Pomysly na akcje promujaca CU/CD w mediach w dzien nzj

Refundacja leków, dostęp do leczenia żywieniowego czy nowoczesnego leczenia, a także inne działania są priorytetem dla Stowarzyszeń NZJ.
Wszelkie wiadomości i najświeższe informacje dają Nam nadzieję na lepsze jutro.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Posty: 1475
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Pomysly na akcje promujaca CU/CD w mediach w dzien nzj

Post autor: Miska Ryżu » 07 mar 2011, 19:31

jak myśmy organizowali pewne wydarzenie firmowe informowaliśmy o tym UM, Straż Miejska i Policję. Były to tylko informacje wysyłane do komendantów że takie wydarzenie będzie i szacowaną liczbę osób.

Z tego co pamiętam to wysyłaliśmy to jakieś 2 tyg przed wydarzeniem.
Marky, w porządku :-)
Smutno Ci? A może budyń? :)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pomysly na akcje promujaca CU/CD w mediach w dzien nzj

Post autor: Mamcia » 07 mar 2011, 21:17

http://lex.pl/bap/student/Dz.U.1990.51.297.html
a tu interesujące na wyjątki
Art. 1. 1. Każdy może korzystać z wolności pokojowego zgromadzania się.
2. Zgromadzeniem jest zgrupowanie co najmniej 15 osób, zwołane w celu wspólnych obrad lub w celu wspólnego wyrażenia stanowiska.
Art. 6. 1. Zgromadzenia organizowane na otwartej przestrzeni dostępnej dla nieokreślonych imiennie osób, zwane dalej "zgromadzeniami publicznymi", wymagają uprzedniego zawiadomienia organu gminy właściwego ze względu na miejsce zgromadzenia.
3. Rada gminy może określić miejsca, w których organizowanie zgromadzeń publicznych nie wymaga zawiadomienia.
Art. 7. 1. Organizator zgromadzenia publicznego zawiadamia organ gminy w taki sposób, aby wiadomość o zgromadzeniu dotarła nie później niż na 3 dni, a najwcześniej 30 dni przed datą zgromadzenia.
2. Zawiadomienie powinno zawierać następujące dane:
1) imię, nazwisko, datę urodzenia i adres organizatora oraz nazwę i adres osoby prawnej lub innej organizacji, jeżeli w jej imieniu organizuje on zgromadzenie,
2) cel i program oraz język, w którym będą porozumiewać się uczestnicy zgromadzenia,
3) miejsce i datę, godzinę rozpoczęcia, planowany czas trwania, przewidywaną liczbę uczestników oraz projektowaną trasę przejścia, jeżeli przewiduje się zmianę miejsca w czasie trwania zgromadzenia,
4) określenie planowanych przez organizatora środków służących zapewnieniu pokojowego przebiegu zgromadzenia oraz środków, o których dostarczenie zwraca się do organu gminy.
Art. 10. 1. Zgromadzenie publiczne powinno mieć przewodniczącego, który otwiera zgromadzenie, kieruje jego przebiegiem oraz zamyka zgromadzenie.
Czyli jak mówiłam zawiadomienie i to tylko wtedy, gdy przewiduje się więcej niż 15 osób. Mogą być gminy, które mają swoje Hide Parki (brak obowiązku zawiadamiania). Najbardziej ubawiło mnie to że "Zgromadzenie publiczne powinno mieć przewodniczącego" słowo powinno bardziej pasuje mi do moralitetu niż do aktu prawnego.
Czyli do 15 osób można przemieszczać się przegrupować itp bez zawiadamiania kogokolwiek.
praktycznie w większych miastach - lepiej ustalić trasę lub miejsce. W mniejszych nie ma to sensu. Ale fajna akcja 15 osobowej grupy z lokalnymi mediami też jest super. Wystarczy grupa przyjaciół.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
simon
Początkujący ✽✽
Posty: 71
Rejestracja: 10 lut 2011, 16:51
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomysly na akcje promujaca CU/CD w mediach w dzien nzj

Post autor: simon » 07 mar 2011, 21:35

ja of korz się piszę, a jak! :lol:

Raczej tylko jako uczestnik, ale wiadomo że pomogę jakoś nagłośnić całe wydarzenie a zwłaszcza zwerbować ludzi. Wszystko w Katowicach!!!

heh, niezły pomysł, oby tylko wszystko wypaliło! ! ! :lol:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pomysly na akcje promujaca CU/CD w mediach w dzien nzj

