Zatrudnienie niepełnosprawnych, rozpoczęcie działalnosci.

Dyskusje dotyczące zatrudnienia, pracy itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Keymaker_2005
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 16 lip 2007, 00:27
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zatrudnienie niepełnosprawnych, rozpoczęcie działalnosci.

Post autor: Keymaker_2005 » 13 paź 2009, 23:24

Ale ja nie mogę znaleźć na stronie PFRON informacji na ten temat :( Dodam, że dodatkowo jestem studentem. Może to jakoś wpłynie na wysokość dofinansowania ?

I oczywiście, w początkowym okresie istnienia firmy tak myślę zatrudnić co najmniej jedną osobę niepełnosprawną na stanowisko księgowej.

Awatar użytkownika
Keymaker_2005
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 16 lip 2007, 00:27
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zatrudnienie niepełnosprawnych, rozpoczęcie działalnosci.

Post autor: Keymaker_2005 » 14 paź 2009, 10:16

No ale to nie może być tak, że mając rentę mam związane ręce. Na pewno można coś zrobić, choćby zrezygnować z renty.

I jak wygląda procedura ? Czy trzeba przechodzić jakieś szkolenia ?

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Zatrudnienie niepełnosprawnych, rozpoczęcie działalnosci.

Post autor: obyty.z.cu » 14 paź 2009, 12:00

magdalene pisze:Aby starać się o dofinansowanie zarówno z PFRONu jak i z UP musisz być zarejestrowany jako osoba bezrobotna. A jak dobrze kojarzę - masz rentę z ZUSu. Mając rentę, nie możesz się zarejestrować jako bezrobotny. I tu kółko się zamyka - bez rejestracji nie dostaniesz dofinansowania.
oczywiscie , ze w przypadku UP to nie tak. !!
Pisalem wyraznie, ze dotacje przyznaje sie "firmie" na utworzenie stanowiska pracy dla innych osob,
czyli dostaje PRACODAWCA !!
dlatego , nawet student-rencista moze byc pracodawca dla innych.

Temat bezrobotnego to zupelnie inna sytuacja.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ESka

Re: Zatrudnienie niepełnosprawnych, rozpoczęcie działalnosci.

Post autor: ESka » 14 paź 2009, 12:05

Keymaker_2005 pisze:I jak wygląda procedura ? Czy trzeba przechodzić jakieś szkolenia ?
Nie wiem jak to jest z osobami niepełnosprawnymi, ale pewnie podobnie jak z moją pełnosprawną bratową. Wyglądało to tak poszła do urzędu wypisała jakiś dokument (nic szczególnego tylko jej adres i telefon) żeby ją powiadomili, jak urząd będzie miał środki na rozpoczęcie działalności. Następnie dostała od nich list, że są środki i kiedy trzeba składać wniosek oraz, że jest spotkanie informacyjne dotyczące przyznawania osobą bezrobotnym środków na podjęcie działalności gospodarczej. W tym liście polecono jej także odbycie bezpłatnego szkolenia "Samozatrudnienie- krok po kroku" (i tutaj podano numer telofonu żeby się umówić i adres bo nie odbywa się to w PUP) podobno przyznają za to dodatkowe punkty. Kwota maksymalna wynosiła 18.400 i dlatego bratowa zrezygnowała bo było to dla niej za mało. No i żeby ubiegać się o dofinansowanie trzeba wypełnić stosowny wniosek (taki krótki uproszczony biznes plan) i na tym spotkaniu omawiano jak prawidłowo to wypełnić.

ESka

Re: Zatrudnienie niepełnosprawnych, rozpoczęcie działalnosci.

Post autor: ESka » 14 paź 2009, 12:29

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
To prawda pisałam o Urzędzie Pracy bo na niczym innym się nie znam :) Przepraszam, że o tym nie wspomniałam mój błąd i obiecuję poprawę ;) W sumie Żabusiu nie wiem, czy Cię nie zamęczę, ale chcę się od Ciebie uczyć bo czuję, że masz dużą wiedzę :) chyba zacznę od studiowania stron PFRON. Mam nadzieję, że kiedyś to co napisałam przyda się komus bo przecież nie wszyscy mamy orzeczenie :)

Awatar użytkownika
Keymaker_2005
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 16 lip 2007, 00:27
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zatrudnienie niepełnosprawnych, rozpoczęcie działalnosci.

