ceny leków refundowanych w 2012

Refundacja leków, dostęp do leczenia żywieniowego czy nowoczesnego leczenia, a także inne działania są priorytetem dla Stowarzyszeń NZJ.
Wszelkie wiadomości i najświeższe informacje dają Nam nadzieję na lepsze jutro.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
julianka
Początkujący ✽✽
Posty: 120
Rejestracja: 26 wrz 2005, 11:01
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: julianka » 26 lut 2012, 22:26

Mamciu- bardzo dziękuję za odpowiedź :) już sprawdziłam nutramigen 2 będzie za 3,20 :)
Pozdrawiam

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: Mamcia » 26 lut 2012, 22:49

Azatiopryna w tym Imuran na CD, CU i wszystkie inne nieswoiste zapalenia jelita będzie na ryczałt.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: kasia38 » 27 lut 2012, 15:31

dziękuję :)
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

aro_w
Debiutant ✽
Posty: 31
Rejestracja: 28 lis 2011, 15:38
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Polska

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: aro_w » 28 lut 2012, 19:48

Ryczałt na Salofalk wlewki i nigdzie go nie ma przynajmniej na pomorzu ...
Best Regards Aro_w

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: kasia38 » 01 mar 2012, 15:40

Tak jest, byłam dziś po zmianę recepty, dostałam Azę za 3,20 :)
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: taloca » 02 mar 2012, 20:20

A ja się teraz zastanawiam nad ceną asamaxu dla mnie (przy okazji innego tematu doszłam do takich wniosków). Nie mam diagnozy ani cu ani cd lekarz przepisał mi asamax 500 tabletki za który zapłaciłam 29,43 ale chyba powinnam zapłacić 100% czyli prawie 90 zł bo z tego co widzę 29,43 = We wszystkich zarejestrowanych wskazaniach, a w tych wskazaniach jest tylko: WZJG o przebiegu łagodnym do umiarkowanego zarówno w fazie ostrej, jak i w fazie remisji choroby. Choroba Crohna w obrębie okrężnicy zarówno w fazie ostrej, jak i w fazie remisji choroby. http://leki.urpl.gov.pl/files/Asamax_25 ... litowe.pdf
Czy lekarz popełnił błąd? i powinnam zapłacić prawie 90 zł?
Sorry że tak mieszam, ale znowu się w tym gubię i już sama nie wiem. Myślałam, że każdy ubezpieczony płaci 29,43 ale chyba się myliłam.
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: Mamcia » 02 mar 2012, 20:27

Tak lekarz popełnił błąd i jak przyjdzie za parę lat kontrola to zapłaci wraz z odsetkami za nieprawidłowo wystawioną receptę.
Mnie już ręce opadają. Ale sulfasalazyna ma rejestrację szersza i tę można na ryczałt.
Piszcie do MZ indywidualne listy i wysyłajcie tom-asowe kartki.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: Baby » 03 mar 2012, 16:36

Mamcia ma rację, ale to nie nasza sprawa że lekarze są niedouczeni. Przykładowo: 2 styczna miałam gastroskopię i wizytę u lekarza pierwszego kontaktu. Po badaniu wyszedł stan zapalny więc poszłam po leki. Po drodze wstąpiłam do apteki pytając ile będzie mnie kosztował teraz steryd po zmianach. Okazało się ze zdrożał dla osób nie mających CD do 280 zł. Będąc na wizycie poprosiłam lekarza o wypisanie 1 opakowania bo mówiłam ze lek zdrożał i nie stać mnie na wykupienie większej ilości. Doktor sprawdził w systemie i powiedział mi, że głupoty gadam bo lek kosztuje 3,2 zł i mam szczęście (wypisał 2 pudełka). Oczywiście stwierdził że Pani w aptece też głupoty gada. No i co receptę wzięłam zrealizowałam a teraz poszłam po kolejne pudełko i okazało się że lekarz się pomylił i miał do mnie pretensję do tego stopnia ze kazał mi iść do innego lekarza po receptę bo on nie jest moim prowadzącym (ale tylko on miał wolny termin). No i nie wypisał leku :( Wg mnie kretyn - nie chciał mnie słuchać, popełnił błąd na własne życzenie a potem się na mnie wyżył. Wrrrrrrr
Ostatnio zmieniony 03 mar 2012, 22:07 przez Baby, łącznie zmieniany 1 raz.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: taloca » 03 mar 2012, 21:44

