Oczekiwanie na komisję ZUS a zwolnienie dyscyplinarne

Dyskusje dotyczące zatrudnienia, pracy itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Oczekiwanie na komisję ZUS a zwolnienie dyscyplinarne

Post autor: mgiełkaa » 03 cze 2011, 17:03

Przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na 3m-ce, które skończyło się 26 maja.Po zebraniu dokumentów (druk z zakładu pracy gdzie jestem zatrudniona, wywiad zawodowy, zaświadczenie o stanie zdrowia od gastrologa z MSWiA i mój wniosek) złożyłam ponownie o rentę do ZUS. Jestem w trakcie oczekiwania. Dziś dowiedziałam się, że Pracodawca zwalnia mnie z pracy z przyczyn długiej nieobecności oraz dyscyplinarnie z powodu ciężkiego naruszenia obowiązków przeze mnie tzn. że nie powiadomiłam o swojej nieobecności od 27 maja... Pracownik Kadr sam wystawiał mi druk na rentę i wiedział, że jestem w trakcie oczekiwania na komisję...
Co o tym myślicie? Na razie moją sprawą zajmują się związki zawodowe, tzn. składają sprzeciw, a zakład pracy musi odnieść się do tego. W poniedziałek będę już wiedziała. Jeżeli nie sprostują tego to czeka mnie Sąd Pracy, będę kolejną osobą z takim problemem-hotel ma już kilkanaście takich spraw i kilka jest w toku, moja będzie kolejna podciągnięta pod mobbing.
Nie dziwię się, że chcieli mnie zwolnić bo po co im chory człowiek blokujący etat ale na dyscyplinarne zwolnienie sobie nie pozwolę.
Czekam na Wasze zdanie i opinie.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oczekiwanie na komisję ZUS a zwolnienie dyscyplinarne

Post autor: mgiełkaa » 03 cze 2011, 18:10

Miał prawo mnie zwolnić ale nie dyscyplinarnie ponieważ zwracałam się do pracodawcy o wypełnienie druku RP i taki mi przysłał inaczej nie mogłabym składać o rentę.
Pracodawca był powiadomiony , że jestem w trakcie oczekiwania na komisję więc art.52 nie ma tu według mnie zastosowania ponieważ pracodawca sam wypełniał mi ten dokument.
O to mi chodzi. To, że mógł mnie zwolnić to jego prawo ale powtarzam nie dyscyplinarnie (gdzie ja takie świadectwo teraz pokażę- ponad 3 lata zatrudnienia nie w kij dmuchał)
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Oczekiwanie na komisję ZUS a zwolnienie dyscyplinarne

Post autor: obyty.z.cu » 03 cze 2011, 18:24

magdalene pisze:po 6mcach L4 i po 3mcach świadczenia pracodawca ma pełne prawo Cię zwolnić
chyba nie tak...
Po 6 m-cach zwolnienia chorobowego idzie się na świadczenie,które może trwać 1 rok.
pracodawca może zwolnić po 9 m-cach świadczenia dopiero.
Przynajmniej ja tak pamiętam przepisy,a nic się przecież nie zmieniło.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:54
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Oczekiwanie na komisję ZUS a zwolnienie dyscyplinarne

Post autor: Linda123 » 03 cze 2011, 18:31

Mgiełłka wredna małpo, masz do mnie telefon :wink:

Właśnie wróciłam do domu po operacji i jestem jeszcze bardzo oslabiona.
Nie grzebiac w przepisach powiem tylko tyle, że jeżeli dostaniesz orzeczenie z zus oprzynaniu renty, robisz z tego ksero i zwracasz się z wnioskiem o sprostowanie świadectwa pracy jeżeli chodzi o rodzaj rozwiazania umowy o pracę.

Ufff. ide się położyc a Ty w razie co dzwoń.
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oczekiwanie na komisję ZUS a zwolnienie dyscyplinarne

Post autor: mgiełkaa » 03 cze 2011, 18:44

Do Żabusi napisałam.Linda123- przepraszam. Jestem Małpa w znaku zodiaku ale żeby wredna od razu... Zadzwonię ale nie dziś-odpoczywaj.
Nie wiem właśnie czy po 9 miesiącach czy po 90 dniach... Wszystko mi jedno kiedy mnie zwolnią ale sam sposób jest nie do przyjęcia.

[ Dodano: 03-06-2011 ]
Skoro czekam na komisję i pracodawca sam mi wypełniał papierki to jest to nieobecność usprawiedliwiona ale niepłatna więc dyscyplinarka odpada?
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:54
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Oczekiwanie na komisję ZUS a zwolnienie dyscyplinarne

Post autor: Linda123 » 03 cze 2011, 21:00

Tak odpada, jeżeli pracodawca został poinformowany, że składasz papiery o rentę. A tak z ciekawości wystałil Ci skierowanie na badania kontrolne, do lekarza medycyny pracy?
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oczekiwanie na komisję ZUS a zwolnienie dyscyplinarne

Post autor: mgiełkaa » 04 cze 2011, 21:27

Mobbing był w moim i nie tylko w moim przypadku baaardzo długotrwały i mam na to dowody. Dlatego m.inn byłam na zwolnieniu.
Nie, nie otrzymałam skierowania do medycyny pracy. Na miesiąc przed końcem świadczenia powiadomiłam pracownika kadr o tym że będę starała się o przedłużenie świadczenia, ostatecznie złożyłam wniosek o rentę i druczek RP-7 w związku z tym został mi przysłany. Fakt nie mam nic na piśmie. Jedynie pocieszenie, że Hotel przegrywa wszystkie sprawy w Sądzie Pracy.
Pomagają mi związki i byli pracownicy, których sprawy są jeszcze w trakcie.

[ Dodano: 04-06-2011 ]
druczek RP-7 niezbędny do złożenia o rentę z wypisanym okresem zatrudnienia do nadal oraz wszystkimi zwolnieniami lekarskimi. W poniedziałek będę wiedziała co i jak.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oczekiwanie na komisję ZUS a zwolnienie dyscyplinarne

Post autor: mgiełkaa » 05 cze 2011, 13:20

Dam znać jak tylko będę wiedziała. Staram się trzymać dystans do spraw związanych z Hotelem ( aż mnie korci żeby podać nazwę). Jestem już zmęczona tą sytuacją i jak najszybciej chciałabym zakończyć (na ile się da polubownie) ten etap zatrudnienia.
Pozostanie niesmak :wink:
Bardzo dziękuję, że mnie tak wspieracie.

[ Dodano: 08-06-2011 ]
Jak na razie nie mam żadnej informacji. Wiem tylko tyle, że Hotel ma czas 30 dni na załatwienie sprawy, licząc od 27-go maja.

[ Dodano: 10-06-2011 ]
Przed chwilą otrzymałam odpowiedź. Pan Dyrektor zmiękł i odstąpił od zwolnienia dyscyplinarnego. Zwolnił mnie zgodnie z prawem z art.53.
W przyszłym tygodniu powinnam już oficjalnie coś wiedzieć. Teoretycznie to powinnam otrzymać wypowiedzenie (przy umowie na 10 lat mam 2 tygodniowe)

[ Dodano: 16-06-2011 ]
W dniu dzisiejszym otrzymałam (kurierem) wypowiedzenie.
We wtorek 21-go mam komisję ZUS i bezpośrednio po niej udam się do prawnika.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy Pracownicze”