Post autor: Keymaker_2005 » 14 paź 2009, 16:07

Dokładnie o tym samym chciałem napisać, dowiedziałem się na jednej z infolinii. Mam się zgłosić w Warszawie do UP.

Jednak powstał problem, a mianowicie - wszedłem na stronę warszawskiego UP i w odpowiednim dziale znalazłem informację, że środki się już wyczerpały.

Czy w takim przypadku muszę czekać do nowego roku, żeby ruszyła kolejna edycja programu ? Mnie to w sumie pasuje, z chęcią przejdę dodatkowe szkolenia, coby zdobyć dodatkowe punkty do oceny wniosku. Jestem przekonany o unikalności mojego pomysłu. Wkład własny mam - może to być chociażby komputer, a ten mam, a planuje dodatkowo dostać dofinansowanie na nowy. Mogę również z mieszkania babci zrobić biuro.

Wygrałem z ZUSem, wygrałem z Politechniką, wygrałem ze stomią, którą w końcu opanowałem. PFRON to nic w porównaniu z urzędasami z US, ZUS i innych molochów. Przekonałem się o tym składając wniosek o dofinansowanie studiów ;)

VICTORIA !!! :mrgreen:

Awatar użytkownika
Keymaker_2005
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 16 lip 2007, 00:27
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zatrudnienie niepełnosprawnych, rozpoczęcie działalnosci.

Post autor: Keymaker_2005 » 14 paź 2009, 23:00

Tak, wiem, doskonale znam różnice. Ja jestem na pierwszym miejscu zainteresowany dot, dla ON.

W takim razie przygotuję do nowego roku powalający opis działalności, nieskazitelny wniosek i ogień ! Jeszcze w tym tygodniu przejadę się być może do UP ;)

Awatar użytkownika
Keymaker_2005
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 16 lip 2007, 00:27
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zatrudnienie niepełnosprawnych, rozpoczęcie działalnosci.

Post autor: Keymaker_2005 » 05 sty 2010, 17:52

Mam dwa pytania:

1. Czy muszę mieć orzeczenie o stopniu niepełnosprawności czy wystarczy orzeczenie z ZUS.

2. Czy dofinansowanie musi iść na firmę założoną przeze mnie i na mnie, czy mogę je wykorzystać na założenie spółki ?

Awatar użytkownika
Keymaker_2005
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 16 lip 2007, 00:27
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zatrudnienie niepełnosprawnych, rozpoczęcie działalnosci.

Post autor: Keymaker_2005 » 05 sty 2010, 21:18

Byłem przekonany, że dział "Porady prawne" na forumie jest w konkretnym celu ;)

Napisać napiszę jak to wszystko wygląda, będę informował na bieżąco. Oczywiście bez szczegółów. Choćby z racji tego, że mój pomysł na biznes wykorzystuje co najmniej jedną technologię, którą będę musiał opatentować. Generalnie jeżeli się uda, to nie tylko na forumku o tym przeczytacie, ale siedząc w odpowiedniej branży dowiecie się z przekazów mediów, chociaż to ostatnie to raczej na bank ;)

Może to trochę aroganckie z mojej strony, ale jestem pewien sukcesu :twisted:

Awatar użytkownika
Keymaker_2005
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 16 lip 2007, 00:27
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zatrudnienie niepełnosprawnych, rozpoczęcie działalnosci.

Post autor: Keymaker_2005 » 05 sty 2010, 22:31

Oczywiście, żeby nie było niedomówień, ja się nie spinam. I tak mi uzyskałem ogrom pomocy i staram się tym samym odwdzięczać. Jeżeli czas pozwoli, jutro podjadę do UP :)

Awatar użytkownika
Keymaker_2005
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 16 lip 2007, 00:27
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zatrudnienie niepełnosprawnych, rozpoczęcie działalnosci.

