Bezpłatne badanie genetyczne predyspozycje do NZJ.

W Poradnikach znajdziecie wiele wskazówek i nurtujących Was odpowiedzi, które pozwolą Wam zrozumieć istotę NZJ.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Gottii
Aktywny ✽✽✽
Posty: 971
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:11
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Bezpłatne badanie genetyczne predyspozycje do NZJ.

Post autor: Gottii » 27 mar 2013, 14:28

Uwaga ! Trójmiasto, okolice ....
Istnieje możliwość bezpłatnego wykonania badań genetycznych w kierunku
predyspozycji do NZJ. Tj. badania klinicznego pt. "Analiza porównawcza zmienności genetycznej nieswoistych zapaleń jelit u dzieci i dorosłych w Polsce w poszukiwaniu podstaw molekularnego testu diagnostycznego".
Badanie odbywa się pod patronatem Narodowego
Centrum Nauki i prowadzone jest przez Prof. Ostrowskiego z Centrum
Onkologii w Warszawie.
Wszystkie szczegóły odnośnie badania w załącznikach.
Termin pobierania i wysyłania materiału do Warszawy przypada na środę po Wielkanocy 2013r.
Osoby zainteresowane wykonaniem badania winny zgłosić się do Szpitala Wojewódzkiego na odział gastrologii dziecięcej w Gdańsku . Nie ma potrzeby bycia na czczo, można przybywać na oddział po południu w święta, sobotę i niedziele na zainteresowanych czeka 30 testów zatem liczba ograniczona. Badanie mogą wykonać dzieci i dorośli. Dzieci oczywiście po odpowiednich zgodach i podpisach dokumentów przez rodziców. na oddział można przybyć z wydrukowanymi i wypełnionymi załącznikami jak i dostać je od personelu szpitala na miejscu.

Gdyby pojawiły się dodatkowe pytania co do badań, ich wykonania itp osoby zainteresowane mogą kontaktować się z dr Piotrem Landowskim tel. 501 556 857, mail pland@gumed.edu.pl
Załączniki
Badanie klinicze.rar
(15.63 KiB) Pobrany 144 razy
Traktuj chorobę jako przyjaciela, a będziecie mogli się nawzajem znieść.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Bezpłatne badanie genetyczne predyspozycje do NZJ.

Post autor: Natuśka » 27 mar 2013, 14:43

Gottii pisze:badania klinicznego pt. "Analiza porównawcza zmienności genetycznej nieswoistych zapaleń jelit u dzieci i dorosłych w Polsce w poszukiwaniu podstaw molekularnego testu diagnostycznego".
Oooo, no proszę- ja się złapałam na to badanie 2 tygodnie temu w Poznaniu :wink:
Pocieszający jest fakt, że wynik ma przyjść do poradni i ma być załączony do karty. Ile w tym prawdy nie wiem, ale tak mi ta pani powiedziała :neutral:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Bezpłatne badanie genetyczne predyspozycje do NZJ.

Post autor: kasinp » 27 mar 2013, 14:45

Dodam tylko , że badanie to dotyczy osób zdiagnozowanych z NZJ tj> jak w załączniku dzieci i dorośli z chorobą Leśniowskiego-Crohna lub Wrzodziejącym Zapaleniem Jelita.
Także zapraszamy wszystkich chętnych nawet w Wielkanoc w ramach spaceru na Oddział Gastrologii Dziecięcej w Szpitalu Wojewódzkim w Gdańsku ul. Nowe Ogrody, na ww badanie krwi.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Bezpłatne badanie genetyczne predyspozycje do NZJ.

Post autor: Mamcia » 27 mar 2013, 22:46

Informacja o badaniu była wraz z artykułem profesora umieszczona w kwartalniku nr 18 (marzec-kwiecień 2012) i krew można było oddać już wtedy. Natomiast wyniki tych badań niewiele powiedzą pacjentom, ale warto i namawiam, bo przyczynią się do postępu medycyny.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Posty: 635
Rejestracja: 09 lut 2011, 18:54
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie
Lokalizacja: lubelskie

Re: Bezpłatne badanie genetyczne predyspozycje do NZJ.

