, czyli brak leku
b) pacjent powinien napisać skargę na lekarza
c) lekarz zostanie oskarżony
d) a naszej recepty i leków dalej nie ma

Poza tym mają być trzy rodzaje odpłatności i tak jak pełnopłatna - wiadomo - jak zawsze, to nie problem, ale jeśli lekarz pomyli tamte dwie pozostałe, to może iść za to do więzienia.
A my znowu zostajemy bez leków.

Sytuacja kompletnie absurdalna.
Lekarze są przerażeni i rozmawiają tylko o tym we wszystkich gabinetach lekarskich, sekretariatach i tak dalej, pielęgniarki to samo.
Najgorsze, że właśnie w tym momencie tracimy gdański oddział gastroenterologii dziecięcej :placze:
Ostatnio zmieniony 06 gru 2011, 19:58 przez CatAnn, łącznie zmieniany 3 razy.
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Awatar użytkownika
toczka
Początkujący ✽✽
Posty: 459
Rejestracja: 15 mar 2009, 19:22
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: toczka » 06 gru 2011, 15:36

chore!!!!

to co, pozostaje nam aby przed koncem roku zebrac od roznych lekarzy jak najwiecej recept z P????
Na końcu jest zawsze dobrze. A jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to nie jest jeszcze koniec...

Nobody expects the Spanish Inquisition!

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: Natalka » 06 gru 2011, 20:00

posty na temat oddziału gastro dziecięcego wydzieliłam tu viewtopic.php?t=11892
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
makika83
Początkujący ✽✽
Posty: 309
Rejestracja: 26 sie 2008, 15:35
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Świecie
Kontakt:

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: makika83 » 07 gru 2011, 14:28

Byłam dziś u lekarza pierwszego kontaktu, który (właściwie "która") wypisuje mi powtórki leków i załatwiłam sobie tabletki na 2 miesiące - ale ja biorę tylko Asamax w tabsach, więc nie było większego problemu... gdyby mi nie chcieli wydać w aptece to po prostu poszłabym jeszcze pod koniec grudnia. Ale dowiedziałam się, że:

- lekarze sami jeszcze nie wiedza jakie konkretnie dla jakich leków będą stawki (z tego co wyczytałam tu i ówdzie to zniżki mają być 100%, 50% i 30%, no i pełnopłatne)

- to, że przybędzie każdemu lekarzowi więcej roboty papierkowej to wszyscy wiedzą i najbardziej na tym ucierpią oczywiście pacjenci, bo póki co nikt nic nie wie właśnie odnośnie stawek zniżkowych i komu ode będą dane

- poza tym część lekarzy buntuje się, bo w przypadku kiedy pacjent nie był ubezpieczony,a dostał lek na receptę refundowany to ostatecznie lekarz ma ponosić koszty owego leku, co niby swój pokręcony sens ma, ale jest jeszcze jedna kwestia: nawet przy każdorazowej weryfikacji może się okazać, że dokument uprawniający do zniżki jest fałszywy, bo np. pracodawca ich nie odprowadzał do ZUSu a książeczkę podbił... Stąd masa wyprodukowanych już podobno pieczątek "do decyzji NFZ"...

Od siebie, z tego co wyczytałam, dodam, że ustawa jest bublem samym w sobie, bo nawet jeśli pójdę do lekarza i on by mi przystawił taką pieczątkę, udam się do oddziału NFZ (czyli gdzie? co miesiąc?? a co z tymi na wózkach???)to i tak NFZ nie zweryfikuje ani jaka stawka zniżki mi się należy, ani tym bardziej czy jestem rzeczywiście ubezpieczona w ZUS, bo przebieg dokumentów między tymi placówkami jest be...

Jak będę wiedziała więcej dam znać. Pozdrawiam!
dla każdego życie ma co innego

Asamax 3x 1000mg

Awatar użytkownika
Jacquelina
Początkujący ✽✽
Posty: 263
Rejestracja: 28 mar 2009, 22:48
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: Jacquelina » 07 gru 2011, 19:15

makika83 pisze: - lekarze sami jeszcze nie wiedza jakie konkretnie dla jakich leków będą stawki (z tego co wyczytałam tu i ówdzie to zniżki mają być 100%, 50% i 30%, no i pełnopłatne)
Ciekawe jakie my dostaniemy ...
makika83 pisze: Stąd masa wyprodukowanych już podobno pieczątek "do decyzji NFZ"...

