Zatrudnienie niepełnosprawnych, rozpoczęcie działalnosci.

Dyskusje dotyczące zatrudnienia, pracy itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
anet1
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 07 lis 2008, 19:08
Choroba: CU w rodzinie
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Zatrudnienie niepełnosprawnych, rozpoczęcie działalnosci.

Post autor: anet1 » 11 lut 2009, 15:10

Dziekuję za wszystkie wyjaśnienia, a korzyści dla pracodawcy badamy w celu lepszej karty przetargowej, w poszukiwaniu pracy.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Zatrudnienie niepełnosprawnych, rozpoczęcie działalnosci.

Post autor: obyty.z.cu » 11 lut 2009, 20:05

anet1 pisze:korzyści dla pracodawcy badamy w celu lepszej karty przetargowej, w poszukiwaniu pracy.
zapewniam Ciebie, ze dla pracodawcy bedacego w "temacie " stopien umiarkowany jest korzystny.
Uzyskanie stopnia umiarkowanego np. w Pow. Zesp.Orzekania o Niepełnosprawnosci, nie jest az tak trudne, wazne by przedstawic opis choroby z przebiegiem choroby, wazne jest to, by tez pokazac, ze sie leczy siostra ciagle, na biezaco.
Zeby wyrwac ja z apatii, moze to dobry pomysl -wpuscic ja w zbieranie papierow, wszyscy wiemy ,ile to kosztuje zaangazowania, a przede wszystkim wyjscia z domu z wyraznie okreslonym zadaniem.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

anet1
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 07 lis 2008, 19:08
Choroba: CU w rodzinie
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Zatrudnienie niepełnosprawnych, rozpoczęcie działalnosci.

Post autor: anet1 » 12 lut 2009, 18:14

Pow. Zesp.Orzekania o Niepełnosprawnosci- to jest PCPR? Sytuacja życiowa siostry, jest w tym momencie bardzo trudna, (nie tylko pod wzgl zdrowotnym) Dlatego musze w jakiś sposób pomóc. Trochę boje się poruszyć temat niepełnosprawności, bo obecnie nie wiem jak na to zareaguje...

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Zatrudnienie niepełnosprawnych, rozpoczęcie działalnosci.

Post autor: obyty.z.cu » 12 lut 2009, 20:56

anet1 pisze:Pow. Zesp.Orzekania o Niepełnosprawnosci
Powiatowy Zespol Orzekania O niepelnosprawnosci -PZON...
wiecej znajdziesz na
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/2435
tu jest caly opis o niepelnosprawnosci, warto sie zapoznac !!

wogole warto czasem poprzegladac http://www.niepelnosprawni.pl/ledge,
czasem potrafi znalezc odpowiedzi, ktore juz ktos inny szukal.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

elizabet-70
Początkujący ✽✽
Posty: 235
Rejestracja: 30 wrz 2008, 13:33
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: okolice Starachowic
Kontakt:

Re: Zatrudnienie niepełnosprawnych, rozpoczęcie działalnosci.

Post autor: elizabet-70 » 21 kwie 2009, 13:41

misiek1 pisze:Ewentualnie akt notarialny koszt od 1000 w góre
o matko w mojej okolicy od 300 do 700zł
misiek1 pisze:Środki wydatkujemy w określonym w umowie czasie, od 30 dni do 30 miesięcy
i tu też mamy inaczej bo 2 miesiące na przedstawienie faktur zakupu określonego w umowie.
magdalene pisze:Zgadzam się, że biznes planu jako takiego pisać nie trzeba.
Co kraj to obyczaj,ja musiałam przedstawić profesjonalny biznes plan.
anet1 pisze:Założyłam, że jeśli będziemy ubiegać się o orzeczenie o niepełnosprawnosci, to jesli w ogóle uda się otrzymać, to pewnie w stopniu lekkim,
Nie koniecznie w moim przypadku zaważyła kwestia w jakim celu staram się o orzeczenie.Lekarz stwierdził ,że skoro się staram o dofinansowanie na rozpoczęcie działalnośći , da II stopień to pewnie więcej dadzą(oczywiście nie ma to wpływu).
Ja właśnie podpisałam umowę, przyznano mi kwotę 30.000 zł.Zamiast się cieszyć to nie mogę spać bo to odpowiedzialność a tu kryzys.Taka ze mnie biznes-menka :lol: :lol:
ela

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Posty: 1624
Rejestracja: 26 cze 2007, 15:56
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Piekary Śląskie/Żory
Kontakt:

Re: Zatrudnienie niepełnosprawnych, rozpoczęcie działalnosci.