Post autor: Dżordż » 28 mar 2013, 01:09

Też oddawałem krew na coś takiego choć dokładnego tytułu badań nie pamiętam.

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Posty: 1885
Rejestracja: 28 sty 2009, 22:45
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Bezpłatne badanie genetyczne predyspozycje do NZJ.

Post autor: ita71 » 28 mar 2013, 13:02

Mamcia pisze:Informacja o badaniu była wraz z artykułem profesora umieszczona w kwartalniku nr 18
A i owszem ,artykuł był bardzo interesujący.
To ogłoszenie ukazało się na prośbę Dr. Landowskiego , ponieważ 3.04.2013
upływa termin badania.
Daje też możliwość pacjentom,którzy nie słyszeli jeszcze o badaniu lub zwlekali z podjęciem decyzji o oddaniu 5ml krwi .
Zachęcam jeszcze raz do poddania się badaniu.
Nigdy nie mów nigdy...

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Bezpłatne badanie genetyczne predyspozycje do NZJ.

Post autor: Mamcia » 28 mar 2013, 22:19

Zachęcam, a w kwartalniku opisano o co dokładnie w tym wszystkim biega. W innych ośrodkach też można oddać krew, a info u Profesora.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Gottii
Aktywny ✽✽✽
Posty: 971
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:11
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Re: Bezpłatne badanie genetyczne predyspozycje do NZJ.

Post autor: Gottii » 29 mar 2013, 13:02

A gdzie można zapoznać się z pełna lista innych ośrodków ?
Traktuj chorobę jako przyjaciela, a będziecie mogli się nawzajem znieść.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Bezpłatne badanie genetyczne predyspozycje do NZJ.

Post autor: Mamcia » 29 mar 2013, 21:22

W kwartalniku jest podany mail do Profesora i jeśli ktoś chce to może się z nim skontaktować. Generalnie pobranie jest zwykłym pobraniem krwi do probówek z EDTA, które powinny zostać zamrożone i dostarczone w suchym lodzie do Kliniki CMKP ICU.
Współpracowały z nim wiele ośrodków.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Mami
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 23 paź 2008, 19:08
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Bezpłatne badanie genetyczne predyspozycje do NZJ.

Post autor: Mami » 20 maja 2013, 13:11

Dawno nie zaglądałam na to forum i widzę, że przeoczyłam ten wątek. Od 8 lat mam zdiagnozowane CD, byłam operowana na ostro z podejrzeniem wyrostka, ale obrbraz wskazywał na chorobę Crohna, wycięto trochę jelita, i od tego czasu jestem w remisji. Jedyne co mi przypomina o chorobie to problem z przytyciem. Kilka lat później bardzo podobna sytuacja, tym razem moja siostra, podejrzenie wyrostka, szpital, potem badania w Gdańsku, Crohn. Nasz starszy brat cierpiał już wcześniej na różne dolegliwości jelitowe, więc i on został przebadany, ale wyszło, że cierpi na zespół jelita drażliwego.
Obecnie jestem mamą dwójki dzieci. Ciąża to jedyne momenty gdzie udawało się przytyć (po 20kg), ale 3 miesiące po porodzie waga wracała "do normy". Synek (5,5 lat) czasem skarży się na ból brzucha, wiem, że to też normalne u przedszkolaków, staram się nie wyszukiwać choroby, ale jednak obciążenie genetyczne jest spore, skoro u mnie na trójkę rodzeństwa, wszyscy mamy "jakąś" przypadłość. Dlatego raz na jakiś czas badamy krew, czy kał na krew utajoną. Mam też roczną córeczkę. Czy są jakieś badania, które mogą wskazywać na predyspozycje na zachorowanie na CD? Mimo zdiagnozowanego CD nie mam dużej wiedzy o chorobie, pewnie przez remisję, ale ostatnio u siostry pojawiło się zaostrzenie, więc chcę być bardziej na bieżąco ze sprawami NZJ. Będę wdzięczna za informacje, jakie i ewentualnie gdzie w Trójmieście mogę dzieciom takie badania wykonać. dziekuje

Zablokowany

Wróć do „Poradniki”