Post autor: Mamcia » 07 mar 2011, 21:36

Mnie się wydaje, że lepiej w tygodniu - dokładnie 19. To jest maj - dzień jest długi. jedyny minus jest to dzień WZW. Ale my ich przebijemy, chyba, że będą się z nami przerzucać wątróbką.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Pomysly na akcje promujaca CU/CD w mediach w dzien nzj

Post autor: Szaraja » 07 mar 2011, 21:53

Impreza może być plaowana na max. 15 osób, a ile przyjdzie na to możemy nie mieć wpływu :wink:
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Awatar użytkownika
simon
Początkujący ✽✽
Posty: 71
Rejestracja: 10 lut 2011, 16:51
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomysly na akcje promujaca CU/CD w mediach w dzien nzj

Post autor: simon » 07 mar 2011, 22:03

trzeba to rozreklamować na Uniwersytetach, studenci to grupa która na pewno weźmie w czymś takim udział. FB to też konieczność. Warto też wziąć własne aparaty i kamery i później, po akcji, rozesłać materiały gdzie tylko się da. Jest dużo portali w których ludzie sami mogą tworzyć newsy. Zawsze coś!

i myślę że Śląsk da radę! a jak! :mrgreen:
Mamcia pisze:chyba, że będą się z nami przerzucać wątróbką.
:lol:

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Pomysly na akcje promujaca CU/CD w mediach w dzien nzj

Post autor: Raysha » 08 mar 2011, 10:42

I ja też sie zgłaszam jak coś. :)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pomysly na akcje promujaca CU/CD w mediach w dzien nzj

Post autor: Mamcia » 08 mar 2011, 14:11

Do rzucania nie musimy mieć super papieru. papier szary po 2o gr za rolkę chyba J-elita może sfinansować. w bardzo dużej ilości.
http://www.forpap.pl/cenniki/papier_cennik.htm
Powinniśmy też napisać do producentów o darowiznę rzeczową. Myślę że Zarząd się nad tym pochyli, ale potrzebna była by osoba, która pozbiera adresy i zadba o stronę biurową ewentualnego sponsoringu.
Np gotowy list i gotowe do wydruku etykiety adresowe.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
Posty: 2474
Rejestracja: 20 gru 2007, 11:55
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: Pomysly na akcje promujaca CU/CD w mediach w dzien nzj

Post autor: magda281 » 08 mar 2011, 15:04

ja też myślę że bym mogła być :) no w sumie do maja jeszcze kawałek ;) jak coś to mogę jakieś ulotki poroznosić itp :D
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Awatar użytkownika
Jacquelina
Początkujący ✽✽
Posty: 263
Rejestracja: 28 mar 2009, 22:48
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomysly na akcje promujaca CU/CD w mediach w dzien nzj

Post autor: Jacquelina » 15 mar 2011, 10:21

Zenobius, mam w Warszawie sporo znajomych bawiących się w flashmoby, wiec namowie ich by przyszli z rolkami papieru :wink: .
leki:Salofalk 2*2/controloc/ azathiopiryne 1*2/
_______________________

Awatar użytkownika
Jacquelina
Początkujący ✽✽
Posty: 263
Rejestracja: 28 mar 2009, 22:48
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomysly na akcje promujaca CU/CD w mediach w dzien nzj

Post autor: Jacquelina » 15 mar 2011, 11:47

Zenobius, właśnie chciałabym ale nie wiem czy dam rade to połączyć ze studiami, plus minus zaczyna mi sie wtedy sesja ;< ale na pocieszenie dodam ze właśnie gadam ze znajomą od Flashmobów ;]

[ Dodano: 15-03-2011 ]
Ok o akcji poinformuje się Warszawskich flashmobowców na ich oficjalnym gronie, można w sumie tez zrobić ogłoszenie/event na Facebooku na każde miasto z dopiskiem "zapraszajcie znajomych" :wink:
leki:Salofalk 2*2/controloc/ azathiopiryne 1*2/
_______________________

Awatar użytkownika
Jacquelina
Początkujący ✽✽
Posty: 263
Rejestracja: 28 mar 2009, 22:48
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomysly na akcje promujaca CU/CD w mediach w dzien nzj

Post autor: Jacquelina » 15 mar 2011, 14:38

ok czekam ;)
ale znajomym sposób się spodobał, wiec chyba możemy liczyć na sukces :wink:
leki:Salofalk 2*2/controloc/ azathiopiryne 1*2/
_______________________

Zablokowany

Wróć do „Nasze Działania”