zwrot kasy za leki !?

Rozliczanie PITów i inne spawy rozliczeń z Urzędem Skarbowym.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Joanna23
Doświadczony ❃
Posty: 1007
Rejestracja: 31 mar 2008, 08:27
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom
Lokalizacja: Bytom

Re: zwrot kasy za leki !?

Post autor: Joanna23 » 11 maja 2008, 14:41

Probiotyki są to specjalnie wyselekcjonowane bakterie kwasu mlekowego i zbliżone do nich bifidobakterie. Specyficzną cechą bakterii probiotycznych jest ich zdolność przedostawania się w stanie żywym do jelita grubego, osiedlania się w nim i rozmnażania.
Dal mnie najlepszy to probiotyk Trilac który działa korzystnie na jelito grube ale nie tylko.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Joanna23
Doświadczony ❃
Posty: 1007
Rejestracja: 31 mar 2008, 08:27
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom
Lokalizacja: Bytom

Re: zwrot kasy za leki !?

Post autor: Joanna23 » 11 maja 2008, 17:51

wiem wiem że to nie leki
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
Aras
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 12 paź 2008, 16:18
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: z Poznania
Kontakt:

Re: zwrot kasy za leki !?

Post autor: Aras » 12 paź 2008, 17:06

Szaraja, Witam jestem nowy na forum nie bardzo mi idzie z tymi tematami mam pytanie jestem chory od ponad 1,5 roku na CU chciałbym odliczyć sobie te sumy które wydaje na leki w aptece a średnio na miesiąc wydaje około 210 zł. Czytałem , że musi być orzeczenie o niepełnosprwaności i orzeczenie , że muszę brać dany lek stale ? Jak to mam zdobyć i co trzeba spełniać ? Proszę o dokładną odpowiedz z góry bardzo dziękuję .
Aras

Awatar użytkownika
Aras
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 12 paź 2008, 16:18
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: z Poznania
Kontakt:

Re: zwrot kasy za leki !?

Post autor: Aras » 12 paź 2008, 19:55

podblond, Witam jestem nowy i mi zbytno tu nie idzie na forum, ja tez jestem chory na CU od 2007 piszesz , że masz orzeczenie o niepełnosprawnosci i chcesz odliczyc sobie za leki, powiedz mi czy to orzeczenie masz dlatego że masz CU ? Bo ja tez chciałbym sobie załatwic takie orzeczenie tylko nie mam pojecia co trzeba spełnic aby je dostac ? Dzieki czekam za odp .
Aras

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:54
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: zwrot kasy za leki !?

Post autor: Linda123 » 13 paź 2008, 07:53

A ja jeszcze dodam do tego wszystkiego, że ostatnio byłam w urzędzie skarbowym i pani tam udzieliła mi informacji, że w naszych chorobach można też odliczyć leki przeciwbólowe. Nie wiem czy temu wierzyć :wink: .
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

Awatar użytkownika
Aras
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 12 paź 2008, 16:18
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: z Poznania
Kontakt:

Re: zwrot kasy za leki !?

Post autor: Aras » 13 paź 2008, 09:37

magdalene, Wielkie dzięki za odzew PCPR mam rozumieć,że to Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie do którego mam pójść po papiery z którymi muszę jechać do swojego lekarza który mnie prowadzi aby co nie co wypełnił ? :wink:
Aras

Awatar użytkownika
Aras
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 12 paź 2008, 16:18
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: z Poznania
Kontakt:

Re: zwrot kasy za leki !?

Post autor: Aras » 13 paź 2008, 09:52

Mam pytanko w druku o orzeczenie o niepełnosprawności jaki cel mam zaznaczyc jak chce odliczyc sobie za leki ?
Aras

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:54
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: zwrot kasy za leki !?

Post autor: Linda123 » 13 paź 2008, 11:21

Żabusiu z tym oświadczeniem lekarza, udzielono mi informacji, że nie trzeba. Ale chyba dla świętego spokoju poproszę Panią Profesor o zaświadczenie, bo i tak pewnie będą mnie wzywać, bo jestem na budesonidzie a to drogie cholerstwo.
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

Awatar użytkownika
Artur M
Początkujący ✽✽
Posty: 88
Rejestracja: 24 cze 2008, 23:48
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: zwrot kasy za leki !?

Post autor: Artur M » 25 paź 2008, 00:07

A ja póki co na leki wydaję miesięcznie 800 stówek i więcej i nie mam orzeczenia o stopniu niepełnosprawności. Nigdy się o nie nie starałem, a choruję już ładnych kilka latek. Szkoda, że żaden z lekarzy nigdy mi tego nie podpowiedział.
<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>
Artur

biorę: Entocort 2-0-0, Pentasa 2-0-2, witaminy, probiotyki, wzrost: 178, waga: 63kg
<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Awatar użytkownika
Aras
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 12 paź 2008, 16:18
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: z Poznania
Kontakt:

Re: zwrot kasy za leki !?

