Zeznanie za 2007r. - wydatki na cele rehabilitacyjne

Archiwum porad prawnych

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: Zeznanie za 2007r. - wydatki na cele rehabilitacyjne

Post autor: Shima » 26 lut 2008, 21:25

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Powiedziano mi w US że dojazd do lekarza nie jest kwalifikowany do tych odliczeń

Jak to jest??

I jakie to dokumenty stwierdzają poniesienie takich wydatków??

oczywiście chodzi mi tu o odliczenie "na samochód"
Ostatnio zmieniony 26 lut 2008, 21:30 przez Shima, łącznie zmieniany 1 raz.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Zeznanie za 2007r. - wydatki na cele rehabilitacyjne

Post autor: Szaraja » 27 lut 2008, 07:51

Z praktyki wiem, że wystarczy ( jak dla nszego US), zaświadczenie od lekarza, ze danan osoba korzystała z zabiegów leczniczo - rehabilitacyjnych w danym roku. Zastananwiam się , czy dojazd np. na podanie remicade, tez by się tutaj nie kwalifikował. Ale chyba najlepiej będzie zaopatrzyć się w zaświadczenie o w/w/ treści. Zabiegiem rehabilitacyjnym moze być równiez basen, jesli ma się skierowanie , albo ząswiadczenie od lekarza, ze jest to zabieg rehabilitacyjny, mozna tez odliczyć wejściówki- to tez sparwdziłam.
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: Zeznanie za 2007r. - wydatki na cele rehabilitacyjne

Post autor: Shima » 27 lut 2008, 07:56

No właśnie....a ja sie zastanawiam czy dojazd w programie Entocortu też sie wlicza.

Bo jesli nie to ja chyba z tej ulgi nie skorzystam.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
13julcia
Początkujący ✽✽
Posty: 100
Rejestracja: 03 kwie 2007, 15:56
Choroba: CD u partnera
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: Zeznanie za 2007r. - wydatki na cele rehabilitacyjne

Post autor: 13julcia » 25 mar 2008, 16:57

ulga rehabilitacyjna obejmuje też usługi opiekuńcze świadczone dla osób niepełnosprawnych zaliczonych do I grupy inwalidztwa, w związku z tym moje pytanie: czy może to być zatrudniona zwykła osoba, nie prowadząca działalności gospodarczej? , czy wystarczy zwykła umowa z taka osobą-jak ją zatrudnić?, Czy trzeba odprowadzać za nią składki, podatek? Jak to w rzeczywistości wygląda?
żona męża z CD......

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Zeznanie za 2007r. - wydatki na cele rehabilitacyjne

Post autor: Szaraja » 25 mar 2008, 17:31

Najlepiej, gdyby była to osoba beż dochodów, , np. student, pełnoletni uczeń. Kwota 2280 nie przekracza kwoty wolnej, osoba, którą się wskaże jako tą której wtypłacono wynagrodzenie nie musi złożyć zeznania, bo dochody nie przekraczają kwoty wolnej od podatku, rodzice, jeśli pełnoletni, a sie uczy mają prawo do ulg na dziecko i nie doliczają do swojego dochodu wynagrodzenia. Jelsi zaś wskażesz osobę która ma inne dochody, to Urząd Skarbowy doliczy mu tą kase do dochodu, jesli sam tego nie zrobił- stad zysku zero, bo ty mniej zapłacisz, ale ktoś więcej tego podatku.
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Awatar użytkownika
13julcia
Początkujący ✽✽
Posty: 100
Rejestracja: 03 kwie 2007, 15:56
Choroba: CD u partnera
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: Zeznanie za 2007r. - wydatki na cele rehabilitacyjne

Post autor: 13julcia » 25 mar 2008, 21:23

Super, a czy z ta osobą musi być podpisana umowa (żeby było legalnie), i rozumiem że żadnych składek i podatków od tego płacić nie musze?

p.s. konkretnie usługi takie będzie świadczyła osoba pełnoletnia ale bez dochodów, ale tez nie student ani uczeń
żona męża z CD......

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Zeznanie za 2007r. - wydatki na cele rehabilitacyjne

Post autor: Szaraja » 25 mar 2008, 21:32

Bardzo dobry jest rolnik- ma dochody z gospodarstwa ale nie opodatkowane. Jak w razie kontroli powiesz, że były to sporadyczne opłaty za pomoc i opiekę, to nie podlega niczemu- traktowane jest jak umowa o dzieło.
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”