Oddział małopolski J-elity- reorganizacja

Powiadomienia i informacje o takich wydarzeniach jak:
Dni Edukacji NZJ i Światowe Dni NZJ oraz inne akcje i spotkania.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oddział małopolski J-elity- reorganizacja

Post autor: Baby » 16 sty 2014, 17:53

Corleone, dr Sładek jest Prezesem Oddziału Małopolskiego i wiele lat nim była więc nie rozumiem o co Ci chodzi. Wspaniale że tyle osób angażuje się w organizację Dni Edukacji. Mało ludzi na Dniach Edukacji??? W sumie w spotkaniach w 5-ciu miastach uczestniczyło kilkaset osób to wg Ciebie mało? W tym roku będą ulotki o 1% i wystarczy. Kalendarzyków większość osób po prostu już nie używa kieszonkowych. Wiele Towarzystw w ogóle nie drukuje papierowych ulotek ani kalendarzyków bo środki przeznacza na inne cele i nikt im z tego powodu nie robi wyrzutów. Każdy oddział działa na ile jest w stanie. W Warszawie dzięki zaangażowaniu dziewczyn dyżury sa nadal i chcą rozszerzyć je o inne szpitale. W szpitalach dziecięcych dyzurują lekarze. Jako Członek Oddziału Małopolskiego możesz skontaktować się z Zarządem Oddziału - np. Lemoni czy Arturem rodzicem i wspólnie coś zorganizujecie. Jest jeszcze Asia i Karolina. Wystarczą dobre chęci. To że wg mnie jest dobrze nie oznacza, że nie może być lepiej. Wg mnie zawsze można coś jeszcze poprawić i pewnie jest sporo takich obszarów. Wiem, że angażowałeś się bardzo w działania i mam nadzieje, że nadal możemy na Ciebie liczyć :)

Temat kart parkingowych jest w toku - pisma poszły czekamy na odzew. W między czasie podejmowaliśmy wiele innych działań ale nie o wszystkim musimy pisać na forum.
Ostatnio zmieniony 16 sty 2014, 20:27 przez Baby, łącznie zmieniany 1 raz.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: Oddział małopolski J-elity- reorganizacja

Post autor: kalka_96 » 16 sty 2014, 17:58

Corleone pisze:Na Dniach Edukacji mało osób.
nie wiem jak w innych miastach ale w Krakowie w tym roku sala była pełna, około a nawet ponad 200 osób. zainteresowanie było bardzo duże.
Corleone pisze: Dlaczego w Krakowie musiała je organizować dr Sładek?
ponieważ znowu jest prezesem małopolskiego oddziału
Corleone pisze:Chętnie bym pomógł tylko nie ma w czym bo nic się nie dzieje.
też bym pomogła, i zgadzam się z tym, że jesteśmy trochę w tyle, chociażby nie mamy profilu na fb czy jakiejś strony internetowej, jest mało spotkań, za mało/
uważam, że musimy się poprawić tylko potrzebujemy kogoś kto będzie za to odpowiedzialny.
inne oddzialy zauważyłam że działają bardzo prężnie, i tutaj się zgodzę z tobą Baby,

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oddział małopolski J-elity- reorganizacja

Post autor: Baby » 16 sty 2014, 18:02

kalka_96, dokładnie w Krakowie były tłumy co widać na zdjęciach. Wasz Oddział ponownie zaczyna działać prężnie i to dzięki zaangażowaniu wielu osób. Jedni odchodzą drudzy przychodzą taka kolej rzeczy :) Fajnie, że Ty się angażujesz :) A profil n FB oddziału pewnie niebawem się pojawi ;)
Ostatnio zmieniony 16 sty 2014, 20:28 przez Baby, łącznie zmieniany 1 raz.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: Oddział małopolski J-elity- reorganizacja

Post autor: kalka_96 » 16 sty 2014, 19:20

WrednaTubisia pisze:magdalene, jak sama napisałaś będzie walne i na nim wszystko się wyjaś
jest już ustalony jakiś termin?

Artur rodzic
Aktywny ✽✽✽
Posty: 584
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:16
Choroba: CD u dziecka
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Oddział małopolski J-elity- reorganizacja