Post autor: Aras » 25 paź 2008, 18:26

Artur M, Jezu tyle kasy na miesiąc nasz NFZ powinien coś z tym zrobic a nie zacierać rączki ile to kasy chorzy wydają
Aras

Joanna23
Doświadczony ❃
Posty: 1007
Rejestracja: 31 mar 2008, 08:27
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom
Lokalizacja: Bytom

Re: zwrot kasy za leki !?

Post autor: Joanna23 » 25 paź 2008, 18:37

Ja na początku przy zaostrzeniu 300zł + wizyta u lekarza 50zł ( prywatnie). Teraz 260zł przy NFZ.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
Artur M
Początkujący ✽✽
Posty: 88
Rejestracja: 24 cze 2008, 23:48
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: zwrot kasy za leki !?

Post autor: Artur M » 25 paź 2008, 23:40

Ano przerąbany kraj... Wszędzie, byle dalej na zachód jest inaczej. Mieszkałem 4 lata na legalu za granicą (ubezpieczenie zdrowotne, wszystkie świadczenia) to wiem coś o tym. Pewnie, że wystąpię o orzeczenie, 19% to niewiele, ale zawsze coś. Od 800 zl mogę odliczyć sobie 19% od 700 zl, czyli w zaokrągleniu 140 zl, pozostałe 660 muszę wyłożyć sam. I będzie to trwało tak długo póki leki te nie będą refundowane. A za granicą miałem refundowane nawet wizyty w prywatnych gabinetach. Daleko nam jeszcze do cywilizowanych krajów. A co z osobami, które nie mogą sobie pozwolić na takie wydatki? Jak one mają się leczyć? Państwo z góry skazuje je na powikłania spowodowane ciężką chorobą. I wydaje mi się, że jeżeli my sami nie zaczniemy się starać o to żeby leki, których potrzebujemy były refundowane to nikt tego za nas nie zrobi. Nie komentuję tu tego, że owe 19% można sobie odpisać dopiero na koniec roku, a takie rozwiązanie w wielu przypadkach też bardzo osłabia budżet rodzin nisko zarbiających.
Uff, chyba mnie poniosło trochę ;)
<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>
Artur

biorę: Entocort 2-0-0, Pentasa 2-0-2, witaminy, probiotyki, wzrost: 178, waga: 63kg
<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>>>

JULCIA
Debiutant ✽
Posty: 13
Rejestracja: 22 lip 2008, 22:43
Choroba: CD u dziecka
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

Re: zwrot kasy za leki !?

Post autor: JULCIA » 05 lis 2008, 11:49

Witam wszystkich a tak wracając do takiego zaświadczenia o lekach to jest jakiś druczek czy lekarz po prostu wypisyje co pacjent bierze na stałe ? pytam bo moja córka tak jak Artur M bierze entocort 2-0-0 a to przecież takie drogie, pentase 2-0-2 , no i jeszcze tchonocalcin , plus jak ja to mówię wspomagacze i to jak wszystko zuzamen do kupy to wychodzi ho,ho niezła sumka... :smutny: nawet raz pani stojąca za mną w kolejce powiedziała że obkupiłam się chyba co najmniej na 6 m-cy ... teraz będe pierwszy raz się rozliczać więc wolę wiedzieć żeby US nie wzywał mnie przypadkiem na dywanik :wink:
JULIA ( i jej mama sylwia)
125cm , 25kg ,
bierze : entocort 2-0-0 , pentasa 2-0-2 , tchonocalcin , alfadiol , plus witaminy .

JULCIA
Debiutant ✽
Posty: 13
Rejestracja: 22 lip 2008, 22:43
Choroba: CD u dziecka
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

Re: zwrot kasy za leki !?

Post autor: JULCIA » 05 lis 2008, 19:03

Żabusiu dzięki serdeczne za info , tak zrobię napiszę i tylko podsunę do podpisu żeby było szybciej :wink:
JULIA ( i jej mama sylwia)
125cm , 25kg ,
bierze : entocort 2-0-0 , pentasa 2-0-2 , tchonocalcin , alfadiol , plus witaminy .

kroballo
Początkujący ✽✽
Posty: 146
Rejestracja: 03 lip 2006, 12:25
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin/Goleniów

Re: zwrot kasy za leki !?

Post autor: kroballo » 05 lis 2008, 21:36

Żabusiu, chciałabym się tylko dopytać o to zaświadczenie.
Czy lekarzem podpisującym musi byc gastrolog, czy wystarczy rodzinny?
Kasia: 165 cm/ 54 kg/ Entocort 3 mg; stan: droga ku remisji:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozliczenia z US”