Turnus rehabilitacyjny dla dzieci chorych na NZJ 2013 STEGNA

Tutaj znajdziecie informacje i ogłoszenia o Turnusach Rehabilitacyjnych i Integracyjnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
langusta
Aktywny ✽✽✽
Posty: 593
Rejestracja: 18 lis 2006, 18:44
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Turnus rehabilitacyjny dla dzieci chorych na NZJ 2013 STEGNA

Post autor: langusta » 15 lip 2013, 14:47

Kolejny turnus dobiegł końca.
Nawet nie wiem jak to się stało- ledwo się zaczął a tu już koniec.
Zapewne winę za to ponoszę ja i uczestnicy… może gdyby było bardziej nudno to czas płynąłby znacznie wolniej. Ale tak nie było.
Było super, super.
Cały czas myślę jak Wam opisać jak było ale tego nie da się opisać trzeba to przeżyć.
Mieliśmy dwie wycieczki do Gdańska i Malborka, dyskoteki, Dzień z rodziną NZJ podczas którego wszyscy brali udział w zabawie i konkursach. W tym dniu była słynna stonoga.
Pogoda w tym roku nam dopisała.
Dzieciaki czyli starsza i młodsza młodzież oraz maluchy ganiali całymi dniami i generalnie widywaliśmy ich tylko na posiłkach. Ja sama wiecznie nie wiedziałam gdzie moje dzieci -gdzieś na terenie ośrodka. Basen w ośrodku okazał się strzałem w dziesiątkę. Młodzież nie chciała mieć nigdzie indziej zajęć jak tylko w basenie. Młodsze dzieci świetnie bawiły się na zajęciach z wychowawcą Magdą oraz z psychologiem Magdą (dziewczyny jesteście rewelacyjne).Podczas zajęć z psychologiem powstały piękne prace wykonane samodzielnie przez dzieci.
My dorośli integrowaliśmy się co wieczór- niezapomniane chwile.
A ostatnia spontaniczna wspólna kąpiel w basenie o godz.23.00 była niepowtarzalnym przeżyciem zarówno dla kąpiących się jak i obserwujących. Obiecałam młodzieży, że wskoczę do basenu i wskoczyłam z innymi. Zabawa przednia przy tym była.
Chcę wszystkim bardzo, bardzo podziękować za stworzenie niepowtarzalnej atmosfery, fantastycznej zabawy i już za Wami tęsknię… długo muszę na Was czekać …do zobaczenia za rok.
langusta
dwie córki chore na CD

Awatar użytkownika
kaczor
Początkujący ✽✽
Posty: 214
Rejestracja: 25 sty 2013, 21:32
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Turnus rehabilitacyjny dla dzieci chorych na NZJ 2013 STEGNA

Post autor: kaczor » 15 lip 2013, 20:00

Czyli taka starsza Młodzież też tam sie bawi ??
Jeśli tak to kiedy na następny rok trzeba się zapisywać ??

Bo jak czytam i słyszę to było zaje Fajnie :p
Pentasa 3x1
Azathioprne 3x1,
encorton sześliwy bo bez niego :)
i jakieś tam witaminki :P

Od 30.09.2013 na Humirce(adalimumab)
Od 17.06.2016 druga kuracja na humirce
179cm,93kg,

2008 Rozpoznanie pierwsza wizyta w szpitalu.
2013 Chyba dojrzałem do zaakceptowania Choroby i podejścia poważnie do tego tematu

PiEtRaS
Początkujący ✽✽
Posty: 162
Rejestracja: 12 paź 2008, 20:44
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Turnus rehabilitacyjny dla dzieci chorych na NZJ 2013 STEGNA

Post autor: PiEtRaS » 15 lip 2013, 23:07

Bardzo proszę o wstawienie zdjęć :)

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turnus rehabilitacyjny dla dzieci chorych na NZJ 2013 STEGNA

Post autor: Baby » 16 lip 2013, 15:03

,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Kamila18
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 16 lip 2013, 17:52
Choroba: CD u brata/siostry
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Kontakt:

Re: Turnus rehabilitacyjny dla dzieci chorych na NZJ 2013 STEGNA

Post autor: Kamila18 » 16 lip 2013, 18:18

Witam wszystkich :) Chciałam powiedzieć w imieniu swoim, mamy i brata że tegoroczny turnus nam się bardzo podobał :) jeżdzą z Wami już (dopiero dwa lata ) ale z każdym już zdążyłam się zżyc, uważam że to bardzo dobre pomysły takie spotkania, bo pomagają zarówno dzieciom jak i rodzicom :) Dziękujemy za turnus !
:)

sit777
Debiutant ✽
Posty: 20
Rejestracja: 24 lip 2011, 22:12
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Strzegom
Kontakt:

Re: Turnus rehabilitacyjny dla dzieci chorych na NZJ 2013 STEGNA

Post autor: sit777 » 16 lip 2013, 23:04

Turnus był rewelacyjny, przyniósł wiele wspaniałych i niezapomnianych wspomnień. Oby więcej takich turnusów! :) Szkoda, że czas tak szybko zleciał.

