zwrot kasy za leki !?

Rozliczanie PITów i inne spawy rozliczeń z Urzędem Skarbowym.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kroballo
Początkujący ✽✽
Posty: 146
Rejestracja: 03 lip 2006, 12:25
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin/Goleniów

Re: zwrot kasy za leki !?

Post autor: kroballo » 06 lis 2008, 12:38

Dzięki Żabusiu, mam podobne zdanie. Obawiałam się jednak, że jest jakiś paragraf mówiący o tym, że to jednak musi podpisać specjalista.
Kasia: 165 cm/ 54 kg/ Entocort 3 mg; stan: droga ku remisji:)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: zwrot kasy za leki !?

Post autor: obyty.z.cu » 10 gru 2008, 15:33

male uzupelnienie do tematu - wszyscy "moi" lekarze specjalisci na wizytach przynajmniej raz w roku,albo przy znaczacych zmianach ,daja mi "opinie specjalisty do lekarza rodzinego"...gastrolog,neurolog,kardiolog itd...z rozpoznaniem i sposobem leczenia,i leki rozpisane...czyli lekarz rodzinny podpisujac takie zaswiadczenie ma podstawe specjalisty !....
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

basias
Początkujący ✽✽
Posty: 103
Rejestracja: 14 lis 2008, 15:01
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: zwrot kasy za leki !?

Post autor: basias » 10 gru 2008, 15:55

Dodałabym jeszcze, że odpowiednio planując wydatki na leki, można zwiększyć kwotę odpisu. Zamiast kupować leki co miesiąc, można to robić np. raz na 2 lub 3 miesiące.

Np.:
jeśli co miesiąc wydajemy 150 zł (rocznie 1800 zł), to możemy odpisać 600 zł rocznie (w każdym miesiącu przekraczamy limit o 50 zł*12miesięcy)

jeśli co 3 miesiące wydajemy 450 zł to (a więc rocznie też 1800 zł), to możemy odpisać 1400 zł rocznie (w każdym kwartale przekraczamy limit o 350 zł*4kwartały)

różnica jest całkiem spora (800 zł), jeśli jest to 1 próg podatkowy to w kieszeni zostaje 19%*800=152 zł, czyli śreni miesięczny koszt leków

mam nadzieję że za bardzo nie nagmatwałam :-)
Basia
aktualnie choroba w remisji, bez leków

Duduś
Początkujący ✽✽
Posty: 325
Rejestracja: 24 sty 2009, 21:10
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: wadowice
Kontakt:

Re: zwrot kasy za leki !?

Post autor: Duduś » 20 lut 2009, 11:26

Witam z uwagi na to że dawno nie było wpisu w tym wątku a przeczytałem cały chciałem się dowiedzieć czy coś się zmieniło w tym roku co do odliczeń za leki.
Pentasa 500 2x2
Imuran 50 2x1
Entocort 3 1x1

Duduś
Początkujący ✽✽
Posty: 325
Rejestracja: 24 sty 2009, 21:10
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: wadowice
Kontakt:

Re: zwrot kasy za leki !?

Post autor: Duduś » 20 lut 2009, 15:38

Dzięki Żabusia :roll:
Pentasa 500 2x2
Imuran 50 2x1
Entocort 3 1x1

rybeńka
Początkujący ✽✽
Posty: 114
Rejestracja: 12 kwie 2008, 21:32
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa

Re: zwrot kasy za leki !?

Post autor: rybeńka » 22 lut 2009, 15:27

Czy dobrze zrozumiałam, że każda faktura, którą biorę z apteki musi przekraczać 100 zł, aby ją potem odliczyć? Czy można mieć np.: dwie faktury w miesiącu, które w sumie dają ponad 100 zł? I jeszcze jedno pytanie. Jeśli kupuję synowi leki, to fakturę biorę na siebie, jako matka?
Tomek 25 lat, 56 kg, 173 cm.
Leki: Asamax, Imuran, Aspargin, Alfadiol, Ostolek
3 dawki Remicade
2 lata Humiry
3 dawki Remicade
rok przerwy
Remicade IV 2014 - III 2015

Artur rodzic
Aktywny ✽✽✽
Posty: 584
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:16
Choroba: CD u dziecka
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Sandomierz

Re: zwrot kasy za leki !?

