Stopień niepełnosprawności,lekarz medycyny pracy a L4

Dyskusje dotyczące zatrudnienia, pracy itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Stopień niepełnosprawności,lekarz medycyny pracy a L4

Post autor: mgiełkaa » 01 wrz 2010, 21:16

Mam wątpliwości co do kwestii prawnej kodeksu pracy.Jestem podczas badań z zakresu medycyna pracy.Diagnostyka jest niezakończona jeszcze.W trakcie tych badań otrzymałam stopień niepełnosprawności (oczywiście niezależnie,akurat zbiegło się w terminie).
Nie pokazałam tego w pracy bo wiem,że od razu byłabym zwolniona.Teraz jestem na zwolnieniu lekarskim i ono raczej potrwa dłużej gdyż mój stan zdrowia nie pozwala na pracę na obecnym stanowisku(pogorszył się),
W związku z powyższym moje pytania są następujące:
1.Czy lekarz medycyny pracy wiedząc,że jestem na L4(nie będę tego faktu ukrywać) może wystawić zaświadczenie dopuszczające do pracy.
2.Czy pozostając w zatrudnieniu na umowę o pracę a przebywając na zwolnieniu lekarskim jest sens przedstawiać pracodawcy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.Pracodawca myśli,że ja ściemniam i nigdy nie wierzył w mój zły stan zdrowia.Czy w związku z koniecznością wystąpienia do PIP przystosowanie mojego stanowiska do i dla osoby niepełnosprawnej i w przypadku braku zgody i braku innego(przeniesienie) pracodawca może wykorzystać ten fakt i zwolnić mnie podczas przebywania na zwolnieniu?

Moje pytania być może są bardzo naiwne lecz nie mam w tym doświadczenia a obecny kodeks pracy dopuszcza wszelkie chwyty więc może ktoś z Was bardziej ode mnie kumaty i doświadczony będzie wiedział jak to może wyglądac z punktu widzenia prawa.

Zależy mi na szybkiej i kompetentnej odpowiedzi gdyż jest to dla mnie ważna sprawa typu BYĆ albo NIE BYĆ.Niestety Żabusi zabrakło-dziewczyna pewnie na urlopie.Mój Pracodawca jest perfidny i bez skrupułów, ja już nie wrócę do tej pracy ale na koniec chcę jeszcze im dokopać tylko obawiam się żeby nie obróciło to się przeciwko mnie.
Gdybym może nie miała colitisa zdecydowałabym się na złożenie dokumentów do Sądu Pracy jednak nie mam siły na taką walkę i chcę w końcu mieć remisję a stres jak wiadomo nie pomoże mi w tym.

[ Dodano: 02-09-2010 ]
Już dowiedziałam się,że podczas zwolnienia nie obowiązują mnie badania u lekarza medycyny pracy,dopiero po jego zakończenie ewentualnie lecz nie będę zainteresowana z wiadomych przyczyn.Orzeczenie również przedstawię po zakończeniu zwolnienia wtedy szybciej dostanę wypowiedzenie.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy Pracownicze”