stopień niepełnosprawności a "normalna" praca zawo

Dyskusje dotyczące zatrudnienia, pracy itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Wyderka
Początkujący ✽✽
Posty: 57
Rejestracja: 19 paź 2007, 12:19
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

stopień niepełnosprawności a "normalna" praca zawo

Post autor: Wyderka » 22 paź 2009, 14:12

Witam,

wiem że już dużo napisano nt. stopni niepełnosprawności, mam jednak pytanie w związku z tym, że konkretne grupy niepełnosprawności wiążą się z orzeczeniem w jakim stopniu mamy ograniczoną możliwość pracy zawodowej.
Ja osobiście po ostatnich kłopotach zastanawiam się nad złożeniem wniosku o orzeczenie stopnia niepełnosprawności. Nie chodzi mi jednak ani o drogę do uzyskania renty ani też różnego typu dofinansowań. Głównym powodem jest uzyskanie karty parkingowej na wypadek kolejnego zaostrzenia, żeby móc sprawnie dojechać do placówek zdrowia nie obawiając się kłopotów ze znalezieniem miejsca czy też tłumaczeniu się panom parkingowym ect.
Problem jest tego typu, że jestem osobą czynną zawodowo i w czasie remisji normalnie pracuje w "normalnym" zakładzie pracy. Nie wiem czy orzeczenie o niepełnosprawności nie skomplikuje mi sytuacji zawodowej. Boje się że to orzeczenie spowoduje, że moja umowa o prace będzie musiała zostać aneksowana i jaka będzie reakcja pracodawcy na takie orzeczenie, bo dla wielu niepełnosprawność to ciągłe L4 ect.
Bardzo lubię swoja prace i w czasie remisji choroba nie przeszkadza mi w pracy zawodowej w ogóle. Dlatego zastanawiam się czy gra jest warta świeczki.
Moje pytania a propos sytuacji:
1. Czy muszę zgłaszać pracodawcy, że posiadam takie orzeczenie?
2. Czy przy orzeczeniu powstają jakieś ograniczenia co do czasu pracy?
3. Czy zmianie musi ulec treść umowy o pracę?

Z góry dziękuje z odpowiedzi.

P.S. Jeśli przeoczyłam wątek z tymi informacjami to przepraszam, ale nie jestem jeszcze w stanie długo siedzieć przy komputerku... ciagnie jeszcze po operacjach tu i tam :)
Stan: :D normalność :D
Leki: brak :D
Lekarz: prof. Paradowski

Wyderka
Początkujący ✽✽
Posty: 57
Rejestracja: 19 paź 2007, 12:19
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: stopień niepełnosprawności a "normalna" praca zawo

Post autor: Wyderka » 22 paź 2009, 14:57

Bardzo dziękuje za odpowiedź :) . Jestem bardzo wdzięczna. Teraz wiem jakie są konsekwencje uzyskania takiego orzeczenia i na pewno ułatwi mi to podjęcie decyzji w tej sprawie.
Jeszcze raz bardzo dziękuje :)
Stan: :D normalność :D
Leki: brak :D
Lekarz: prof. Paradowski

Anka :)
Początkujący ✽✽
Posty: 94
Rejestracja: 08 wrz 2009, 17:14
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: ...

Re: stopień niepełnosprawności a "normalna" praca zawo

Post autor: Anka :) » 24 paź 2009, 20:38

Karta parkingowa przysługuje osobie, która ma naruszoną sprawność ruchową. My z naszymi chorobami kwalifikujemy się do chorób układu pokarmowego 08-T i nam się niby karta parkingowa nie należy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy Pracownicze”