Spotkanie weekendowe -Aktywne życie wbrew aktywnej chorobie&

Powiadomienia i informacje o takich wydarzeniach jak:
Dni Edukacji NZJ i Światowe Dni NZJ oraz inne akcje i spotkania.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
langusta
Aktywny ✽✽✽
Posty: 593
Rejestracja: 18 lis 2006, 18:44
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Spotkanie weekendowe -Aktywne życie wbrew aktywnej chorobie&

Post autor: langusta » 26 lut 2014, 12:49

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie polegającym na aktywacji zawodowej osób chorych oraz rodziców dzieci chorych na NZJ. Odpowiednio przygotowane zajęcia z doradztwa zawodowego, zakładania działalności gospodarczej, z zakresu zarządzania stresem oraz akceptacji ograniczeń wynikających z choroby pozwolą na poprawę funkcjonowania w grupie zawodowej.

Inicjatywa skierowana jest do wszystkich członków Towarzystwa „J-elita” w wieku 18+ i ramach projektu zorganizowane zostaną 2 spotkania wyjazdowe – weekendowe w województwie Warmińska-Mazurskim oraz Małopolskim.

W czasie spotkań zostaną zorganizowane warsztaty ze specjalistami tj: doradcami zawodowymi, ekspertami od prawa pracy, ekspertami ds. niepełnosprawności, psychologiem, trenerem umiejętności miękkich.

W czasie spotkań zostaną zorganizowane warsztaty ze specjalistami tj.: doradcami zawodowymi, ekspertami od prawa pracy, ekspertami ds. niepełnosprawności, psychologiem, trenerem umiejętności miękkich.

1) Izabela Mleczko, trener doradztwa zawodowego - absolwentka Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Informatycznej w Warszawie - Ekonomika Handlu Zagranicznego oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie - Coaching, Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Lublinie - Doradztwo Zawodowe, poprowadzi warsztaty i szkolenia obejmujące następujące zagadnienia: samozatrudnienie - jak założyć własną firmę, możliwość przekwalifikowania, przebranżowienia, wyboru właściwej ścieżki edukacji wyższej, praca na odległość, autoprezentacja, CV, rozmowa kwalifikacyjna.

2) Radca Prawny Jacek Szajer poprowadzi wykłady na temat informacji o przysługujących prawach osobom przewlekle chorym/niepełnosprawnym.

3) Marzena Tazbir-Kowalczyk, mgr psychologii i socjologii, 10 lat doświadczenia zawodowego w obszarze problematyki osób niepełnosprawnych, w szczególności w obszarze orzecznictwa o niepełnosprawności, absolwentka studiów podyplomowych z doradztwa zawodowego i personalnego przybliży uczestnikom warsztatów informacje o dostępnym wsparciu społecznym.

4) Dr n. hum. Martyna Głuszek-Osuch, psycholog, trener motywacji, absolwentka studiów magisterskich i studiów doktoranckich na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, na co dzień pracująca m.in. w Szpitalu MSW przy ul. Wołoskiej w Klinice Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii z Pododdziałem Leczenia Nieswoistych Chorób Zapalnych Jelit poprowadzi warsztaty obejmujące następujące zagadnienia: wiara w siebie, nauka radzenia sobie ze stresem i emocjami, jak poradzić sobie z lękiem przed zaostrzeniem.

Pierwsze spotkanie weekendowe rozpocznie się 20-22.06.2014r (przyjazd 20.06 od godz. 18.00 , wyjazd 22.06 po obiedzie) na Mazurach w Szkolnym Ośrodku Wypoczynkowym „SYRENKA” w Marózie.
Link do strony ośrodka www.osrodeksyrenka.pl

Drugie spotkanie odbędzie się w dniach 26-28.09.2014r (przyjazd 26.09 od godz. 18.00, wyjazd 28.09.2014r po obiedzie) w woj. Mołopolskim w Zakrzowie Ośrodek wczasowo-rekreacyjny Caritas.
Link do strony ośrodka: www.zakrzow.caritas.pl

Zapewniamy:
nocleg w pokojach 3, 4-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym.
wyżywienie: 3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, kolacja
ognisko integracyjne

Udział pokrywany jest w ramach projektu, ale uczestnicy będą proszeni o wniesienie opłaty rezerwacyjnej w wysokości 30 PLN od osoby.

Wstępne zgłoszenia prosimy kierować na adres mailowy biuro@j-elita.org.pl
Szczegółowy program warsztatów zostanie przesłany do uczestników na tydzień przed planowanymi warsztatami.

Zajęcia przewidziane są dla 35 uczestników w każdej miejscowość.