Post autor: Keymaker_2005 » 25 mar 2010, 01:09

Pojawiły się w końcu materiały, czyli regulaminy, rozporządzenie i wnioski dla osób chcących rozpocząć własną działalność gospodarczą.

http://www.up.warszawa.pl/index1.php?grup=bez&n=33

Potrzebuję jednak pomocy, bo jak dla mnie to dokumentnie zwalili sprawę. Trzeba być 3 miesiące zarejestrowanym w UP, żeby móc złożyć wniosek. Co więcej, jeżeli pracownik wypowiedział umowę o pracę, to okres ten wydłuża się do 12. A co, jeżeli musiałem wypowiedzieć szefowi umowę ze względów zdrowotnych i jasnego wskazania lekarza ?

Czy może mi ktoś pomóc i się wypowiedzieć w tej sprawie ?

Awatar użytkownika
pralf1
Początkujący ✽✽
Posty: 51
Rejestracja: 14 wrz 2009, 10:19
Choroba: polipowatość rodzinna
województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice śląskie
Kontakt:

Re: Zatrudnienie niepełnosprawnych, rozpoczęcie działalnosci.

Post autor: pralf1 » 25 mar 2010, 14:48

Keymaker_2005 pisze:Pojawiły się w końcu materiały, czyli regulaminy, rozporządzenie i wnioski dla osób chcących rozpocząć własną działalność gospodarczą.

http://www.up.warszawa.pl/index1.php?grup=bez&n=33

Potrzebuję jednak pomocy, bo jak dla mnie to dokumentnie zwalili sprawę. Trzeba być 3 miesiące zarejestrowanym w UP, żeby móc złożyć wniosek. Co więcej, jeżeli pracownik wypowiedział umowę o pracę, to okres ten wydłuża się do 12. A co, jeżeli musiałem wypowiedzieć szefowi umowę ze względów zdrowotnych i jasnego wskazania lekarza ?

Czy może mi ktoś pomóc i się wypowiedzieć w tej sprawie ?
Też jestem zainteresowany bo czeka mnie podobna sytuacja
Totalna śródbrzuszna kolektomia .Ileostomia na stałe

Olimpijka

Re: Zatrudnienie niepełnosprawnych, rozpoczęcie działalnosci.

Post autor: Olimpijka » 06 kwie 2010, 11:10

Ja rowniez w koncu zdecydowalam sie na cos swojego to mowia, ze nie ma srodkow :evil:
Obdzwonilam juz chyba wszystko i kicha :smutny:

Awatar użytkownika
Keymaker_2005
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 16 lip 2007, 00:27
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zatrudnienie niepełnosprawnych, rozpoczęcie działalnosci.

Post autor: Keymaker_2005 » 17 maja 2010, 12:18

Słuchajcie, czy dorabianie pracą na umowę o zlecenie jakoś przeszkadza przy staraniu się o pieniądze z UP ? Planuję na dniach się zarejestrować w UP i odczekać 3 miesiące i jak najszybciej otworzyć firmę. Czy dorabianie nie przeszkodzi ?

Awatar użytkownika
Keymaker_2005
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 16 lip 2007, 00:27
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zatrudnienie niepełnosprawnych, rozpoczęcie działalnosci.

Post autor: Keymaker_2005 » 17 maja 2010, 17:52

Na stronie warszawskiego UP znalazłem taką oto informację w miejscu poświęconym rejestracji osób niepełnosprawnych:

Poszukujący pracy - oznacza to osobę, o której mowa w art. 1 ust. 3 pkt 1-3, lub cudzoziemca - członka rodziny obywatela polskiego, poszukujących zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub innej formy pomocy określonej w ustawie, zarejestrowanych w powiatowym urzędzie pracy.
Poszukujący pracy może być zarejestrowany w więcej niż jednym powiatowym urzędzie pracy.

Poszukujący pracy niepozostający w zatrudnieniu - oznacza to osobę, o której mowa w art. 1 ust. 3 pkt 1-3, lub cudzoziemca - członka rodziny obywatela polskiego, poszukujących zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub innej formy pomocy określonej w ustawie, zarejestrowanych w powiatowym urzędzie pracy.
Osoba poszukująca pracy niepozostająca w zatrudnieniu posiada rentę, zasiłek stały lub inny dochód; nie spełnia warunków osoby bezrobotnej np. nie posiada zameldowania w Warszawie.



Jak dla mnie, to ja się kwalifikuje na rejestrację jako osoba poszukująca pracy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy Pracownicze”