medycyna pracy

Dyskusje dotyczące zatrudnienia, pracy itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: medycyna pracy

Post autor: Noelia » 04 lip 2017, 15:21

Ja miałam na myśli konkretną sytuację mojego męża.

To jasne, że w przypadku pracy fizycznej, niebezpiecznej, z narażeniem na jakieś chemikalia, toksyny czy materiał zakaźny to wszystko inaczej wygląda.
I wtedy dodatkowe badania i "wywiady lekarskie" są oczywiste i zrozumiałe.

U HaSam zresztą też praca umysłowa - w szkole.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

HaSam
Debiutant ✽
Posty: 45
Rejestracja: 04 lut 2015, 15:17
Choroba: CU
województwo: pomorskie
miasto: Gdańsk
Lokalizacja: Gdańsk

Re: medycyna pracy

Post autor: HaSam » 04 lip 2017, 15:33

Dzięki za odzew. We wszystkich moich poprzednich pracach (czyli szkołach) zawsze robili morfologię i mocz, a ostatnio na okresowych to nawet lipidogram i chyba glukozę na czczo, a niektórzy dodatkowo ekg (zależnie od wieku), no i oczywiście laryngolog. Dlatego się obawiam tej morfologii. Hemoglobinę ostatnio miałam już prawie w normie (wzrosła z poziomu ciut ponad 8), ale leukocyty kiepskie, a wiadomo duże skupisko ludzi, dużo infekcji, przy niskich leukocytach zaraz będę chora. Chyba zrobię tak jak piszesz, Luki36. A póki co mam dwa miesiące, żeby się doprowadzić do stanu używalności.

HaSam
Debiutant ✽
Posty: 45
Rejestracja: 04 lut 2015, 15:17
Choroba: CU
województwo: pomorskie
miasto: Gdańsk
Lokalizacja: Gdańsk

Re: medycyna pracy

Post autor: HaSam » 04 lip 2017, 15:34

Hmm...wpisałam cyfrę osiem przy hemoglobinie, a zrobiła się buźka. Czary jakieś, czy co?

Awatar użytkownika
Luki36
Aktywny ✽✽✽
Posty: 662
Rejestracja: 11 lip 2013, 11:32
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Re: medycyna pracy

Post autor: Luki36 » 04 lip 2017, 16:40

HaSam pisze:Hmm...wpisałam cyfrę osiem przy hemoglobinie, a zrobiła się buźka. Czary jakieś, czy co?
Tak :)

Noelia,morfologia to podstawa. To że lekarz nie patrzy,to tylko o nim źle świadczy (także na st.biurowych)
Na razie, bez leków

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: medycyna pracy

Post autor: Noelia » 04 lip 2017, 18:45

Pamiętam, jak kiedyś mój mąż się umówił do lekarza medycyny pracy na 13 i powiedzieli mu w rejestracji, że najpierw ma przyjść do nich rano na czczo oddać krew, bo glukoza i lipidogram.
Był jakoś o 7 na tym pobraniu, a potem przyjechał na wizytę na 13.

Lekarka przybiła pieczątkę i powiedziała, że wyniki z porannych pobrań zazwyczaj są dostępne około 16 i żeby sobie w necie obejrzał po zalogowaniu :lol:
Sama ich nigdy nie zobaczyła, ale kto by się przejmował ;)
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

grazyna.m
Debiutant ✽
Posty: 41
Rejestracja: 08 lis 2010, 08:07
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: medycyna pracy

Post autor: grazyna.m » 05 lip 2017, 11:21

W kwietniu tego roku robiłam badania wstępne do nowej pracy , ani morfologii ani badania moczu nie miałam . Praca biurowa czyli tylko okulista i medycyna pracy.

