ceny leków refundowanych w 2012

Refundacja leków, dostęp do leczenia żywieniowego czy nowoczesnego leczenia, a także inne działania są priorytetem dla Stowarzyszeń NZJ.
Wszelkie wiadomości i najświeższe informacje dają Nam nadzieję na lepsze jutro.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: kasia38 » 29 cze 2012, 22:38

ale chyba tylko w prywatnych gabinetach
bo skoro NFZ złożył tak "świetną propozycję" lekarzom rodzinnym, by przepisywali recepty wypisane na 100% to chyba oni nie będą strajkować...
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

jasia157
Debiutant ✽
Posty: 31
Rejestracja: 04 gru 2007, 16:53
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Słupsk

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: jasia157 » 30 cze 2012, 07:39

witam, a ja mam wizytę u gastrologa 3 lipca
:( Jasia

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: ranka » 01 lip 2012, 18:31

strajk lekarzy dotyczy nie tylko prywatnych gabinetow ale tez szpitali czy przychodni, oczywiscie to wola lekarza czy do niego przystapi.

niestety kara dla lekarza za np. pomyłke w słowie "ul." przykladowo to kara 300 zl. kary sie sumuja, jak ktos ma ochote moge przepisac doslownie punkt z listu od NFZ dotyczacy kar.
to samo dotyczy refundacji.
Obrazek

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: obyty.z.cu » 01 lip 2012, 21:58

ranka pisze:niestety kara dla lekarza za np. pomyłke w słowie "ul." przykladowo to kara 300 zl.
bez obrazy,ale jak się pomyli budowlaniec ,konstruktor to jest katastrofa :!:
jak się pomyli lekarz,to wg nich= ciężka kara finansowa.
Nie rozumiem,dlaczego oni dopuszczają swoje błędy jako coś normalnego :?:
sorki za OT,ale wkurza mnie to...
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: ranka » 01 lip 2012, 22:07

chodzi o to ze nikt nie chce byc karany za błąd tzw. "duperelę".
Nie bardzo usmiecha mi sie kara 300 zl za niedociągnięcie w literce.

a błąd budowlańca to chyba cos bardziej powaznego.

poza tym to jest bardziej skomplikowane niz sie Wam wydaje - kiedy przychodzi do mnie pacjent z objawami np. zapalenia oskrzeli , badam go , ma wg, mnie wszelkie wykladniki stanu zapalengo wiec uwazam ze nalezy mus ie antybiotyk tak?
a owszem nalezy ale zapalenie oskrzeli nie jest wskazaniem do wypisanie leku na znizke wg NFZ a jesli juz to prosze zrobic posiew. ok, niech bedzie posiew ale czy pacjent przychodzacy przykladowo do Nocnej i Swiatecznej Opieki Chorych z kaszlem i temperatura ma przy sobie posiew??no nie ma. tak wiec musze wypisac mu antybiotyk na 100%.

i jest wiele wiele takich przykladow.
Obrazek

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: kasia38 » 01 lip 2012, 22:16

no ale jeśli chory przychodzi do lekarza rodzinnego to właśnie .... czemu nie dostaje tego skierowania na posiew? tylko dostaje antybiotyk, który nie wiadomo czy jest mu potrzebny....
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: ranka » 01 lip 2012, 23:09

Bo czesto nie potrzebuje ale pacjenci czesto wymuszaja leki.
Obrazek

Awatar użytkownika
wiolla
Początkujący ✽✽
Posty: 99
Rejestracja: 22 gru 2010, 15:59
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Gniezno

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: wiolla » 02 lip 2012, 15:09

obyty.z.cu pisze: bez obrazy,ale jak się pomyli budowlaniec ,konstruktor to jest katastrofa :!:
jak się pomyli lekarz,to wg nich= ciężka kara finansowa.
Nie rozumiem,dlaczego oni dopuszczają swoje błędy jako coś normalnego :?:
sorki za OT,ale wkurza mnie to...
I mnie to wkurza , zgadzam się z Tobą w 100% .
Każdy powinien odpowiadać ,za swoje błędy i za zwyczaj tak jest , więc dlaczego lekarz ma unikać kary . Druga sprawa , to przyda się rygor , bo mam dość chodzenia do lekarzy po przepisanie ponownej , dobrze wypisanej recepty .Ostatnim razem otrzymałam receptę na antybiotyk , który został wycofany z obiegu pół roku temu , czy p dr o tym nie wiedział ? :neutral:

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: taloca » 02 lip 2012, 16:43

obyty.z.cu pisze:bez obrazy,ale jak się pomyli budowlaniec ,konstruktor to jest katastrofa
jak się pomyli lekarz,to wg nich= ciężka kara finansowa.
wydaje mi się, że akurat tego nie można porównać pomyłkę budowlańca, konstruktora można porównać, ale do błędu w diagnostyce, czy leczeniu który przynosi dla pacjenta dużo gorsze skutki niż źle wypisana recepta i w przypadku takich błędów jest ok odpowiedzialność musi być. Natomiast jeśli już chodzi o jakiś poziom refundacji, czy sprawdzanie czy pacjent jest ubezpieczony to moim zdaniem jest to przesadzone lepiej by było żeby zamiast karać lekarza zajęli się zinformatyzowaniem służby zdrowia. Byłoby to z pożytkiem dla wszystkich.
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Zablokowany

Wróć do „Nasze Działania”