orzeczenie niepelnosprawnosci a przejazd autobusem

Jakie ulg i kiedy nam przysługują? Przejazdy PKP, komunikacją miejską i innymi środkami transportu.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽
Posty: 932
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:53
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

orzeczenie niepelnosprawnosci a przejazd autobusem

Post autor: cordo » 14 lis 2013, 19:12

Hej wszystkim! Mam pytanie do ekspertów w tej sprawie. Otóż posiadam legitymacje o niepełnosprawności o stopniu niepełnosprawności umiarkowanym. Symbol przyczyny niepełnosprawności 08-T.

Mianowicie chciałem ostatnio jechać busem który obsługuje wszelkie ulgi ustawowe na zniżkę 78 % z moim kolegą który miał jechać jako opiekun i pan kierowca nas nie wpuścił i płaciliśmy normalnie. Powiedział jeszcze koledze, że kolega jako opiekun powinien posiadać legitymację opiekuna. On też powinien mieć legitymację? xD

Mam 20 lat (studiuję) kolega 24 też studiuje. Dodam, że wcześniej jeździłem na zniżki chociaż nie wiem jak teraz jest. Proszę o wypowiedzenie się osób które siedzą w tym temacie, bardzo chętnie widziany jakaś ustawa, paragrafy bo chętnie pocisnąłbym kierowcy jakąś ustawą :)

Dziękuję bardzo

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽
Posty: 932
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:53
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: orzeczenie niepelnosprawnosci a przejazd autobusem

Post autor: cordo » 14 lis 2013, 20:07

nadal nie czaję, niby mam prawo do zniżki, ale opiekun chyba nie ma, musi być chyba moim rodzicem, albo zameldowany tam gdzie nie mieszkam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ulgi w opłatach za bilety/przejazdy”