Zapraszamy!
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2014, 19:13 przez langusta, łącznie zmieniany 3 razy.
langusta
dwie córki chore na CD

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Posty: 1354
Rejestracja: 02 cze 2008, 23:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Znienacka

Re: Spotkanie weekendowe -Aktywne życie wbrew aktywnej chorobie&

Post autor: Ania406 » 26 lut 2014, 13:01

langusta pisze:Inicjatywa skierowana jest do wszystkich członków Towarzystwa „J-elita”
Jeżeli nie jestem członkiem Towarzystwa J-eilta, to nie mogę wziąć udziału?
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
langusta
Aktywny ✽✽✽
Posty: 593
Rejestracja: 18 lis 2006, 18:44
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Spotkanie weekendowe -Aktywne życie wbrew aktywnej chorobie&

Post autor: langusta » 26 lut 2014, 13:13

Odbędą się dwa spotkanie o takiej samej tematyce. Specjalnie zrobiliśmy to w dwóch różnych miejscach tak aby osoby zainteresowane z woj. Mazowieckiego, Pomorskiego, Warmińsko-Mazurskiego miały w miarę blisko i analogicznie do spotkania w Zakrzowie (woj. Podkarpackie, Śląskie idt.)

W przypadku nie wykorzystania dostępnej puli miejsc przez członków Stowarzyszenia możliwy będzie udział osób spoza Stowarzyszenia.

Martita,
Tak jak napisałam w ogłoszeniu:
Szczegółowy program warsztatów zostanie przesłany do uczestników na tydzień przed planowanymi warsztatami.
langusta
dwie córki chore na CD

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽
Posty: 932
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:53
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Spotkanie weekendowe -Aktywne życie wbrew aktywnej chorobie&

Post autor: cordo » 26 lut 2014, 13:52

to jest za darmo? nocleg wyżywienie itp

Awatar użytkownika
langusta
Aktywny ✽✽✽
Posty: 593
Rejestracja: 18 lis 2006, 18:44
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Spotkanie weekendowe -Aktywne życie wbrew aktywnej chorobie&

Post autor: langusta » 26 lut 2014, 14:09

cordo pisze:to jest za darmo? nocleg wyżywienie itp
tak. Jedyna opłata to:

30 zł tytułem rezerwacji uczestnictwa w projekcie.
langusta
dwie córki chore na CD

kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: Spotkanie weekendowe -Aktywne życie wbrew aktywnej chorobie&

Post autor: kalka_96 » 26 lut 2014, 14:21

langusta pisze:Inicjatywa skierowana jest do wszystkich członków Towarzystwa „J-elita” w wieku 18+
jak 18 mam w grudniu to mogę jechać czy jeszcze się nie? :roll:

Awatar użytkownika
langusta
Aktywny ✽✽✽
Posty: 593
Rejestracja: 18 lis 2006, 18:44
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Spotkanie weekendowe -Aktywne życie wbrew aktywnej chorobie&

Post autor: langusta » 26 lut 2014, 14:26

kalka_96 pisze:
langusta pisze:Inicjatywa skierowana jest do wszystkich członków Towarzystwa „J-elita” w wieku 18+
jak 18 mam w grudniu to mogę jechać czy jeszcze się nie? :roll:
Bardzo nam przykro, ale zgodnie z założeniami projektu udział w warsztatach kierowany jest do osób pełnoletnich (18+). Jeśli w przyszłym roku będziemy organizowali podobne warsztaty, na pewno zarezerwujemy dla Ciebie miejsce.
langusta
dwie córki chore na CD

Awatar użytkownika
langusta
Aktywny ✽✽✽
Posty: 593
Rejestracja: 18 lis 2006, 18:44
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Spotkanie weekendowe -Aktywne życie wbrew aktywnej chorobie&

Post autor: langusta » 26 lut 2014, 18:49

Tematy jakie będą poruszane podczas warsztatów są podane w ogłoszeniu a czy temat pierwszy w zajęciach będzie jako trzeci to chyba nie ma znaczenia...

Najważniejsze jest czy potrzebujesz takiego szkolenie czy nie?
I czy chcesz z niego skorzystać czy tylko sobie pokpić.
Ostatnio zmieniony 05 mar 2014, 16:18 przez langusta, łącznie zmieniany 1 raz.
langusta
dwie córki chore na CD

Awatar użytkownika
langusta
Aktywny ✽✽✽
Posty: 593
Rejestracja: 18 lis 2006, 18:44
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Spotkanie weekendowe -Aktywne życie wbrew aktywnej chorobie&

Post autor: langusta » 26 lut 2014, 19:06

szczegółowy program roześlemy jak tylko ustalimy w jakie dni będą konkretne zajęcia. roześlę.
Ostatnio zmieniony 05 mar 2014, 16:19 przez langusta, łącznie zmieniany 1 raz.
langusta
dwie córki chore na CD

ania_ko
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 08 lut 2014, 17:32
Choroba: CD
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Biskupiec

Re: Spotkanie weekendowe -Aktywne życie wbrew aktywnej chorobie&

Post autor: ania_ko » 26 lut 2014, 19:39

super, coraz wiecej sie dzieje w naszym wojewodxtwie! kto z forum sie wybiera? Ta wplata to do kiedy i na jaki numer konta?

