Ulgi dla pracodawcy

Dyskusje dotyczące zatrudnienia, pracy itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Garek
Początkujący ✽✽
Posty: 301
Rejestracja: 18 mar 2010, 15:36
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice

Ulgi dla pracodawcy

Post autor: Garek » 07 cze 2010, 19:42

Mam pytanko czy jelsi pracodawca ma osobe niepełnosprawna w stopniu umiarkowanym dostanie jakies zniżki :)
Grzegorz

Garek
Początkujący ✽✽
Posty: 301
Rejestracja: 18 mar 2010, 15:36
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Ulgi dla pracodawcy

Post autor: Garek » 13 cze 2010, 13:23

23 czerwca mam komisje trzymajci Kciuki !!
Grzegorz

jaku
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 09 kwie 2010, 16:04
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: krk

Re: Ulgi dla pracodawcy

Post autor: jaku » 20 gru 2010, 15:49

Hej,
Mam pytanie odnosnie ulg dla pracodawców. Mam orzeczony lekki stopien; do tej pory pracowałem na umowe zlecenie w firmie, a od stycznia bede na umowe o pracę. I zastanawiam się czy warto o niepelnosprawnosci wspominać podczas podpisywania umowy.
Wedlug tego linku: http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/7877
Komu przysługuje dofinansowanie:

* pracodawcy prowadzącemu zakład pracy chronionej,
* pracodawcy zatrudniającemu co najmniej 25 pracowników w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy i osiągającemu wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w wysokości co najmniej 6%,
* pracodawcy zatrudniającemu w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy do 25 pracowników
Jest to duza korporacja ok. 1000osob, i wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych raczej nie wynosi 6%. Pozatym pracuje przy komputerze wiec tez jakies specjalne wyposazenie nie jest mi potrzebne o ktore pracodawca musialby sie starac.

W innym miejscu pisze jeszcze ze:
Czas pracy osoby niepełnosprawnej zależy od orzeczenia stopnia niepełnosprawności.

* przy lekkim stopniu czas pracy nie może przekraczać 8 godzin na dobę 40 godzin tygodniowo
* przy znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności czas pracy nie może przekraczać 7 godzin na dobę i 35 godzin tygodniowo.
....
Zakazu tego nie stosuje się w dwóch przypadkach:

* w stosunku do osób zatrudnionych przy pilnowaniu,
* w przypadku gdy na wniosek osoby zatrudnionej lekarz przeprowadzający badanie profilaktyczne lub z powodu jego nieobecności lekarz sprawujący opiekę nad daną osobą wyrazi na to zgodę. Koszt tych badań ponosi pracodawca.
czy to znaczy ze abym np mogl brac nadgodziny musze dostac zgode od lekarza ? Czasem rzadko musze zostac pod telefonem i popracowac ale nie jest to jakis dla mnie problem wiec czy teraz potrzebowalbym do tego pozwolenia od lekarza?
Dzieki za odpowiedzi

Olimpijka

Re: Ulgi dla pracodawcy

Post autor: Olimpijka » 20 gru 2010, 22:17

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

W przyszlym roku chyba nie bedzie tez warto przedstawiac umiarkowanego :neutral: Ja juz usunelam ten fakt z mojego CV :evil:

Garek
Początkujący ✽✽
Posty: 301
Rejestracja: 18 mar 2010, 15:36
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Ulgi dla pracodawcy

Post autor: Garek » 21 gru 2010, 20:13

Żabusia odnośnie tematu : dofinasowania to mojej księgowej niestety nie wytłumaczysz że ... praca w warunkach pracy chronionej .. to co innego niz praca wzakładzie pracy chronionej upiera sie i twierdzi, że najlepiej jak bym sobie poszukał zakładu pracy chronionej i tyle !! :!:
Grzegorz

Garek
Początkujący ✽✽
Posty: 301
Rejestracja: 18 mar 2010, 15:36
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Ulgi dla pracodawcy

Post autor: Garek » 22 gru 2010, 14:57

Ż◙abusia ja byłem u dyr.ds finansowych no i powiedział mi ze mam to załatwiać z księgowa :roll:
Grzegorz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy Pracownicze”