Kwartalnik

Kwartalniki powstały specjalnie dla osób dotkniętych chorobami zapalnymi. Jest to pierwsze w Polsce wydawnictwo tego typu, które stanowi cenną pomoc w walce z chorobą.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany

Czy warto wydawać Kwartalnik dla osób chorych na NZJ?

Czas głosowania minął 27 kwie 2007, 22:15

tak
39
87%
nie
0
Brak głosów
nie mam zdania
6
13%
 
Liczba głosów: 45

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kwartalnik

Post autor: Mamcia » 03 kwie 2007, 23:31

Ja tego formatu nie mogę otworzyć
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: Kwartalnik

Post autor: tom-as » 03 kwie 2007, 23:35

Ja tego formatu nie mogę otworzyć
bo to rozpakować trzeba najpierw programem typu winrar, 7zip, izarc

dałbym bezpośrednio .pdf ale właśnie nie mam go gdzie wstawić :|

---edit---
kurka.. od razu trzeba było jako .jpg wstawić... nie ma to jak komplikować sobie rzeczy proste ;]

> OKŁADKA < (.jpg)

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Kwartalnik

Post autor: Szaraja » 04 kwie 2007, 08:54

Niestety chcą wydawać jakikolwiek periodeyk ( gazetę , kwartalnik ) o ile wiem musimy wystapić o zgodę do sądu. Informację w tym temacie prześlę Mamciu na maila i oczywiście z góry deklaruję pomoc przy wniosku do sądu.
pozdrawiam
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: Kwartalnik

Post autor: tom-as » 04 kwie 2007, 15:55


Awatar użytkownika
Jolcia
Początkujący ✽✽
Posty: 139
Rejestracja: 18 paź 2006, 19:26
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Bieruń
Kontakt:

Re: Kwartalnik

Post autor: Jolcia » 04 kwie 2007, 20:28

mnie osobiście podoba się okładka którą pierwszą zaprezentowałeś tom-as ale mimo wszystko dałabym niej tekstu; znajomy dziennikarz twierdzi, że to bardziej przyciąga wzrok; ogólnie pomysł kwartalnika bardzo przypadł mi do gustu; chętnie w czymś pomogę: np. odpowiedzi na listy; mogę podejąć sie też szukania sponsorów (mam w tym spore doświadczenie) choć potrzebowałabym trochę informacji np. wstępne pismo o prośbę podpisane przez Mamcie jako prezesa;
Każdy może być szczęśliwy, tylko od niego to zależy

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: Kwartalnik

Post autor: tom-as » 04 kwie 2007, 20:47

Zenobius pisze:Zapominacie o najwazniejszym tutaj :-)
To nie ma sie sprzedawac dobrze, tylko zawierac jak najwiecej informacji :-)
Tutaj mamy ograniczona, przez ilosc zasobow, ilosc miejsca na tekst i imho trzeba owe miejsce jak najlepiej wykorzystac :-)
nie zapominamy.. jak juz wczesniej pisalem to okladka raczej jest uzalezniona od calosci (wypelnienia) wiec tak na dobra sprawe by powinna byc robiona na koncu.. no i jeszcze z miejscem dla sponsorow.

to co pokazalem to tylko takie moje widzi mi sie :) choc wersja druga zawiera w sumie to samo co wersja zaprezentowana przez Mamcie

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Kwartalnik

Post autor: ranka » 04 kwie 2007, 21:30

. odpowiedzi na listy;
bedą listy? :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: Kwartalnik

Post autor: tom-as » 04 kwie 2007, 21:36

ranka pisze:bedą listy?
jak napiszesz ;p

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Kwartalnik

Post autor: ranka » 04 kwie 2007, 22:41

a odpowiesz? :razz:
Obrazek

Krzycho
Początkujący ✽✽
Posty: 131
Rejestracja: 23 sty 2007, 21:55
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kwartalnik

Post autor: Krzycho » 04 kwie 2007, 23:20

Będę się upierał, że okładka jest bardzo ważna. Ludzie reagują na rzeczy, z których niekiedy nie zdają sobie sprawy. Nawet jak coś uratuje im życie, a będzie odpychające, to tego nie wezmą. Ludzie mają tak poukładane, że jak zobaczy coś żółtego, to uważa to za złoto. Tak samo z gazetką, jak będzie miała profesjonalny wygląd, to więcej ludzi ją weźmie do ręki. Sprawę kolportażu także trzeba przemyśleć. Ważne jest jaki nakład jest przewidziany, bo coś mi się wydaje, że będzie to tylko kilka egzemplarzy i dostępne tylko w Warszawie. Warto by pomyśleć o innych regionach, bo czym więcej ludzi będzie miało dostęp, tym lepiej. Jest trochę czasu i można to dokładnie zaplanować. Jeżeli powiemy - zróbmy gazetkę i jakoś to będzie - to raczej nie wróżę temu przedsięwzięciu świetlanej przyszłości. W tytule nie może być: "J-elita", bo gazetka nie jest o stowarzyszeniu, tylko o chorobach i tytuł powinien się z nimi kojarzyć, żeby był wskazówką czego dotyczy treść.

exa
Doświadczony ❃
Posty: 1741
Rejestracja: 28 sie 2006, 19:13
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź/Piaseczno

Re: Kwartalnik

Post autor: exa » 05 kwie 2007, 05:56

Krzycho pisze:Będę się upierał, że okładka jest bardzo ważna. Ludzie reagują na rzeczy, z których niekiedy nie zdają sobie sprawy. Nawet jak coś uratuje im życie, a będzie odpychające, to tego nie wezmą. Ludzie mają tak poukładane, że jak zobaczy coś żółtego, to uważa to za złoto. Tak samo z gazetką, jak będzie miała profesjonalny wygląd, to więcej ludzi ją weźmie do ręki.
wystarczy przyzwoita i przejrzysta, to mają byc czyste informacje.... z tego co zaobserwowalam i z rozmow, w szpitalach i poradniach brak jest jakichkolwiek informacji, wiec nie trzeba fajerwerkow aby ktos wział ja do reki...