Post autor: Artur rodzic » 16 sty 2014, 19:58

magdalene, JUż postaram Ci się udzielić odpowiedzi, mam nadzieję, że wyczerpującej, choć sądzę, że akurat forum nie jest miejscem na tego typu dyskusje, pytanie takie mogłaś zadać na mojego prywatnego e-mail (którego przynajmniej kiedyś posiadałaś), czy też na adres e-mail Oddziału Małopolskiego. W tej chwili jestem w bardzo trudnej sytuacji gdyż nie wiem jako kto mam się wypowiadać, jako forumowicz, czy też jako Artur Wolak dotychczasowy Prezes, a obecnie Wiceprezes Oddziału Małopolskiego Towarzystwa J-elita. Lecz jak sądzę bo jesteś osobą bardzo inteligentną właśnie o to Ci chodziło, więc niech tak będzie.
Informuję wszystkich zainteresowanych, że Pani doktor Małgorzata Sładek została od dnia 01.01.2014 roku Prezesem Oddziału Małopolskiego Towarzystwa J-elita na podstawie Uchwały Zarządu Oddziału. Uprzedzając dalsze pytania zostało to przeprowadzone zgodnie z zapisami wynikającymi z Naszego Statutu, to znaczy Zarząd Oddziału na podstawie analogi do zapisów dotyczących Zarządu Głównego uzupełnił swój skład w miejsce osób które zrezygnowały z prac w Zarządzie Oddziału (znasz je osobiście), co już także w latach poprzednich było praktykowane w Oddziale Małopolskim, a następnie ze swojego składu wybrano Prezesa i Wiceprezesa Oddziału Małopolskiego. Odpowiadając na następne pytania Walne Oddziału Małopolskiego odbędzie się w tym roku najprawdopodobniej w drugiej połowie marca (dokładna data na dzień dzisiejszy nie jest znana), a członkowie Oddziału zostaną o tym poinformowani z odpowiednim wyprzedzeniem. Na Walne oczywiście już dziś zapraszam wszystkich chętnych do pracy. Postaramy się także na nim udzielić odpowiedzi na pozostałe nurtujące członków Oddziału Małopolskiego pytania. Jeśli chodzi o to dlaczego Pani doktor zajmowała się organizacją Dni Edukacji w Krakowie pragnę przypomnieć wszystkim zainteresowanym, że to Pani doktor Małgorzata Sładek była prekursorką Dni Edukacji w Krakowie i co roku w znacznym stopniu zajmowała się i nadal zajmuje ich organizacją. Z frekwencji niesłabnącej i największej w Polsce widać, że wychodzi jej to bardzo dobrze.
Jeśli w swojej wypowiedzi popełniłem jakieś błędy to wszystkich oburzonych z góry przepraszam.
Witam wszystkich i dziękuję za miłe przyjęcie na Forum.

Adam 18 lat, 63 kg, 176 cm, CD zdiagnozowane w 2005 roku Bierze Pentasa 1*2. Leczony w MSWiA kolejny rok z "Biologią".

Artur rodzic
Aktywny ✽✽✽
Posty: 584
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:16
Choroba: CD u dziecka
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Oddział małopolski J-elity- reorganizacja

Post autor: Artur rodzic » 16 sty 2014, 20:21

magdalene, Oczywiście masz rację i na pewno nie zamierzam Ci niczego bronić, czy też nie zamierzałem próbować Cię pouczać. Jeśli uważasz, że postąpiliśmy, czy też ja postąpiłem niezgodnie ze Statutem, to masz przecież prawo zaskarżyć przedmiotową Uchwałę. Ja nadal uważam, że postąpiliśmy zgodnie ze statutem, ale nikt nie jest nieomylny, a już na pewno ja nigdy się za takiego nie uważałem.
Witam wszystkich i dziękuję za miłe przyjęcie na Forum.

Adam 18 lat, 63 kg, 176 cm, CD zdiagnozowane w 2005 roku Bierze Pentasa 1*2. Leczony w MSWiA kolejny rok z "Biologią".

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oddział małopolski J-elity- reorganizacja

Post autor: Baby » 16 sty 2014, 20:42

magdalene, rób na co masz ochotę, tylko nie wiem skąd tyle jadu i co Ci to wszystko da jaki masz w tym cel. Prawnikiem nie jesteś więc nie wiem skąd masz taką wiedzę. Jak pisaliśmy wcześniej kwartalnik wyszedł z opóźnieniem (połowa stycznia 2014) więc mięliśmy czas aby uaktualnić dane (uchwała z 1 stycznia 2014).

Corleone, kampania 1% ruszyła od stycznia na naszej www oraz Facebooku. Oczywiście po ulotki można zgłaszać się do ZG albo Zarządów Oddziałów. Jeśli chcesz pomóc w dystrybucji napisz mi na pw albo maila swój adres a wyślę je pocztą.