Post autor: Shadowka » 21 kwie 2009, 14:42

magdalene pisze:aha! ważne jest też to iż potem tę działalność trzeba prowadzić min. 24m-ce. W przeciwnym razie trzeba będzie oddać pieniążki. Biorąc pieniądze z UP działalność trzeba prowadzić min. 12m-cy.
nie trzeba prowadzić tylko trzeba opłacać składki przez ten okres, ale nawet jakby to przeliczyć to się opłaca brać te pieniądze, szkoda tylko, że wiekszość pieniędzy z UM albo UP jest dla osób które są zarejestrowane w UP jako bezrobotne... ciężko mają zdobyć jakąś kasę osoby które maja renty z ZUS, pocieszającym jest jednak fakt, że jak zrobi się grupę inwalidzką to PFRON zwaraca pieniążki za opłaty ZUSowskie, tak powiedziała mi Pani w ZUSie jak skłądaliśmy papierki. Więc pierwsza działalność opłaty wysokości 300 złoty i jeszcze można zwrot dostać :D
teraz Radi musi tylko zrobić sobie stopień :D
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Posty: 1624
Rejestracja: 26 cze 2007, 15:56
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Piekary Śląskie/Żory
Kontakt:

Re: Zatrudnienie niepełnosprawnych, rozpoczęcie działalnosci.

Post autor: Shadowka » 21 kwie 2009, 17:39

magdalene pisze:Shadowka napisał/a:
jak zrobi się grupę inwalidzką to PFRON zwaraca pieniążki za opłaty ZUSowskie, tak powiedziała mi Pani w ZUSie jak skłądaliśmy papierki

Mhm, coś w tym jest, zależy chyba od stopnia niepełnosprawności. Ale na tym się jeszcze bliżej nie poznałam ;)
to się dowiedz, bo nam to kobieta powiedziała i nie mówiła, że ma to jakikolwiek związek z stopniem, trzeba po prostu mieć jakikolwiek :)
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

elizabet-70
Początkujący ✽✽
Posty: 235
Rejestracja: 30 wrz 2008, 13:33
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: okolice Starachowic
Kontakt:

Re: Zatrudnienie niepełnosprawnych, rozpoczęcie działalnosci.

Post autor: elizabet-70 » 21 kwie 2009, 19:24

Tak dziewczyny zgadza się PFRON zwraca coś około 400zł jeżeli płaci się cały czyli ten większy ZUS a jakieś 70złjeżeli ten mniejszy (330zł)i wystarczy orzeczenie.
ela

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Posty: 1624
Rejestracja: 26 cze 2007, 15:56
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Piekary Śląskie/Żory
Kontakt:

Re: Zatrudnienie niepełnosprawnych, rozpoczęcie działalnosci.

Post autor: Shadowka » 21 kwie 2009, 22:26

owca chyba tak długo jak ma się orzeczenie tak mi się obiło o uszy, ale ta zniżka w ZUSie jest tylko chyba z dwa lata :D
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

elizabet-70
Początkujący ✽✽
Posty: 235
Rejestracja: 30 wrz 2008, 13:33
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: okolice Starachowic
Kontakt:

Re: Zatrudnienie niepełnosprawnych, rozpoczęcie działalnosci.

Post autor: elizabet-70 » 22 kwie 2009, 10:12

Dziś jadę odebrać umowę i obiecano mi stromę PFRON w Warszawie i tam można się wszystkich szczegółów dowiedzieć,jak wrócę to ją podam.Korzystniejsza jest ta większa składka bo liczy się ciągłość i zasiłek z UP się należy.
ela

elizabet-70
Początkujący ✽✽
Posty: 235
Rejestracja: 30 wrz 2008, 13:33
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: okolice Starachowic
Kontakt:

Re: Zatrudnienie niepełnosprawnych, rozpoczęcie działalnosci.

Post autor: elizabet-70 » 22 kwie 2009, 18:09

Żabusia, tak to ta strona.
Dodam też ,że w Starachowicach za akt notarialny poddaniu się egzekucji dłóżnika pan notariusz zażądał 270zł.
ela

Piotrek_Lodz
Debiutant ✽
Posty: 44
Rejestracja: 04 wrz 2006, 21:30
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Zatrudnienie niepełnosprawnych, rozpoczęcie działalnosci.

