Odprawa

Dyskusje dotyczące zatrudnienia, pracy itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Garek
Początkujący ✽✽
Posty: 301
Rejestracja: 18 mar 2010, 15:36
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice

Odprawa

Post autor: Garek » 25 kwie 2011, 22:37

Żabusia mam pytanie bo mi wygaśnie stosunek o pracę ide na tą rente no nie czy mi należy się jakaś odprawa z tego tytułu ??
Grzegorz

Garek
Początkujący ✽✽
Posty: 301
Rejestracja: 18 mar 2010, 15:36
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Odprawa

Post autor: Garek » 27 kwie 2011, 08:38

U nas nie ma Kadrowej w hurtownii ...jest tylko główna księgowa ...która nic nie wie
Grzegorz

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:54
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Odprawa

Post autor: Linda123 » 27 kwie 2011, 11:09

Tak przysługuje Ci odprawa rentowa w momencie otrzymania decyzji o przyznaniu renty. Czyli najpierw musisz mieć decyzję o przynaniu renty, a później musisz się ubiegać o taką odprawę w zakładzie pracy.
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

Garek
Początkujący ✽✽
Posty: 301
Rejestracja: 18 mar 2010, 15:36
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Odprawa

Post autor: Garek » 28 kwie 2011, 21:34

Czyli mam pismo złozyc do pracodawcy o przyznaie odprawy rentowej
Grzegorz

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:54
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Odprawa

Post autor: Linda123 » 29 kwie 2011, 11:25

Tak,ale jak już będziesz mial przyznaną rentę (orzeczenie o przyznaniu renty). Inaczej mija się z celem składanie takiego pisma, bo Ci pracodawca nie wypłaci odprawy.
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

Garek
Początkujący ✽✽
Posty: 301
Rejestracja: 18 mar 2010, 15:36
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Odprawa

Post autor: Garek » 09 maja 2011, 16:24

Wiecie co mam pytanko bo kolega złozył na rente no i dzisiaj miał komisje i lekarz mu powiedział, że otrzyma świadczenie rehabilitacyjne na kolejne 4 miechy od daty ustatnia poprzedniego świadczenia reh. (tak pisze na dokumencie ) :wc: a ...5 czerwca kończy mu się pierwsze 3 miesiące własnie świadczenia to ile w końcu ma się tego swiadczenia rok czy ile..??
Grzegorz

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odprawa

Post autor: mgiełkaa » 13 cze 2011, 09:40

aby dostać odprawę trzeba być nadal zatrudnionym w tym zakładzie pracy, który wypełniał papiery do ZUS? może kiedyś dostanę rentę ale póki co pracodawca po 90 dniach świadczenia mnie zwolnił (miał święte prawo i z niego skorzystał) czy tym samym umył ręce od wypłaty odprawy gdybym ewentualnie dostała rentę teraz bądź po świadczeniu, które wypłacałby ZUS?

[ Dodano: 08-07-2011 ]
Jestem w trakcie oczekiwania na decyzję z ZUS. 21-go czerwca lekarz orzecznik stwierdził niezdolność do pracy oraz przyznał mi na okres 6 m-cy rentę z tytułu częściowej niezdolności. Pracodawca zwolnił mnie z art. 53 z dniem 16 czerwca czyli w trakcie oczekiwania na decyzję ZUS (rozpatrywany wniosek o rentę).
Pracodawca wypłaci mi odprawę, która jak stwierdził należy się. Po otrzymaniu decyzji z ZUS. Dziś dowiedziałam się, że może to jeszcze potrwać bo w ZUSie to niestety trwa (teoretycznie 30 dni).
Moje pytanie: czy nie mogę podjąć absolutnie żadnego zatrudnienia do dnia wypłaty odprawy, mam na myśli umowę zlecenie bądź umowę o dzieło?
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy Pracownicze”