jezeli miałby byc rozprowadzony tylko w Wawie to bez sensu byłoby podnosic ten pomysl....
Krzycho pisze:Jeżeli powiemy - zróbmy gazetkę i jakoś to będzie - to raczej nie wróżę temu przedsięwzięciu świetlanej przyszłości. W tytule nie może być: "J-elita", bo gazetka nie jest o stowarzyszeniu, tylko o chorobach i tytuł powinien się z nimi kojarzyć, żeby był wskazówką czego dotyczy treść.
nie jestem członkiem Stowarzyszenia, ale to dobry pomysł, zeby taka nazwe przyjac....tresc sugeruje podtytuł...
jesli tego by nie zrobiło Stowarzyszenie, sadze, że wtedy dopiero: jakos by to było :wink:
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kwartalnik

Post autor: Mamcia » 05 kwie 2007, 21:43

Zgadzam się z Krzychem w jednej kwestji,że wiele spraw trzeba przemyśleć. Co do reszty, to napisaliście wiele.
Nakład zależy od sponsorów, bo każdy egzemplarz kosztuje. Aby pozyskać sponsorów trzeba miec przygotowany numer sygnalny.
Kolprtaż jak pisałam 3 drogi
1. człokowie J-elity pocztą - 300 egz.
2. kliniki i poradnie wspólprcujące
3. forma internetowa
Co do nazwy kwartalnika, nie gazetki, to decyzja będzie należeć do Zarządu Głownego. Nadal czekam na pomysły, ale to, że wydawca jest J-elita muso być podkreślone i widoczne.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Tomy
Doświadczony ❃
Posty: 1162
Rejestracja: 07 sty 2006, 13:46
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Polska

Re: Kwartalnik

Post autor: Tomy » 05 kwie 2007, 22:37

Kiedyś przygotowywałem reklamę firmową do gazet, to pomyślałem, że też coś tutaj zaproponuję.

Obrazek

Podoba mi się forma okładki "Naszej Troski", którą zaproponowała Mamcia. Dlatego zrobiłem coś pod tamten wzór.

Sama nazwa "J-elita" może być oczywiście zrobiona czcionką jak logo stowarzyszenia, ale akurat jej nie znalazłem.

Ten wstępniak Mamci uważam, że jest bardzo dobry na okładkę pierwszego numeru, w kolejnych w tym miejscu powinien być moim zdaniem główny temat numeru, sam początek a potem kontynuacja na którejś stronie wewnątrz.

Oczywiście uważam, że sponsorzy swoje prawa będą chcieli mieć, więc miejsce na ich logo na okładce powinno ich zadowolić. Gdyby było za mało miejsca, to można wywalić ten dolny niebieski pasek z namiarami na J-elitę i przenieść go na okładkę z tyłu numeru. To co widać, to tylko oczywiście przykłady sponsorów. Podpis Mamci też sfałszowany :)

Treść taka jaką Mamcia zaproponowała. Redaktorzy, to moim zdaniem powinni być gdzieś w stopce redakcyjnej wewnątrz numeru lub na okładce z tyłu. Nazwisko konsultanta medycznego pod każdym artykułem, bo to i poważnie wygląda i daje zabezpieczenie odpowiedzialności za treść artykułu. Obrazek z tymi "kamiennymi jelitami" mi nie przeszkadza, ale myślę, że szkoda miejsca na okładce.

Ogólnie uważam, że okładka musi mieć zawsze ten sam nagłówek, zachowany układ szpalt i tę samą kolorystykę. Trochę w tym co widzicie "połamały" się odcienie barw przy przekonwertowaniu z Corela na .jpg

To jest oczywiście takie moje widzimisię, jeżeli ktoś ma propozycje zmian, to mogę pozmieniać, jeżeli ktoś chce się pobawić sam, to chętnie prześle plik w Corelu.
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2007, 23:43 przez Tomy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: Kwartalnik

Post autor: tom-as » 05 kwie 2007, 22:56

@Tomy

fajnie :)


ale takie moje spostrzeżenia... trochę mieszane uczucia budzi u mnie ten sposób rozciągnięcia wstępu na szerokość. Rzuca się w oczy, że odstępy w literkach są różne. Nie wiem czemu, ale jakoś mi to przeszkadza. Możesz zrobić tak, że odległość między literami jest ta sama a tylko się rozciągają odstępy między wyrazami? Chyba, że ja mam coś ze wzrokiem i widzę coś czego nie ma :oops:

a druga sprawa to nie lepiej by było zamiast nzj.iimcb.gov.pl napisać j-elita.org?



kurka.. ja wszędzie takie dziwne odstępy w czcionce widzę :| np w "bezpłatny"

Tomy
Doświadczony ❃
Posty: 1162
Rejestracja: 07 sty 2006, 13:46
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Polska

Re: Kwartalnik

Post autor: Tomy » 05 kwie 2007, 23:09

tom-as ze wzrokiem masz wszystko OK :) To jest normalny tryb justowania wymuszonego, taka funkcja w Corelu, w Wordzie też jest. Robi sie tak, aby wyszły eleganckie szpalty, z nie ząbkowanymi brzegami. To można dopieścić przez dzielenie wyrazów. Wrzuciłem to na szybko, to jest taki tylko wstępny obrazek.

Treść, adresy internetowe też można pozmieniać :) to tylko taki wstępny obrazek.

Zablokowany

Wróć do „Kwartalniki”