Post autor: Artur rodzic » 22 lut 2009, 15:43

Oczywiście,że możesz mieć nawet 5 faktur w miesiącu a odliczasz podatek od kwoty przekraczającej 100 zł w miesiącu. Oczywiście żeby w ogóle mówić o odliczeniu twój syn musi mieć określony stopień niepełnosprawności i wykaz leków od lekarza (np. karta wypisowa) jakie leki ma przyjmować stale. W odpowiedzi na twoją drugą część pytania ja biorę faktury na siebie (chory jest mój syn) - tak poradziła mi moja księgowa
Witam wszystkich i dziękuję za miłe przyjęcie na Forum.

Adam 18 lat, 63 kg, 176 cm, CD zdiagnozowane w 2005 roku Bierze Pentasa 1*2. Leczony w MSWiA kolejny rok z "Biologią".

rybeńka
Początkujący ✽✽
Posty: 114
Rejestracja: 12 kwie 2008, 21:32
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa

Re: zwrot kasy za leki !?

Post autor: rybeńka » 22 lut 2009, 17:14

Artur - dziękuję za odpowiedź. Cały czas nurtowały mnie te pytania. Pozdrawiam.
Tomek 25 lat, 56 kg, 173 cm.
Leki: Asamax, Imuran, Aspargin, Alfadiol, Ostolek
3 dawki Remicade
2 lata Humiry
3 dawki Remicade
rok przerwy
Remicade IV 2014 - III 2015

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Posty: 1475
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: zwrot kasy za leki !?

Post autor: Miska Ryżu » 11 lis 2009, 23:00

A jak to jest z leczeniem biologicznym? Jest ono kosztowne i w przypadku pokrywania sobie samemu, koszt miesięczny grubo przekroczy 100 zł. Czy w takiej sytuacji mogę liczyć na zwrot z US? Tak mnie teraz naszedł taki paradoks. Bo w sumie nfz nie sponsoruje bo funduszy nie ma, wiec skoro nfz nie, to moze us? : :mrgreen: ) Byłoby naprawdę super jeżeli udałoby się coś takiego.

*US-urząd skarbowy
Smutno Ci? A może budyń? :)

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Posty: 1475
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: zwrot kasy za leki !?

Post autor: Miska Ryżu » 23 gru 2009, 08:12

dziekuje Ci Żabusiu! :-)
Smutno Ci? A może budyń? :)

Awatar użytkownika
Izabelka
Początkujący ✽✽
Posty: 134
Rejestracja: 21 kwie 2009, 10:51
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: ...
Kontakt:

Re: zwrot kasy za leki !?

Post autor: Izabelka » 16 lut 2011, 18:57

hej mam pytanie :) czy potrzebne jest odrębne zaświadczenie czy wystarczy wypis ze szpitala z wymienionymi lekarstwami ????
Po kilku letniej REMISJI, uczę się żyć na nowo z ZAOSTRZENIEM ... Człowiek tak szybko się przyzwyczaja do dobrego ...

Awatar użytkownika
Libia
Początkujący ✽✽
Posty: 102
Rejestracja: 07 kwie 2015, 22:33
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Góra Siewierska
Kontakt:

Re: zwrot kasy za leki !?