anna-maria
Początkujący ✽✽
Posty: 178
Rejestracja: 11 cze 2008, 23:00
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Turnus rehabilitacyjny dla dzieci chorych na NZJ 2013 STEGNA

Post autor: anna-maria » 17 lip 2013, 12:44

Najkrócej mówiąc, jestem wdzięczna losowi, że po raz kolejny mogłam przebywać na turnusie rehabilitacyjnym wraz z dziećmi. Po wielu latach szukania skutecznego sposobu na pozbycie się lęku ,strachu i samotności, która towarzyszy podczas choroby dziecka ,znalazłam najwłaściwsze dla mnie w tej chwili antidotum ... Na turnusach w Niechorzu i Stegnie spotkałam podobnych sobie, z którymi mogłam się pośmiać ,wypłakać , powiedzieć coś o swoich doświadczeniach i posłuchać ich doświadczeń. Tam powstają więzy pomocy i wsparcia, a jak bardzo potrzebne świadczy tylko o tym zawiązanie się stowarzyszenia J-elita . Istotą tego stowarzyszenia jest potrzeba wzajemnego wsparcia i pomocy, na co dzień, bo przecież po turnusach zaczyna się normalne życie z jego realiami....
W tym roku miałam ponowną okazję przebywać z osobami, które po latach(uczestnictwa w turnusach) przeszły niesamowitą pozytywną metamorfozę, jak sami podkreślali: ta integracja dodała wiary i siły, pozwoliła oderwać się od myślenia o innych negatywnych problemach. Oczywiście sam kilkudniowy pobyt nie wystarczy, zasadą jest by doświadczenie z stamtąd wyniesione umiejętnie i cierpliwie przenieś na codzienny grunt, a nie ma lepszej motywacji niż świadomość posiadania znajomych-przyjaciół, którzy dotknięci podobną przypadłością wzajemnie się wspierają. Sama po sobie dostrzegam, że poczucie tej wspólnoty i więzi motywuje do życia w sposób przyjazny z samym sobą i naszym otoczeniem. Przekonana jestem, że bez możliwości pracy wielu ludzi / stowarzyszenia (nie będę wymieniać by kogoś nie pominąć :wink: ) pozostała bym sam na sam ze swoimi problemami, wielu z nas miałoby zdecydowanie większy dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu. Wróciłam do domu naładowana pozytywną energią i chęcią do podejmowania każdego wyzwania ,a czeka nas kilka poważnych badań i podjecie decyzji co do dalszego leczenia córki ....
Na koniec jeszcze raz szczere podziękowania dla Agnieszki ,Pani doktor i grona pedagogicznego :)
Pozdrawiam i do zobaczenia :!:
Ania B.

[ Dodano: 17-07-2013 ]
o kurcze ,miało być krótko :roll: a wyszło jak wyszło :lol:
CD zdiagnozowane w 2006r.
W terapii biologicznej - Humira od 2008r.
(co 2 tygodnie) , a od września 2012 dawka co tydzień , Imutan , Pentasa, Omega-3, Dicoflor , kwas foliowy, vit.B6

Awatar użytkownika
padgam
Debiutant ✽
Posty: 25
Rejestracja: 15 lip 2013, 09:32
Choroba: CD u partnera
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Turnus rehabilitacyjny dla dzieci chorych na NZJ 2013 STEGNA

Post autor: padgam » 18 lip 2013, 11:15

Bardzo się cieszę, że mogłam wziąć udział w tak fantastycznym turnusie i poznać wiele wyjątkowych osób. To był wspaniały czas.

marles
Początkujący ✽✽
Posty: 73
Rejestracja: 22 maja 2009, 20:55
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Turnus rehabilitacyjny dla dzieci chorych na NZJ 2013 STEGNA

Post autor: marles » 18 lip 2013, 17:20

Kochani nawet nie wiecie jak bardzo cieszę sie czytając wszystkie posty w tym temacie.Jak co roku tak i w tym było nam dane spotkac się z Wami wszystkimi.To dla nas rodziców ogromna radość,a dla naszych pociech tych małych i starszych czas miłych zabaw,radości, a przede wszystkim bycia ze soba.Dla nas zaś czas ładowania sił i akumulatorów na cały rok.Serca nasze radowały się patrząc jak nasze latorośle miło spędzają czas wśród swoich kolegów i kolezanek od świtu do nocy.To dzieki Wam Szanowni Organizatorzy dzieje się tyle dobra nam danego.To dzięki Wam spotykamy się co roku,a jak widzicie nie cały tydzień po turnusie już myslimy o nastepnym.Dziękujemy Wam Wszystkim za trud i energię włożoną w nasze bycie razem.Chciałoby się powiedzieć chwilo trwaj,ale wiem,że za rok o tej porze razem bedziemy opowiedać sobie mam nadzieję same dobre historie .Pozdrawiamy Wszystkich którzy byli razem z nami i wszystkich tych których nie było i do zobaczenia w przyszłym roku.Jeszcze raz dziękuję za cudowny wspólny czas.

Zablokowany

Wróć do „Turnusy”