Zniżka na PKS

Jakie ulg i kiedy nam przysługują? Przejazdy PKP, komunikacją miejską i innymi środkami transportu.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AvenCrazy
Debiutant ✽
Posty: 35
Rejestracja: 23 lut 2012, 00:57
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Więcbork
Kontakt:

Zniżka na PKS

Post autor: AvenCrazy » 16 paź 2012, 00:15

Przeglądałem sobie wykaz ulg, które mogę wykorzystać i wpadł mi w oko ten oto zapis:
Dzieci i młodzież niepełnosprawna uczęszczające do szkoły, nie dłużej niż do ukończenia 24. roku życia, a studenci do 26. roku życia, ich rodzice lub opiekunowie mają prawo do:

78% ulgi na przejazdy w pociągach osobowych i pospiesznych, ekspresowych EC, IC PKP (tylko w 2. klasie) i we wszystkich rodzajach autobusów PKS na trasie z miejsca zamieszkania lub miejsca pobytu do: szkoły, przedszkola, ośrodka rehabilitacji, domu pomocy społecznej, zakładu opieki zdrowotnej,poradni psychologiczno-pedagogicznej, placówki opiekuńczo-wychowawczej, ośrodka wsparcia, i z powrotem, na podstawie legitymacji szkolnej.
Wciąż się uczę, i z miejsca zamieszkania muszę dojeżdżać jakieś 60 km do Bydgoszczy do lekarza, właśnie PKS'em, mam orzeczenie o niepełnosprawności. Czy więc przysługuje mi ta zniżka? Jeżeli tak, to czego oprócz legitymacji szkolnej potrzebuję?
Wszyscy jesteśmy mistrzami, wystarczy trochę chęci.

Awatar użytkownika
Izabelka
Początkujący ✽✽
Posty: 134
Rejestracja: 21 kwie 2009, 10:51
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: ...
Kontakt:

Re: Zniżka na PKS

Post autor: Izabelka » 16 paź 2012, 10:04

Ja mam st. umiarkowany i na uczelnie jeżdżę własnie na podstawie legitymacji o st. niepełnosprawności i legitymacji studenckiej. Do lekarza to trzeba mieć zaświadczenie ze sie jedzie właśnie do lekarza, jednak rzadko to sprawdzają :wink: .
Po kilku letniej REMISJI, uczę się żyć na nowo z ZAOSTRZENIEM ... Człowiek tak szybko się przyzwyczaja do dobrego ...

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Zniżka na PKS

Post autor: Alis » 16 paź 2012, 10:44

Izabelka, czyli te 2 legitki się łaczą ? ja jezdze ztm i skm
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
AvenCrazy
Debiutant ✽
Posty: 35
Rejestracja: 23 lut 2012, 00:57
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Więcbork
Kontakt:

Re: Zniżka na PKS

Post autor: AvenCrazy » 16 paź 2012, 17:32

Dzięki za odpowiedź!
Wszyscy jesteśmy mistrzami, wystarczy trochę chęci.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ulgi w opłatach za bilety/przejazdy”