W moim przypadku to też był lekarz pierwszego kontaktu. Zna mnie dobrze po prostu się pomylił i nie wiem, czy nie pójdę powiedzieć o tym bo źle się z tym czuję. Gdybym zdawała sobie z tego sprawę od razu bym o tym poinformowała, ale przez to, że sprawdzałam w wyszukiwarce, a nie w tej tabelce myślałam, ze każdy ubezpieczony za asamax płaci 29, 43.Tylko czy teraz da się coś jeszcze zrobić nie wiem. Choć nie ja jestem tutaj winna to głupio mi z tym. Tym bardziej, że od wielu lat znam tego lekarza i bardzo lubię.
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: Baby » 03 mar 2012, 22:04

taloca pisze:W moim przypadku to też był lekarz pierwszego kontaktu. Zna mnie dobrze po prostu się pomylił i nie wiem, czy nie pójdę powiedzieć o tym bo źle się z tym czuję. Gdybym zdawała sobie z tego sprawę od razu bym o tym poinformowała, ale przez to, że sprawdzałam w wyszukiwarce, a nie w tej tabelce myślałam, ze każdy ubezpieczony za asamax płaci 29, 43.Tylko czy teraz da się coś jeszcze zrobić nie wiem. Choć nie ja jestem tutaj winna to głupio mi z tym. Tym bardziej, że od wielu lat znam tego lekarza i bardzo lubię.
nie masz obowiązku wiedzieć. Receptę zrealizowałaś i już. Jeśli nie to oczywiście mając tę wiedzę idź niech ci zmieni :) Ja mam lekarkę pierwszego kontaktu od lat i tak bym zrobiła na pewno. W moim przypadku lekarz nie chciał mnie szukać bo wie lepiej ma elektoniczną listę leków refundowanych więc uznał że R mi się należy. Potem dopiero sporo po zrealizowaniu recepty dowiedziałam się że nie. Nawet dzwoniłam do producenta leku z zapytaniem jak jest zarejestrowany w Polsce
(na jakie schorzenie) i popytałam mądre głowy.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Mariusz82
Debiutant ✽
Posty: 33
Rejestracja: 07 mar 2011, 19:51
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Zamość

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: Mariusz82 » 07 mar 2012, 14:21

A ja dzisiaj po wizycie u lekarza byłem mile zaskoczony. Dotychczas za Asamax 500 płaciłem ok.24 zł (30% zniżki), dzisiaj do 30% zniżki doszedł ryczałt i za Asamax zapłaciłem 8,70 zł. ;)
175 cm, 53 kg, Encorton 20mg x 2, Imuran 75 mg, Salofalk 500 mg 3x2, kwas foliowy.

aoviedo
Debiutant ✽
Posty: 33
Rejestracja: 06 sie 2010, 21:40
Choroba: niesklasyfikowane NZJ u dziecka
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: aoviedo » 14 kwie 2012, 14:33

Trzy dnia walczyłam z lekarzami by dostać receptę na Imuran na ryczałt- najgorsze jest, że lekarze nawet nie wiedzą gdzie szukać informacji o zmianach w refundacji leków!
Więc chwała forum- bo dzięki informacja zawartym na stronach, znając swoje prawa możemy walczyć o swoje! :brawo:

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: mgiełkaa » 16 kwie 2012, 20:12

Wystawiono mi receptę na 3op. Asamaxu oraz Azę 2op. Za Azę zapłaciłam ryczałt natomiast Asamax policzono po 29zł za opakowanie ponieważ literka R była jedna na górze recepty, a nie przy każdym leku osobno.
Jestem ponad 60zł w plecy.... . Wiem - moja głupota nie zna granic...
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

tomek1971
Początkujący ✽✽
Posty: 57
Rejestracja: 17 lut 2009, 12:05
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: tomek1971 » 17 kwie 2012, 14:18

Ja miałem tak samo jak ty tylko pierwszy na recepcie był asamax i przy nim literka R a przy azie już nie więc jej nie wykupiłem. W poniedziałek wizyta u gastro więc będą pisać kolejną recepte.A co mi tam.Ciekawe jak się będą z tych recept w razie kontroli tłumaczyć.

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 18 mar 2008, 18:24
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: ....

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: leila » 21 kwie 2012, 12:07

chcialam zapytac
dostałam recepte od lekarki na 3 op.asamaxu ,metypred i asamax czopki. przy metypredzie jest liteka r ,przy czopkach jest r ,natomiast przy opakowaniach asamaxu mam napisane 30%.czy mam isc poprawic recepte ?dlaczego nie dała lekarka asamax na R ,to jest rożnica 60 zł.jezeli mam diagnoze wzjg?dwa miesiace temu taka sama miałam recepte i było R przy asamaxie.teraz opakowanie kosztuje 29 zł.
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Nasze Działania”