Post autor: Piotrek_Lodz » 03 lip 2009, 10:37

witam, planuje zatrudnić się u osoby znajomej w firmie na najnizszy mozliwy etat by nie odebrano mi mojej renty socjalnej ktora posiadam za calkowita niezdolnosc do pracy (jest to najnizsza renta okolo 500zł poniewaz nigdy nie pracowalem i dlatego chce się zatrudnic by ta renta z czasem rosła do góry) i kilka pytań, wiem ze te odpowiedzi napewno są na forum ale naprawde nie mam czasu by studiowac wszystkie tematy i dane te rowniez sie zmieniaja co jakis czas.

pierwsze pytanie - ile wlasnie moge maxymalnie zarabiac netto czy brutto by nie wstrzymali mi mojej renty.?

drugie pytanie - posiadam umiarkowany stopień niepełnosprawności. osoba która mnie zatrudni co przysługuje , zwrot części wynagrodzenia z pfronu czy składek ubezpieczeniowych? czy musi byc jakis minimalny czas na jaki podpisze umowe z tą firmą???

czekam na odpowiedz, pozdrawiam

Awatar użytkownika
Keymaker_2005
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 16 lip 2007, 00:27
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zatrudnienie niepełnosprawnych, rozpoczęcie działalnosci.

Post autor: Keymaker_2005 » 11 paź 2009, 23:41

Mam po jednym pytaniu dotyczącym kwestii zatrudnienia os. n. i założenia własnej firmy.

Co do pierwszej sprawy - czy jeżeli zostałbym zatrudniony przez menagera klubu jako osoba zajmująca się i mająca pieczę nad multimedialną częścią organizowanych imprez, czyli zapewnienie gościom wsparcia technicznego, ustawianie sprzętu, szeroko pojęty support, a przy tym consulting w sprawach związanych z rynkiem rozrywki elektronicznej, to czy mógłby on dostać dofinansowanie do mojej pensji w wysokości powiedzmy 800 zł brutto ? Mówimy o sytuacji, w której mam orzeczenie o stopniu umiarkowanym i jestem bezrobotnym studentem.

A teraz druga część mojego wywodu. Czy możliwe jest w ogóle uzyskanie dofinansowania no otwarcie własnej firmy zajmującej się właśnie organizowaniem takich multimedialnych kącików na różnych imprezach biznesowych i wielu innych. Dofinansowanie w domyśle poszłoby na sprzęt, na którym właśnie zabawiałyby się osoby biorące udział w imprezach. Do tego firma ta zajmowałaby się consultinguem w sprawach związanych z elektroniczną rozrywką, społecznościami graczy i i sprawami związanymi z rynkiem multimediów. Nie wykluczam przy tym opcji rozwinięcia małego oddziału developerskiego. Oczywiście przy uzyskaniu dofinansowania zatrudniłbym co najmniej jedną osobę niepełnosprawną, choćby do prowadzenia księgowości ;)

Generalnie, wszytko to jest związane z moją płomienistą pasją, jaką darzę rynek gier, konsol i multimediów. Proszę o w miarę konkretne odpowiedzi. Wiem, że niektóre rzeczy wydają się być niejasne, ale jeżeli taka okoliczność zajdzie, to postaram się rozwiać wszystkie wątpliwości !

Awatar użytkownika
Keymaker_2005
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 16 lip 2007, 00:27
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zatrudnienie niepełnosprawnych, rozpoczęcie działalnosci.

Post autor: Keymaker_2005 » 13 paź 2009, 22:11

Jakie wymagania należy spełnić, aby starać się o dofinansowanie z PFRON ? I kiedy można je składać ? Lepiej teraz czy na początku roku ?

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Zatrudnienie niepełnosprawnych, rozpoczęcie działalnosci.

Post autor: obyty.z.cu » 13 paź 2009, 22:20

Keymaker_2005 pisze:Jakie wymagania należy spełnić, aby starać się o dofinansowanie z PFRON ?
ja tylko bym dodal, ze Urzedy Pracy maja tez dofinansowania do zakladajacych nowe firmy,a szczegolnie do nowych pracodawcow.
Warto bys i tam popytal.
Tam kazdy pracodawca stwarzajacy nowe stanowisko pracy dla pracownikow dostaje tez kase na jego zalozenie, a jesli do tego dla niepelnosprawnych to jeszcze lepiej.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy Pracownicze”