Zmiany w programach PFRON 2009

Archiwum porad prawnych

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Zmiany w programach PFRON 2009

Post autor: obyty.z.cu » 17 gru 2009, 19:04

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/56303
PFRON planuje zmiany dotyczące wspierania zatrudnienia

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych planuje w przyszłości wyłączenie osób z najlżejszą niepełnosprawnością z systemu wspierania zatrudnienia. Oznacza to brak dopłat dla zatrudniających takie osoby pracodawców; w zamian większe środki mają dostać samorządy.

i dalej cos co mnie wkurzyło :
pieniądze zaoszczędzone na dofinansowaniu miejsc pracy osób, których niepełnosprawność "nie jest dostrzegalna ani wizualnie, ani w pracy", będą mogły zasilić realizowane przez samorządy działania na rzecz osób z niepełnosprawnością. Być może stanie się tak już w 2011 roku.

Czyli, jesli nie widac choroby-niepelnosprawnosci,
tzn. ze czlowiek jest zdolny do pracy :mad:
naprawde jest to porazajace !

Dla zainteresowanych zas :
W przyszłym roku PFRON planuje kontynuację sprawdzonych już programów pomocowych. Więcej pieniędzy ma być przeznaczonych np. na program "Student" oraz "Uczeń na wsi".

- Wszystkie osoby niepełnosprawne, które chcą studiować, będą mogły liczyć na pomoc funduszu. Ważna jest też pomoc dla osób mieszkających na wsi, ponieważ mają one największe trudności ze zdobyciem wykształcenia, co utrudnia im później znalezienie pracy - tłumaczył prezes.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zmiany w programach PFRON 2009

Post autor: Mamcia » 17 gru 2009, 19:10

Proponuję nosić pampersy na wierzchu i pokazywać gołe brzuchy z bliznami. O zadaniach zleconych nadal cisza.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

monika84
Początkujący ✽✽
Posty: 97
Rejestracja: 29 kwie 2009, 14:08
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmiany w programach PFRON 2009

Post autor: monika84 » 02 kwie 2010, 19:05

obyty.z.cu pisze:
i dalej cos co mnie wkurzyło :
pieniądze zaoszczędzone na dofinansowaniu miejsc pracy osób, których niepełnosprawność "nie jest dostrzegalna ani wizualnie, ani w pracy", będą mogły zasilić realizowane przez samorządy działania na rzecz osób z niepełnosprawnością. Być może stanie się tak już w 2011 roku.
Czyli, jesli nie widac choroby-niepelnosprawnosci,
tzn. ze czlowiek jest zdolny do pracy :mad:
naprawde jest to porazajace !

A dla mnie nie jest to porażające. Bo trudniej jest znaleźć pracę osobie, u której niepełnosprawność jest widoczna. Mam brata, który po wypadku samochodowym nie czuje od pasa w dół i jeździ na wózku inwalidzkim więc wiem coś o tym. Albo koleżankę z CU, która musi być żywiona pozajelitowo i zostało jej 1,5 m jelit. Po prostu nie oglądając jej brzucha widać, że jest chora, 29 lat i 40kg wagi. Im jest naprawdę ciężko znaleźć pracę.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zmiany w programach PFRON 2009

Post autor: Mamcia » 02 kwie 2010, 19:17

A my szukaliśmy osoby niepełnosprawnej do pracy i nikt się nie zgłosił. Ja bardzo żałuję, że zniknął z netu portal pracy dla niepełnosprawnych (pełnosprawniwpracy).
Koleżanka chyba ma CD, bo przy CU raczej się nie chudnie i nie żywi na dłuższą metę pozajelitowo. Idąc tym tropem dopóki nie widać to jest OK. Mam inne zdanie na ten temat.
Mam pytanie co brat i koleżanka umieją?? Odpowiedź może być na maila.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

monika84
Początkujący ✽✽
Posty: 97
Rejestracja: 29 kwie 2009, 14:08
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmiany w programach PFRON 2009

Post autor: monika84 » 02 kwie 2010, 23:13

Racja Mamciu, koleżanka ma CD. Pomyliłam się.

Mamciu, nie mogę wysłac do Ciebie wiadomości bo ta opcja jest przez Ciebie zablokowana. Pewnie można jakoś inaczej, ale nie wiem jak.

Brat młody, 23 lata, po ogólniaku o profilu informatycznym, ma maturę. W zawodzie jeszcze nie pracował bo po maturze wyjechał do UK. Wrócił w 2008 już na stałę, miał iść na studia, ale niestety nie zdążył bo miał wypadek. W związku z problemem ze znalezieniem pracy namówiłam go na dalszą naukę. Od września 2009 uczy się w dziennym Studium Policealnym o profilu informatycznym w CKiR, naukę kończy w czerwcu 2011. CKiR namawiało go na studia, a nie studium, ale niestety nie miał tyle odwagi, żeby będąc na wózku studiować z ludźmi, którzy są sprawni. Ale może jeszcze kiedyś go namówię.

A koleżanka ma licencjat chyba z turystyki lub socjologii, ale muszę dopytać bo nie pamiętam. Jak się lepiej poczuje to ma robić magisterkę z psychologii. Dopiero co wyszła ze szpitala po 8 czy 9 miesiącach pobytu!! Nie ma jej na tym forum, a przynajmniej jeszcze w grudniu nie było. Zapytam i jeszcze się odezwę.

Dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Zmiany w programach PFRON 2009

Post autor: Natalka » 02 kwie 2010, 23:15

monika84 pisze:Mamciu, nie mogę wysłac do Ciebie wiadomości bo ta opcja jest przez Ciebie zablokowana.
ja nie Mamcia ale podpowiem Ci :wink: wyślij Prywatną Wiadomość czyli PW (jest obok emaila a właściwie to przed nim).
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zmiany w programach PFRON 2009

Post autor: Mamcia » 03 kwie 2010, 22:29

Błagam nie włączajcie mi PW. E-mail niech działa. monika84 jeśli brat był w CKiR (byłam tam parę tygodni temu) to ktoś płaciła za ten pobyt i rehabilitację. ma też na pewno orzeczoną niepełnosprawność. To co powinien robić to uczyć się. A co to za problem uczenie się razem z chodzącymi??/ Zadzwoń do mnie może coś wymyślimy. Od czwartku do niedzieli jestem poza zasięgiem.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Zmiany w programach PFRON 2009

Post autor: Natalka » 05 kwie 2010, 14:32

magdalene pisze:Natalko, my jako OF możemy wysyłać PW do tych, którzy mają tę opcję wyłączoną dla niebieskich.
:doh: tyle czasu jestem zielona i nie wiedziałam o tym :wstyd:

tym samym przepraszam userów za wprowadzanie ich w błąd na temat możliwości wysyłania PW do Mamci.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”