umowa o prace

Dyskusje dotyczące zatrudnienia, pracy itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sztaba
Aktywny ✽✽✽
Posty: 515
Rejestracja: 16 paź 2004, 14:38
Choroba: CU
województwo: pomorskie
miasto: Słupsk
Lokalizacja: SŁUPSK
Kontakt:

Re: umowa o prace

Post autor: sztaba » 31 maja 2012, 20:28

okres próbny się nie liczy.

Anka :)
Początkujący ✽✽
Posty: 94
Rejestracja: 08 wrz 2009, 17:14
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: ...

Re: umowa o prace

Post autor: Anka :) » 31 maja 2012, 22:20

Kodeks pracy Art. 251. § 1. Zawarcie kolejnej umowy o pracę na czas określony jest równoznaczne w skutkach prawnych z zawarciem umowy o pracę na czas nieokreślony, jeżeli poprzednio strony dwukrotnie zawarły umowę o pracę na czas określony na następujące po sobie okresy, o ile przerwa między rozwiązaniem poprzedniej a nawiązaniem kolejnej umowy o pracę nie
przekroczyła 1 miesiąca.

Mogą być wcześniej niż w 2012.

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: umowa o prace

Post autor: taloca » 01 cze 2012, 00:17

Tak jak napisał już sztaba, umowa na okres próbny nie liczy się.
Do limitu umów na czas określony nie wlicza się:
1. umów na okres próbny (wyrok SN z 7 lutego 2001 r., sygn. akt: I PKN 229/00, publ.: OSNP - wkł. 2001/13/8),
2. umów o pracę na czas wykonania określonej pracy,
3. umów w celu zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy,
4. umów na czas określony zawartych w celu wykonywania pracy o charakterze dorywczym lub sezonowym (np. umów na czas określony zawieranych z palaczami) albo zadań realizowanych cyklicznie.
Uwaga! Przepisy przejściowe ustawy antykryzysowej stanowią, że do umów o pracę zawartych na czas określony trwających w dniu 1 stycznia 2012 r. stosuje się art. 251 ustawy z 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy
Więcej informacji i źródło cytatu: http://personel.wip.pl/print/umowy-prac ... 145,0.html
Więc z tego wynika, że umowa na okres próbny nie liczy się dopiero umowa na czas określony do 31.06 2012 liczy się (gdyż trwała 1.01.2012r.) no i ta którą będziesz miała teraz też się liczy, ale jest to dopiero 2 na czas określony więc nie zamienia się automatycznie w umowę na czas nieokreślony.
Anka :) pisze:Mogą być wcześniej niż w 2012.
Umowa może być zawarta wcześniej pod warunkiem, że obowiązywała ona 1 stycznia 2012r. jeśli zakończyła się przed tym dniem nie można jej wliczać do tego limitu. Czyli nawet gdyby liczyły się umowy na okres próbny (choć sie nie liczą :P ) umowa zawarta w 2010 roku na miesiąc nie wliczałaby się bo nie trwała 1 stycznia 2012r.
(Dość zagmatwane :P nie wiem czy w ogóle da się zrozumieć coś z tego co piszę :E )
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: umowa o prace

Post autor: mgiełkaa » 09 cze 2012, 17:02

Jestem na okresowej rencie (do 2014). Pracowałam na umowę zlecenie i pół roku podpisałam umowę o pracę na okres próbny, który kończy się 30-go czerwca b.r.
Umowa jest na 5/8 etatu, pracodawcy przedłożyłam stopień niepełnosprawności oraz rentę. Wszystko byłoby dobrze gdyby nie fakt mojego stanu zdrowia. W zeszłym tygodniu zachorowałam (wirus chyba). Odezwała się też moja noga, a konkretnie kolano. Korzystając z pakietu medycznego wykonałam USG i okazało się, że mam uszkodzoną łąkotkę itd.stan zapalny. Zalecono unieruchomienie kolana (orteza), środki p-ko zapalne i bólowe itd. 14-go mam wizytę u ortopedy. Będę musiała przedłużyć zwolnienie. Z kolei 27-go czerwca mam planowe przyjęcie do MSWiA (kolonka, gastro i ocena st.akt.choroby).
W związku z całą sytuacją chciałam Was zapytać jakie są przepisy prawne odnośnie zwolnienia lekarskiego z tytułu wynagrodzenia za pracę. Co będzie po 30 dniach kiedy płaci ZUS, skoro pobieram rentę (częściowa niezdolność do pracy).
Moja szefowa mówi, że umowę mi przedłużą i żebym zajęła się leczeniem i nie przejmowała... . Ok-jeden kamień z serca...Jednak nie wiem czy mogę mieć zwolnienie powyżej 30 dni kiedy to ZUS płaci, a nie pracodawca. U mnie na pewno to potrwa ponieważ kolano jest do zabiegu i rehabilitacji (do 6 tygodni kule)
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: umowa o prace