Post autor: Libia » 15 lut 2016, 00:24

Odświeżam temat.
Jak rozumiem, odliczyć można poniesione koszty przy zakupie leków trzeba mieć zaświadczenie od specjalisty oraz orzeczenie o niepełnosprawności. Mój przypadek jest nieco zawikłany. Mam orzeczenie ale z choroby neurologicznej gdzie leki są tanie. Zaś chciałabym odliczyć z CU. Czy jest szansa aby na to samo orzeczenie ale jednej choroby móc odliczyć koszty z drugiej?
NAJLEPSZY GUST MUZYCZNY -styczeń'2016

Kocham psy, one dodają mi sił, napawają optymizmem. Nie interesuje ich, że Pani nie domaga. Przy nich muszę być silna, bo jak ja żyję dla nich tak one wiernie żyją dla mnie

www.lunaland.pl

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: zwrot kasy za leki !?

Post autor: Jacekx » 15 lut 2016, 11:16

A co szkodzi uzyskać niepełnosprawność z NZJ Libia.

Ja się nad tym zastanawiam od jakiegoś czasu tzn.:

a) jaki rodzaj mógłbym niepełnosprawności otrzymać przy moim 1- czteropaku: CU, Uchyłki, Jelito drażliwe, hemoroidy; 2-stanie po zawale mięśnia sercowego; 3-przebytej zakrzepicy ( z pozostałościami tzn skrzeplinami) oraz 4 - głuchocie na 1 ucho (diagnozowany zespół Maniera)

b) który stopień niepełnosprawności daje jakiekolwiek uprawnienia praktycznie mi mogące się przydać ( nie chodzi mi o kasę bo mam takie możliwości wynikające z KN jako belfer emeryt )? Z tym , że nie mam i nie będę miał auta - z wyboru :idea:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: zwrot kasy za leki !?

Post autor: obyty.z.cu » 15 lut 2016, 11:23

Libia pisze: odliczyć można poniesione koszty przy zakupie leków trzeba mieć zaświadczenie od specjalisty oraz orzeczenie o niepełnosprawności.
Libia pisze:Mój przypadek jest nieco zawikłany. Mam orzeczenie ale z choroby neurologicznej gdzie leki są tanie.
za przeproszeniem,to "wikłasz" sama sobie :wink:
Orzeczenie jest o stopniu niepełnosprawności i koniec.W tym orzeczeniu nie może być więcej niż,jeśli dobrze pamiętam to 3 nr choroby ,a jeśli jest więcej, to orzecznik wie które wybrać i wpisać w decyzje.Czyli masz podstawę do odliczania.Odlicza się od wszystkich leków przepisanych przez lekarza specjalistę,ale też w rozumieniu że leki się zmieniają ,tak jak zmienia się stan organizmu.
Czyli leki na CU też ,zresztą i inne podobnie.Oczywiście inne wydatki na np. rechabilitacje czy dojazdy także.
Tu masz link to fajnego wyjaśnienia
http://www.pit.pl/ulga_na_leki_jak_to_d ... e_3000.php
http://pit.infor.pl/dzial/rozliczenia_o ... yjnej.html
dużo tego,ale trzeba by poszukać u źródła.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Libia
Początkujący ✽✽
Posty: 102
Rejestracja: 07 kwie 2015, 22:33
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Góra Siewierska
Kontakt:

Re: zwrot kasy za leki !?

Post autor: Libia » 16 lut 2016, 23:20

Na rencie jestem już od kilkunastu lat ale jak dotąd nigdy nie korzystałam z przywilejów rencisty do tej pory i nie interesowałam się tym aż do tej pory. Obecne koszty za leki, stanowią ponad połowę mojego ekwiwalentu. Stąd moje zainteresowanie choćby niewielką kwotą zwrotu. Choć i tak nie będę mogła wpisać wszystkiego w odliczenia, bo preparat Vivomaxx, który na obecną chwilę bije cenowo nawet Pentase nie mogę już odliczyć, a muszę go brać do co najmniej kwietnia
NAJLEPSZY GUST MUZYCZNY -styczeń'2016

Kocham psy, one dodają mi sił, napawają optymizmem. Nie interesuje ich, że Pani nie domaga. Przy nich muszę być silna, bo jak ja żyję dla nich tak one wiernie żyją dla mnie

www.lunaland.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozliczenia z US”