Od siebie, z tego co wyczytałam, dodam, że ustawa jest bublem samym w sobie, bo nawet jeśli pójdę do lekarza i on by mi przystawił taką pieczątkę, udam się do oddziału NFZ
Czekaj czekaj, dobrze zrozumiałam? z tego wynika ze trzeba będzie latać z receptami do oddziału nfz? wtf? masakra jakaś >.<
leki:Salofalk 2*2/controloc/ azathiopiryne 1*2/
_______________________

Awatar użytkownika
makika83
Początkujący ✽✽
Posty: 309
Rejestracja: 26 sie 2008, 15:35
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Świecie
Kontakt:

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: makika83 » 09 gru 2011, 10:53

Jacquelina pisze: Czekaj czekaj, dobrze zrozumiałam? z tego wynika ze trzeba będzie latać z receptami do oddziału nfz? wtf? masakra jakaś >.<
No, jeśli lekarz bierze udział w strajku (bo nie wszyscy biorą) to może tak zrobić i pole, gdzie mamy "P" zostawi puste oraz przystawi ową pieczątkę... Ale, że się powtórzę, jak miałoby to wyglądać, czyli gdzie iść i jak niby NFZ miałoby zweryfikować czy mi się należy czy jak - to już nikt nic nie wie...

I, z tego co zrozumiałam, nie będzie żadnych p, x czy cokolwiek tylko właśnie kwota % zniżki... Plus same podwyżki leków... Więcej konkretów ma być po 16 grudnia, cokolwiek będę wiedziała napiszę...

A póki co - spokojnie, nie ma się co denerwować, zresztą nie da to nam nic dobrego,więc siedzimy i czekamy :)

Pozdrawiam
dla każdego życie ma co innego

Asamax 3x 1000mg

Awatar użytkownika
makika83
Początkujący ✽✽
Posty: 309
Rejestracja: 26 sie 2008, 15:35
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Świecie
Kontakt:

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: makika83 » 12 gru 2011, 09:40

I już mi się nie zgadza - to od lekarza, nie od apteki, zależy czy lek będzie tańszy czy droższy (refundacja na recepcie) - i tak ewentualne koszty w przypadku pacjenta nieubezpieczonego poniesie lekarz, a nie apteka; to, czy lekarz przybije pieczątkę czy napisze cokolwiek na recepcie, co uprawnia pacjenta do zniżki, zależy od lekarza znowu - tu musi do kiedyś tam wyrazić chęć wzięcia udziału w owym proteście. Pismaki nie zawsze piszą prawdę, nie zawsze prawdę interpretują jak trzeba.

A poza tym bajzel jest i nikt nic nie wie...
dla każdego życie ma co innego

Asamax 3x 1000mg

chory
Debiutant ✽
Posty: 26
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:04
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: malopolska

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: chory » 24 gru 2011, 16:26

Jest już nowa lista leków refundowanych na 2012 rok. Pomimo że mam remisję od bardzo dawna to leki zażywam profilaktycznie, za asamax 500g płaciłem po 1gr. Nie rozumiem tej listy,może ktoś rozszyfrować ile teraz będę płacić?
Lista refundowanych leków na 2012r KLIK

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: malapkasia » 25 gru 2011, 09:43

viewtopic.php?t=11076&postdays=0&postorder=asc&start=60
patrzysz na ostatnia kolumnę to tyle musisz zapłacić ;)
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
dariah4
Aktywny ✽✽✽
Posty: 634
Rejestracja: 27 gru 2010, 10:38
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: dariah4 » 25 gru 2011, 13:51

Jak dla mnie nawet w miarę ceny tych leków teraz są. Asamax chyba trochę droższy będzie, ale myślałam, że będzie gorzej.
Leki: Asamax 500 4x2

" [...] twoje blizny są twoją siłą."
Paul Coelho

Awatar użytkownika
dariah4
Aktywny ✽✽✽
Posty: 634
Rejestracja: 27 gru 2010, 10:38
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: dariah4 » 26 gru 2011, 13:22

magdalene pisze:Jest 8,27, było 15 z kawałkiem
A tak rzeczywiście, źle spojrzałam, nie na tą rubrykę.
Leki: Asamax 500 4x2

" [...] twoje blizny są twoją siłą."
Paul Coelho

Awatar użytkownika
makika83
Początkujący ✽✽
Posty: 309
Rejestracja: 26 sie 2008, 15:35
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Świecie
Kontakt:

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: makika83 » 27 gru 2011, 10:36

To ja mam jeszcze krótkie pytanko: mam patrzeć na ostatnią kolumnę, ale w przed-przed ostatniej ma być (wg mnie ta :roll: ) "Choroba Lesniowskiego-Crohna, Wrzodziejace zapalenie jelita grubego" czy "We wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania decyzji" - bo różnica jest zasadnicza. Jak mniemam druga kategoria to dla niezdiagnozowanych, a może się mylę? :neutral:
dla każdego życie ma co innego

Asamax 3x 1000mg

gosia2122
Debiutant ✽
Posty: 48
Rejestracja: 17 paź 2011, 10:29
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: gosia2122 » 27 gru 2011, 12:40

właśnie, ile będą płacić za asamax "niezdiagnozowani"?
Gosia

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Posty: 1479
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:20
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: izo.sim » 02 sty 2012, 08:40

gosia2122 pisze:właśnie, ile będą płacić za asamax "niezdiagnozowani"?

Myślę, że cenę detaliczną.
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

Zablokowany

Wróć do „Nasze Działania”