Corleone, zmiany są potrzebne. Wiele osób boi się zmian i kojarzy je z czymś gorszym a zazwyczaj wychodzą wszystkim na dobre :)
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oddział małopolski J-elity- reorganizacja

Post autor: Baby » 16 sty 2014, 20:47

magdalene, do usług ;)
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oddział małopolski J-elity- reorganizacja

Post autor: Baby » 16 sty 2014, 21:13

Egzistenz, my mieliśmy inne sygnały ale dziękuje za informację - przekaże ZG.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Artur rodzic
Aktywny ✽✽✽
Posty: 584
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:16
Choroba: CD u dziecka
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Oddział małopolski J-elity- reorganizacja

Post autor: Artur rodzic » 16 sty 2014, 21:48

WrednaTubisia, masz rację jeśli chodzi o Dni Edukacji to potwierdzam, że przyszli Ci co chcieli pomóc i oczywiście mogli za co jeszcze raz serdecznie im dziękuję.
Egzistenz, ja też jestem tradycjonalistą, ale czy naprawdę uważasz, że aż tak wielkie znaczenia ma zmiana kalendarzyków na ulotki. Do tego roku były kalendarzyki, w tym ulotki i zobaczymy co przyniesie lepsze efekty. Zapraszam Cię na Walne może będziesz miała okazje w inny sposób, dla dobra innych wykorzystać swoją energię.
Witam wszystkich i dziękuję za miłe przyjęcie na Forum.

Adam 18 lat, 63 kg, 176 cm, CD zdiagnozowane w 2005 roku Bierze Pentasa 1*2. Leczony w MSWiA kolejny rok z "Biologią".

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oddział małopolski J-elity- reorganizacja

Post autor: Baby » 16 sty 2014, 21:57

Egzistenz, na Dniach Edukacji nie była bo nie mogła. Najpierw nabierz sił do działania i zdrowiej nam :) Mam nadzieje, że do Walnego MSW postawi Cię na nogi i jednak będziesz. Fajnie, że są osoby które uważają te kalendarzyki za potrzebne i że zgłaszacie takie sugestie.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Posty: 1499
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:34
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Newbury
Kontakt:

Re: Oddział małopolski J-elity- reorganizacja

Post autor: Lemoni » 17 sty 2014, 01:13

Właśnie, ludzie, po co jakikolwiek jad?

Jakiś czas temu pisałam maila do członków zarządu małopolskiego i ludzi z małopolski, których kojarzę (chociaż przyznaję, że mogłam zapomnieć o Tobie, Sylwia :o. Jeśli tak, przepraszam! Zaraz sprawdzę). Odzew był niewielki. Odpisali tylko Artur, Małgosia i Karola ;). Nie ma dyżurów, bo nie ma chętnych, sami nimi nie jesteście, więc nie krytykujcie. Ja absolutnie jestem za ich reaktywowaniem. Sama chodzić nie będę, 1-2 osoby do kompletu, piszemy do ZG, przysyłają nam materiały i chodzimy ;). Wcześniej było prościej, bo wszystko było w mieszkaniu Pawła i Magdy, a oni przywozili to samochodem. Teraz takiej opcji nie ma - i to argument za tym, że w J-elicie się źle dzieje :neutral: ?

Rozumiem też decyzję dotyczącą kalendarzyków, choć jak widać jednak jest na nie zapotrzebowanie ;). Wiecie, stowarzyszenie musi jakoś zarządzać pieniędzmi, nie ma ich niewyczerpanej ilości, a w dzisiejszych czasach mało osób używa miniaturkowych kalendarzyków.

Corleone, nie wiem naprawdę czemu krytykujesz Dni Edukacji. Nie byłeś na nich, to po pierwsze, po drugie sala była pełna, po trzecie Doktor Sładek jest chyba ich pomysłodawczynią - a jeśli nie, odegrała jakąś rolę w ich tworzeniu i co roku jest z nimi związana :razz:

Hm, proponuję zorganizowanie towarzysko-organizacyjnego spotkania małopolskich aktywistów ;). Kto w ogóle byłby za takim pomysłem?

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Posty: 1499
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:34
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Newbury
Kontakt:

Re: Oddział małopolski J-elity- reorganizacja

Post autor: Lemoni » 17 sty 2014, 10:29

Dowiedzmy się, kto jest chętny, a potem dograjmy termin :). Wprawdzie u mnie zaczyna się sesja, ale przecież kilka godzin da się wygospodarować zawsze ;).

A jak Awaria, to koniecznie przed godziną 19 :lol:

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oddział małopolski J-elity- reorganizacja

Post autor: Baby » 17 sty 2014, 10:56

Egzistenz, ale coś się stało związanego z J-elitą co Cię zniechęciło czy z powodów zdrowotnych?
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Posty: 1499
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:34
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Newbury
Kontakt:

Re: Oddział małopolski J-elity- reorganizacja

Post autor: Lemoni » 17 sty 2014, 11:37

Wysyłałam na maile, które miałam w jakiś sposób na poczcie - do Ciebie na egzystencjaa@interia.pl (widocznie sama wysyłałaś kiedyś z niego coś lub na niego były wysyłane wiadomości grupowe).
Ale spoko ;).

Słuchajcie, ja naprawdę jestem tragiczną organizatorką. Potrzebuję pomocy :)

Zablokowany

Wróć do „Inne Wydarzenia”