Post autor: kasia38 » 10 cze 2012, 02:00

Możesz mieć zwolnienie powyżej 33 dni. Ja też jestem na rencie i pracuję i miałam już tak 2 lub 3 razy. Normalnie od 34 dnia płaci ZUS i renta w niczym tu nie przeszkadza. Ani Ci jej nie zmniejszą, ani nie zawieszą :)
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: umowa o prace

Post autor: mgiełkaa » 10 cze 2012, 14:42

Aha. Czyli renta to jedno, a kasa (80%) z tytułu wynagrodzenia to drugie? Zawsze miałam problem z interpretacja przepisów prawnych dlatego tak szczegółowo pytam. Ja zrozumiałam, że powyżej 30dni płaci ZUS ale osoba mająca rentę nie ma prawa do zasiłku chorobowego (płatnego).
W razie czego mogę chyba skorzystać z 10dni urlopu (dla niepełnosprawnych)...
Zależy mi na pracy ponieważ z renty 670zł nie utrzymam się....
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: umowa o prace

Post autor: kasia38 » 10 cze 2012, 14:50

Masz prawo do zasiłku chorobowego :) i ZUS na pewno Ci wypłaci pieniążki :)
A z tych 10 dodatkowych dni nie korzystasz co roku? Ja mam od razu wpisywany urlop 36 dni.
A moja renta to 540 zł - po ostatniej podwyżce :(
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: umowa o prace

Post autor: mgiełkaa » 10 cze 2012, 14:59

kasia38, poprzedniemu pracodawcy nie było co już przedstawiać /Hotel Sobieski...obecnie Radisson Blue).
Od października 2011 do marca b.r. pracowałam na umowę zlecenie. Umowę o pracę mam od 1-go kwietnia (do czerwca-okres próbny). Tak złożyło się, że w tym akurat czasie zaczęłam łapać infekcje. Jest to praca w call-center więc głos to narzędzie pracy, rozmów ok280... . Sami zaproponowali mi umowę ponieważ im się to opłaca, sami wyszukują na rynku pracy osoby niepełnosprawne więc skoro im się sama trafiłam...
Pocieszyłaś mnie bardzo, bo już myślałam, że na urlop bezpłatny pójdę...
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: umowa o prace

Post autor: kasia38 » 10 cze 2012, 15:37

Nie ma takiej potrzeby urlopu bezpłatnego. Zastanawiałam się tylko co by było jakby to zwolnienie było długotrwałe - ponad 180 dni, bo tego nie wiem. Ale na takie długie chyba się nie zanosi :)
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: umowa o prace

Post autor: mgiełkaa » 10 cze 2012, 15:45

Nie. To byłoby przegięcie z mojej strony. Jednak ciut powyżej 30 dni może być...
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

szkolenie o przepisach prawa

Post autor: obyty.z.cu » 22 cze 2012, 16:30

może kogoś z Trójmiasta lub okolic to zainteresuje
Interesujesz się procesem powstawania prawa? Chcesz nauczyć się czytać przepisy prawa i swoje orzeczenie o niepełnosprawności? Zapraszamy do gdyńskiej Integracji na bezpłatne szkolenie „Rozumiem przepisy prawa pracy”.
Interaktywne szkolenie odbędzie się 25 czerwca br. w godz. 10.00-14.00 w siedzibie Centrum, przy ul. Traugutta 2 w Gdyni. Szkolenie poprowadzą Iwona Mikulska, doradca ds. zatrudnienia, i Michał Urban, dyrektor Centrum Integracja w Gdyni. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach „Kanapy Przedsiębiorczości”.

Osoby chętne prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc: tel.: 58 660 28 38, e-mail: gdynia@integracja.org. Liczba miejsc – ograniczona.

Centrum Integracja w Gdyni czynne jest w dni powszednie w godzinach od 8.00 do 16.00.
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/1 ... 21.06.2012
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy Pracownicze”