kto powinien być płatnikiem skladek zdrowotnych

Dyskusje dotyczące zatrudnienia, pracy itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
AgaGoska
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2010, 16:00
Choroba: CU u rodzica
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

kto powinien być płatnikiem skladek zdrowotnych

Post autor: AgaGoska » 26 maja 2010, 20:24

Mam powazny kłopot.moja córcia ( 5 lat) choruje na L-C,Lekarze orzecznicy ozdrowili ją...nie wiem jakim cudem ale ich zdaniem nic jej nie dolega.Oczekuję teraz na komisję w Wojewódzkim Zespole,ale do tego czasu niestety jestem w "zawieszeniu"zostałam bez ubezpieczenia zdrowotnego,próbowałam coś zalatwić w MOPS-Ie u pracowników terenowych ale oni ponoć nie są w stanie mi pomóc,nie wiem co robić ,mozę ktoś bedzie umiał mi pomóc.

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: kto powinien być płatnikiem skladek zdrowotnych

Post autor: Natalka » 26 maja 2010, 22:01

no a urząd pracy?
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:54
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: kto powinien być płatnikiem skladek zdrowotnych

Post autor: Linda123 » 27 maja 2010, 08:05

Jeżeli chodzi o ubezpieczenie zdrowotne Twoje i Twojej córy to może Was ubezpieczyć mąż w swoim zakładzie pracy. Jeżeli nie masz męża to zgłaszasz się do urzędu pracy jako osoba bezrobotna i oni Cie i Twoje dziecko zgłaszają do zdrowotnego i podbijają legitymacje ubezpieczeniowe jeżeli takowe posiadasz.
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

AgaGoska
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2010, 16:00
Choroba: CU u rodzica
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: kto powinien być płatnikiem skladek zdrowotnych

Post autor: AgaGoska » 27 maja 2010, 22:55

Tak wiem,że istnieje takie rozwiązanie sprawy jak urząd pracy,lecz niestety nie w moim przypadku :smutny: dlaczego? otóz dlatego,,że oczekuje na komisję w Wojewódzkim zespole i nie mogę zgłosić gotowości do pracy w urzędzie,moja córcia wymaga specjalnej troski-i to chcę na nowo uzyskać od nich i chyba nie powinnam ubiegać sie o status bezrobotnego.W tej chwili zupełnie nie wiem jak sobie pomóc,jutro zamierzam wybrać sie do ZUS-u i NFZ,moze oni wpadną na coś mądrego bo póki co ja od dwóch dni nie mam ubezpieczenia i nie mam całkowitej pewności ,że dzieci je mają :cry:

Awatar użytkownika
Keymaker_2005
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 16 lip 2007, 00:27
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: kto powinien być płatnikiem skladek zdrowotnych

Post autor: Keymaker_2005 » 28 maja 2010, 09:24

Na szczęście żyjemy w kraju, gdzie sprawdzanie ubezpieczenia jest wymuszonym nawykiem, jeżeli w ogóle występuje, a i z wieloma osobami można się jakoś umówić na pokazanie ubezpieczenia przy następnej wizycie ;)

Tomy
Doświadczony ❃
Posty: 1162
Rejestracja: 07 sty 2006, 13:46
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Polska

Re: kto powinien być płatnikiem skladek zdrowotnych

Post autor: Tomy » 28 maja 2010, 11:30

Masz dwie możliwości:

- uzyskać z NFZ zaświadczenie, że jesteś objęta ubezpieczeniem zdrowotnym i automatycznie córka też, do czasu rozpatrzenia wniosku o świadczenie.

- zarejestrować się jako bezrobotna.

Kiedyś dwukrotnie wojowałem z ZUS-em o rentę, byłem w podobnej sytuacji i obie możliwości przetestowałem na własnej skórze. Nie miałem z tym żadnych problemów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy Pracownicze”