Kod niepełnosprawności a praca

Dyskusje dotyczące zatrudnienia, pracy itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Remedios44
Początkujący ✽✽
Posty: 315
Rejestracja: 16 gru 2005, 16:00
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Lokalizacja: 40 km od Lublina

Kod niepełnosprawności a praca

Post autor: Remedios44 » 26 wrz 2012, 10:22

Parę dni temu znalazłam ofertę pracy (ogłaszaną przez pośrednika) jako osoba sprzątająca w szpitalu. Wysłałam maila z cv, a ponieważ w ogłoszeniu napisali, że "orzeczenie o niepełnosprawności mile widziane", więc napisałam też, że mam orzeczenie. Dziś zadzwonił do mnie pośrednik z pytaniem, jaki mam kod niepełnosprawności na orzeczeniu. Jak powiedziałam 08-T, to usłyszałam, że pracodawca zrobił listę kodów, z którymi chciałby współpracować i niestety mój kod nie jest na tej liście... :neutral:

Nie wiem, co o tym myśleć. Pracodawca założył z góry, że jeżeli mam taki kod, to na pewno będę gorszym pracownikiem niż osoba z innym kodem (inną chorobą)?

(dodane)
A nie, zajrzałam do Wujka Google i już wiem o co chodzi. Na inne kody pracodawca dostaje wyższe dofinansowanie :mad: http://www.prawopracy.gofin.pl/17,1,101 ... szego.html
Nawet gdy życie spycha cię najmocniej w dół, wciąż mierz wysoko. Wspinaj się na drabinę, podskakuj, choćbyś sam sobie wydawał się śmieszny ze swoją chęcią latania. Wszyscy mamy skrzydła, ale by latać, potrzeba wysiłku.

CU od 2002, ileostomia od 2004.

Awatar użytkownika
Chudziakowa
Aktywny ✽✽✽
Posty: 605
Rejestracja: 23 mar 2012, 20:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kod niepełnosprawności a praca

Post autor: Chudziakowa » 27 wrz 2012, 20:22

no i moja radość prysła.
dziś odebrałam orzeczenie i też mam 08-T.
Cieszyłam się bo dostałam umiarkowany na 3 lata i marzyła mi się praca.
To morze pociesze się i poszukam co mi przysługuje z tym stopniem i znajde tam jakieś pozytywy
27.02.2012 operacja,usunięte jelito kręte wraz z kątnicą. Od 28.03.12-Remicade

Awatar użytkownika
Remedios44
Początkujący ✽✽
Posty: 315
Rejestracja: 16 gru 2005, 16:00
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Lokalizacja: 40 km od Lublina

Re: Kod niepełnosprawności a praca

Post autor: Remedios44 » 28 wrz 2012, 11:40

magdalene pisze:nie każdy pracodawca ma wymagania takie, jak ten opisany przez Remedios44.
To prawda. Wiele razy aplikowałam już na różne oferty pracy, w których orzeczenie było wymagane lub "mile widziane", ale pierwszy raz spotkałam się z selekcją na podstawie kodu.
Nawet gdy życie spycha cię najmocniej w dół, wciąż mierz wysoko. Wspinaj się na drabinę, podskakuj, choćbyś sam sobie wydawał się śmieszny ze swoją chęcią latania. Wszyscy mamy skrzydła, ale by latać, potrzeba wysiłku.

CU od 2002, ileostomia od 2004.

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Posty: 1246
Rejestracja: 30 kwie 2012, 15:22
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kod niepełnosprawności a praca

Post autor: Orzelek » 29 wrz 2012, 14:13

I gdzie tu faktyczna pomoc dla niepełnosprawnych? Chodzi tylko o uzyskanie jak najwyższego dofinansowania, wobec czego pracodawca tak dobiera sobie kadrę, aby jak najwięcej zyskać.

Przeczytałem gdzieś opinie pracowników niepełnosprawnych, że jak nie uzyskają odpowiedniego orzeczenia, to ich zatrudnienie się skończy. Błagają więc lekarzy na komisjach, żeby wydawali decyzje odpowiednio dostosowane dla potrzeb pracodawcy.
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

Awatar użytkownika
Chudziakowa
Aktywny ✽✽✽
Posty: 605
Rejestracja: 23 mar 2012, 20:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kod niepełnosprawności a praca

Post autor: Chudziakowa » 29 wrz 2012, 18:46

A mnie rozśmieszyli w urzędzie pracy. Chodzi o prace dla niepełnosprawnych na 2 zmiany po 8 godzin 7dni w tygodniu- sprzątanie w supermarketach i galeriach handlowych. Nie wyobraźam sobie osób chorych tak pracujących. Ja na pewno nie dałabym rady
27.02.2012 operacja,usunięte jelito kręte wraz z kątnicą. Od 28.03.12-Remicade

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy Pracownicze”