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: medycyna pracy

Post autor: Noelia » 05 lip 2017, 17:50

grazyna.m pisze:W kwietniu tego roku robiłam badania wstępne do nowej pracy , ani morfologii ani badania moczu nie miałam . Praca biurowa czyli tylko okulista i medycyna pracy.
Też właśnie nigdy nie miałam morfologii, żadnych analiz, EKG, nikt mi nawet ciśnienia nie zmierzył ani płuc nie osłuchał ;)
Dwa spojrzenia, pytanie o samopoczucie, badanie wzroku i już po wszystkim.

A wcale nie mam akurat typowo biurowej, siedzącej i spokojnej pracy (pracuję w agencji Public Relations jako PR Manager) - często to hardkorowa bieganina (w sensie dosłownym), adrenalina level max (najmniejszego błędu nie da się odkręcić) i organizowanie wszystkiego naraz, różnych imprez itp. plus przemówienia publiczne, a np. żadnego laryngologa nigdy nie miałam na tych wizytach medycyny pracy.

Mąż też ma często takie przemówienia do sporej grupy osób i o żadnym laryngologu nigdy nie było mowy.

A u nauczycieli to widzę norma.

Z drugiej strony nigdy nie narzekałam na tych lekarzy, chciałam jak najszybciej pieczątkę bez problemów i tyle.

Jak dopadną mnie zdrowotne kłopoty i będę chciała się diagnozować, to sobie znajdę nadgorliwego i dociekliwego lekarza.
W przypadku medycyny pracy czepliwość nie jest moim zdaniem potrzebna.

No chyba, że mówimy o pracy, która wpływa na ludzkie życie i zdrowie czy coś takiego.
Moja nie wpływa, męża też nie, chcemy spokojnie pracować i zarabiać i niech nikt się nie czepia.

Gdybym była przewlekle chora na cokolwiek, to w życiu bym o tym nie powiedziała na takiej wizycie, bo po co mi komplikacje.

Ogólnie wygląda na to, że prawo w tym zakresie nie jest ujednolicone, u każdego wygląda to zupełnie inaczej.

Męża praca o wiele bardziej stresująca niż moja i ciekawe, jak colitis wpłynie na to wszystko :neutral:
I też odwrotnie - jak jego praca i ten stres wpłynie na colitisa, ehh...:(
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Tomaszae
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 13 paź 2019, 23:19
Choroba: polipowatość rodzinna
województwo: śląskie
miasto: Sosnowiec

Re: medycyna pracy

Post autor: Tomaszae » 13 paź 2019, 23:41

Czy ktoś ze ileostomia starał się o pracę w firmie Amazon ? Czy w ogóle jest szansa przejść badania. Niestety tego nie da ukryć (raczej każdy lekarz każe zdjąć podkoszulek). Ja nadodatek mam stopień umiarkowany ale do końca roku. Potem mogą ho juz nie dać. Chociaż u mnie worek będzie na pewno na stałe.

Tomaszae
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 13 paź 2019, 23:19
Choroba: polipowatość rodzinna
województwo: śląskie
miasto: Sosnowiec

Re: medycyna pracy

Post autor: Tomaszae » 18 paź 2019, 20:28

Nie dostałem zgody lekarza medycyny pracy z powodu posiadania orzeczenia o niepełnosprawności w stopniu Umiarkowanym. Czepiała się zapisu praca tylko w warunkach pracy chronionej.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: medycyna pracy

Post autor: obyty.z.cu » 18 paź 2019, 21:01

to oznacza, że Twoje stanowisko pracy ma byc do Ciebie dostosowane.
Nie wiem co robisz, ale powinieneś to omówić z pracodawcą. On ma prawo wystąpić o dofinansowanie na to, no i może dostawać dopłatę za zatrudnianie osoby niepełnosprawnej, z PEFRON.
To wcale nie musi być zakłąd pracy chronionej. W tej chwili więcej niepełnosprawnych pracuje w zakładach tylko że ich stanowiska są dostosowane.
Pracodawca bierze dopłaty, czyli pracownik "prawie" za darmo, a Ty masz dodatkowe uprawnienia, choćby 10 dni urlopu więcej itd.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy Pracownicze”