Renta socjalna a umowa o pracę lub inna...

Dyskusje dotyczące zatrudnienia, pracy itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yogi
Debiutant ✽
Posty: 33
Rejestracja: 27 sie 2012, 10:10
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Renta socjalna a umowa o pracę lub inna...

Post autor: Yogi » 19 wrz 2012, 14:31

Jak się ma renta socjalna a umowa o pracę lub inna, czy muszę pracodawcy mówić że jestem na rencie? Czy po prostu podejmuję się pracy nic nie mówiąc o rencie i tyle?

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Renta socjalna a umowa o pracę lub inna...

Post autor: kasia38 » 19 wrz 2012, 22:03

nie musisz
ja na początku też nie mówiłam o rencie, ale jak .... dostałam orzeczenie i w związku z tym przysługiwało mi 10 dni urlopu więcej to powiedziałam :)
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
Yogi
Debiutant ✽
Posty: 33
Rejestracja: 27 sie 2012, 10:10
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Renta socjalna a umowa o pracę lub inna...

Post autor: Yogi » 20 wrz 2012, 08:25

magdalene, zapoznałem się już z tym :) dobrze że podnieśli ten limit zarobków i nadal szkoda że w ogóle go nie znieśli przecież dla nich to większa kasa, ale może kiedyś to zrozumieją :)

Awatar użytkownika
Remedios44
Początkujący ✽✽
Posty: 315
Rejestracja: 16 gru 2005, 16:00
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Lokalizacja: 40 km od Lublina

Re: Renta socjalna a umowa o pracę lub inna...

Post autor: Remedios44 » 07 lis 2012, 17:03

Dopóki zarobki nie przekraczają dopuszczalnej kwoty, możesz pracować i być na rencie jednocześnie. Dopiero w momencie, gdy w którymś miesiącu ta kwota zostanie przekroczona, zawieszą ci rentę (tzn. nie zostanie ci wypłacona za te miesiące, w których zarabiałeś więcej niż można).
Nawet gdy życie spycha cię najmocniej w dół, wciąż mierz wysoko. Wspinaj się na drabinę, podskakuj, choćbyś sam sobie wydawał się śmieszny ze swoją chęcią latania. Wszyscy mamy skrzydła, ale by latać, potrzeba wysiłku.

CU od 2002, ileostomia od 2004.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy Pracownicze”