Większe dofinansowanie do zatrudnienia osób z umiarkowanym s

Dyskusje dotyczące zatrudnienia, pracy itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Większe dofinansowanie do zatrudnienia osób z umiarkowanym s

Post autor: obyty.z.cu » 09 lis 2013, 20:26

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/1 ... n6JenAyLXA
1125 zł zamiast 960 zł na dofinansowanie do zatrudnienia pracownika z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności i 3-miesięczny okres przejściowy na wejście nowych przepisów – to przyjęta 7 listopada 2013 r. przez sejmową Komisję Finansów Publicznych poprawka do ustawy okołobudżetowej. Jednocześnie jednak zmniejszone będzie, w stosunku do planów rządu, dofinansowanie do stopnia znacznego z 1920 zł na 1800 zł oraz lekkiego z 480 zł na 450 zł.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Naobie
Początkujący ✽✽
Posty: 451
Rejestracja: 13 gru 2007, 07:56
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Większe dofinansowanie do zatrudnienia osób z umiarkowanym s

Post autor: Naobie » 27 lis 2013, 20:47

jeszcze niedawno czytałam że osobom z umiarkowanym najwięcej zabiorą ;) ale fajnie że tak jednak się nie stało...

Mam pytanie do zorientowanych w temacie bo czytam, pytam i wciąż pewności nie mam.
Jak to jest z pracodawcą zatrudniającym poniżej 25 pracowników (a dokładnie z 8-10 osób) i lekkim stopniem niepełnosprawności. Dostanie dofinansowanie czy nie?

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Posty: 1246
Rejestracja: 30 kwie 2012, 15:22
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Większe dofinansowanie do zatrudnienia osób z umiarkowanym s

Post autor: Orzelek » 27 lis 2013, 23:43

Naobie pisze:
Mam pytanie do zorientowanych w temacie bo czytam, pytam i wciąż pewności nie mam.
Jak to jest z pracodawcą zatrudniającym poniżej 25 pracowników (a dokładnie z 8-10 osób) i lekkim stopniem niepełnosprawności. Dostanie dofinansowanie czy nie?
Tak, dostanie :roll:

http://www.pfron.org.pl/ebi/poprzednie- ... 8,dok.html
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Posty: 635
Rejestracja: 09 lut 2011, 18:54
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie
Lokalizacja: lubelskie

Re: Większe dofinansowanie do zatrudnienia osób z umiarkowanym s

Post autor: Dżordż » 29 lis 2013, 09:31

Chyba lepiej nie okazywać tego dokumentu o niepełnosprawności bo niektórzy pracodawcy nie chcą mieć niepełnosprawnych...

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Większe dofinansowanie do zatrudnienia osób z umiarkowanym s

Post autor: Baby » 29 lis 2013, 10:48

Dżordż, nie zgodzę się z Tobą. Jeśli nie będziesz od początku szczery z pracodawcą to potem nic z tego dobrego nie wyjdzie. Jak pracodawca zobaczy że często znikasz w WC albo masz częste L4 i dowie się z czasem z jakiego powodu może to spowodować kiepską atmosferę. Poza tym osoba chorująca będzie miała wiecznie poczucie winy i lęk przez pójściem na L4 że ją zwolnią itd. Po co nam dodatkowy stres. A swoją drogą większość pracodawców nie ma z tym problemu aby zatrudnić osobę niepełnosprawną wręcz jest im to bardzo na rękę.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Posty: 635
Rejestracja: 09 lut 2011, 18:54
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie
Lokalizacja: lubelskie

Re: Większe dofinansowanie do zatrudnienia osób z umiarkowanym s

Post autor: Dżordż » 29 lis 2013, 11:58

Może i masz rację Baby. Przynajmniej ja i on będziemy ze sobą szczerzy, ale mam dalej wątpliwości co informowania, bo to z góry stawianie się w gorszej pozycji. A z tych dotacji z PFRON pewnie mało jaki zakład korzysta poza ZPCH.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Większe dofinansowanie do zatrudnienia osób z umiarkowanym s

Post autor: Baby » 29 lis 2013, 12:11

Dżordż pisze:Może i masz rację Baby. Przynajmniej ja i on będziemy ze sobą szczerzy, ale mam dalej wątpliwości co informowania, bo to z góry stawianie się w gorszej pozycji. A z tych dotacji z PFRON pewnie mało jaki zakład korzysta poza ZPCH.
Co masz na myśli pisząc "w gorszej pozycji". Nawet nie myśl w ten sposób. Moja znajoma pracuje w dużej firmie i dzieki temu że ma umiarkowany stopień niepełnosprawności ma wiele przywilejów - nikt nie patrzy się na nią krzywo jak wychodzi punkt 16:00 i nie zostaje na nadgodziny (niby nie są one przymusowe i płatne a każdy zostaje z obawy o utratę pracy), może pracować zdalnie jak gorzej się czuje, jeśli musi wziąć wolne z dnia na dzień z powodu wizyty u lekarza nie ma z tym problemu.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Posty: 635
Rejestracja: 09 lut 2011, 18:54
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie
Lokalizacja: lubelskie

Re: Większe dofinansowanie do zatrudnienia osób z umiarkowanym s

Post autor: Dżordż » 29 lis 2013, 12:54

Może i masz rację tzn na pewno a moje podejście muszę w tym względzie zmienić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy Pracownicze”