Awatar użytkownika
langusta
Aktywny ✽✽✽
Posty: 593
Rejestracja: 18 lis 2006, 18:44
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Spotkanie weekendowe -Aktywne życie wbrew aktywnej chorobie&

Post autor: langusta » 26 lut 2014, 19:53

Dziękujemy za zainteresowanie!

Każdy kto dokona zapisu otrzyma informację na pocztę elektroniczną o nr konta na jaki należy dokonać wpłaty i do kiedy.
langusta
dwie córki chore na CD

Awatar użytkownika
langusta
Aktywny ✽✽✽
Posty: 593
Rejestracja: 18 lis 2006, 18:44
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Spotkanie weekendowe -Aktywne życie wbrew aktywnej chorobie&

Post autor: langusta » 26 lut 2014, 20:31

Ponieważ ogłoszenie pokazało się dzisiaj i nie wiem ile osób będzie tym zainteresowanych więc być może na zapis i opłata w ostatnim tygodniu będzie już za późno biorąc pod uwagę zainteresowanie projektem na chwile obecną. W dniu dzisiejszym do Stowarzyszenia wpłynęło wiele maili w tej sprawie. Są już pierwsze zapisy. Myślę, że miejsca skończą się bardzo szybko.
langusta
dwie córki chore na CD

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Spotkanie weekendowe -Aktywne życie wbrew aktywnej chorobie&

Post autor: Szaraja » 26 lut 2014, 20:59

Egzistenz, myślę, że tematyka tych spotkań wystarcza za rekomendację. Nie znam szczegółów projektu, ani jego zasad, ale zawsze w takich wypadkach od beneficjenta wymagane jest, aby wykłady i warsztaty prowadził specjalista. Zapewne i tym razem tak będzie. Sama znam kilka osób z J-elty, które dzwoniły i pytały się jak założyć firmę, skorzystać z dotacji, różnego rodzaju dofinansowań i refundacji. Każdy przypadek jest indywidualny, a z programu wynika, że te elementy będą ujęte. Trzydniowe warsztaty gwarantują czas na rozmowę i indywidualne podejście. Z mojego doświadczenia wiem, że najważniejsze jest, aby chcieć, tworzenie problemów już na etapie zastanawiania się czy warto, bo nie znam wykładowców, szczegółowego programu rozpisanego na punkty, to tylko cyganienie samego siebie. Dwadzieścia lat temu jak zaczynałam swoją działalność, najważniejszym argumentem dla mnie było, że na pewno nie zarobię mniej niż zasiłek dla bezrobotnych ( tyle miałam po zapłaceniu opiekunki dla córki), i nikt nie będzie mną rządził. Gdybym nie podjęła ryzyka, pracowałabym dalej na państwowej posadzie niezadowolona ze swojego życia. Ja podjęłam to ryzyko, moi współpracownicy nie. Ale wiem, że mi zazdroszczą. Dlatego powtarzam, warto zaryzykować, a tutaj sam udział w projekcie, to już milowy krok. Jeszcze jedna sprawa, w trakcie takich warsztatów rodzą się też pomysły na biznes, możliwości współpracy i kontakty, które w działalności są nie do przecenienia.
Znam wielu młodych ludzi z J-elity, którzy często z uwagi na chorobę nie są w stanie pracować na etacie, te warsztaty to szansa na zmianę ich życia. Stąd te kilka słów zachęty - ja dawno temu zmieniłam swoje życie, nie żałuję tego. Innym też tego życzę.
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Awatar użytkownika
langusta
Aktywny ✽✽✽
Posty: 593
Rejestracja: 18 lis 2006, 18:44
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Spotkanie weekendowe -Aktywne życie wbrew aktywnej chorobie&

Post autor: langusta » 27 lut 2014, 13:40

Amtb

Przyjazd jest w piątek od godz. 18. 00 tak więc uczestnicy będą zjeżdżać się aż do wieczora i w tym dniu zajęć nie będzie nigdzie nie pisałam, że to są 3-dniowe warsztaty.
Zawsze możesz zadzwonić i dowiedzieć się czy są wolne miejsca. Uczestnikami są osoby chore więc może być różnie z każdym. Jeżeli jesteś zainteresowana to zadzwoń na początku września i dowiedz się o wolne miejsca a program na zjazd w Zakrzowie będzie wysłany do uczestników dużo wcześniej a w przypadku wolnych miejsc zostanie umieszczony na Stronie Stowarzyszenia.
Zapraszam!
langusta
dwie córki chore na CD

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Spotkanie weekendowe -Aktywne życie wbrew aktywnej chorobie&

Post autor: kasinp » 27 lut 2014, 14:08

langusta pisze:Szczegółowy program warsztatów zostanie przesłany do uczestników na tydzień przed planowanymi warsztatami.
Szkoda ze tylko do uczestników i dopiero po zapłaceniu , bo nie wiadomo za co sie zapłaci

Zablokowany

Wróć do „Inne Wydarzenia”