Czy naprawdę Centrum powitań to miejsce na kłótnie Tubisia ?

Archiwum porad prawnych

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Karaoke
Aktywny ✽✽✽
Posty: 501
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:18
Choroba: CD u dziecka
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Czy naprawdę Centrum powitań to miejsce na kłótnie Tubisia ?

Post autor: Karaoke » 21 maja 2014, 21:54

Padam na kolana za swoją niefortunną wypowiedź w temacie: http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.php?t=16216

Co mam na swoją obronę?
Zostałem bez powodu zaatakowany przez Tubisię, bo przecież nie każda wypowiedź jest radą. Z kolei rady, przyznam skromnie daję takie jak uważam JA; takie, jakie w danej chwili uważam za stosowne - zwłaszcza w centrum powitań raczej powinno być na luziku.
Na marginesie Tubisia miast przełknąć ślinę i dokopać mi w innym miejscu, grzebie brudy, na powitanie nowego usera - świetna zachęta!
W ogóle wypowiedź Tubisi to nadinterpretacja granicząca z histerią (po secesji forum daje się to zauważyć jako ogólny tręd).

Niby reklamuję konkurencję? - nie podałem linku, nazwy, więc co to za reklama? [a zostanę upomniany za to, że reklamuję TO FORUM na swoich stronach podając odnośniki? ;-) ]
Nawet jednak, gdybym podał nazwę tamtego forum i link to nie uważałbym tego za niewłaściwe, a tym bardziej za reklamę z następującego powodu: Jeżeli jest chociażby cień szansy (a więc tylko potencjalnie), iż zawarte tam informacje pomogą zainteresowanemu to informacja powinna być przekazana. Nie może To forum rościć sobie praw do cenzurowania źródła dobrej informacji - jeżeli może być przydatna powinna być zamieszczona i to ze wskazaniem źródła.

Zresztą Baby, jak dobrze pamiętam twoje wcześniejsze posty, to wręcz się cieszyłaś z tego, że powstało nowe forum. To lepiej dla chorych pisałaś. Masz rację.

Mam jednak pytanie do Ciebie Baby, gdyż sytuacja opisana przeze mnie poniżej, może się wcześniej czy później przydarzyć.
Co ma zrobić uczynny forumowicz [np.ja ;-)] w sytuacji, gdy wiedza potrzebna do udzielenia odpowiedzi TU potrzebującemu, będzie się znajdowała np. na innym forum?
Czy ma to zerżnąć jak leci nie patrząc na prawa autorskie bo wyższa konieczność?
Czy może lepiej i właściwiej jest podać bezpośredni link do źródła (o rany reklama!) tym bardziej, iż mogą być drobne niuanse, które prawdziwy autor tematu właściwie wyjaśni?
A może masz jakąś inną propozycję właściwego działania?


Mimo wszystko przyznaję, że poniosło mnie nadto. Przepraszam więc Tubisię, ale i wszystkich, którzy zostali dotknięci moją wypowiedzią w tym nowego usera: kamis07
Obrazek
Rozlicz PIT z sercem - przekaż 1 % podatku na OPP

Aby nie było gorzej...
...to będzie lepiej...
Podobno ;-)

Obrazek
Podążaj za Pajacykiem...

Obrazek
Wspomóż WOŚP, wspomóż dzieciaki bez focha - 13 I 2019r

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy naprawdę Centrum powitań to miejsce na kłótnie Tubisia ?

Post autor: Baby » 21 maja 2014, 22:04

Karaoke czemu pytasz mnie o radę? Ktoś zadał pytanie więc jak znasz odpowiedź odpowiedz. Dla chcącego nie ma nic trudnego - jeśli użytkownik będzie chciał zasięgnąć porady na innym forum na pewno to zrobi. Wg mnie robisz z igły widły a w życiu są naprawdę ważniejsze sprawy niż kłótnie użytkowników.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
langusta
Aktywny ✽✽✽
Posty: 593
Rejestracja: 18 lis 2006, 18:44
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy naprawdę Centrum powitań to miejsce na kłótnie Tubisia ?

Post autor: langusta » 21 maja 2014, 22:36

Karaoke nie bardzo rozumiem jaką wartość dodaną dla chorego na NZJ ma ten wątek?
Jeżeli chcesz polemiki z Tubisią czy Baby w tym temacie masz PW. Tak chyba się takie sprawy wyjaśnia.
langusta
dwie córki chore na CD

Awatar użytkownika
Karaoke
Aktywny ✽✽✽
Posty: 501
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:18
Choroba: CD u dziecka
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Czy naprawdę Centrum powitań to miejsce na kłótnie Tubisia ?

Post autor: Karaoke » 21 maja 2014, 23:00

Baby pisze: jeśli użytkownik będzie chciał zasięgnąć porady na innym forum na pewno to zrobi.
to jest wymijająca odpowiedź.
Pytanie brzmi czy jeżeli znam odpowiedź to podaję ją ze wskazaniem źródła (i czy wg Ciebie to nie jest reklama)?
Baby pisze:Wg mnie robisz z igły widły
nie ja zacząłem
langusta pisze:Karaoke nie bardzo rozumiem jaką wartość dodaną dla chorego na NZJ ma ten wątek?
Już spieszę z wyjaśnieniem tak jak cały śmietnik, off topic, a pewnie wśród merytorycznych postów też by się coś znalazło.
Uczy także pokory i że warto rozmawiać :wink:
Obrazek
Rozlicz PIT z sercem - przekaż 1 % podatku na OPP

Aby nie było gorzej...
...to będzie lepiej...
Podobno ;-)

Obrazek
Podążaj za Pajacykiem...

Obrazek
Wspomóż WOŚP, wspomóż dzieciaki bez focha - 13 I 2019r

Agula84
Aktywny ✽✽✽
Posty: 873
Rejestracja: 20 lip 2010, 21:59
Choroba: IBS
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolska

Re: Czy naprawdę Centrum powitań to miejsce na kłótnie Tubisia ?

Post autor: Agula84 » 22 maja 2014, 08:54

Włącze się jednak bo mam pytanie zwiazane z tematem- Tubisia pisze w przywołanym w pierwszym poscie linku tak:
" Póki co to TO FORUM ma wsparcie najlepszych lekarzy w Polsce i Stowarzyszenia, które LICZY się na świecie"

Czy to znaczy ze na tym forum wypowiadaja sie najlepsi lekarze w Polsce? Na czym polega to wsparcie? Niech mi to ktos wytlumaczy. Na forum jestem juz prawie 4 lata i nie zauwazylam tu ani jednego postu od lekarza ( nie od chorych którzy są lekarzami) i nie ukrywam, że z to wsparcie jakos tak szczególnie oczuwalne nie jest....
Agula 84 :)

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: Czy naprawdę Centrum powitań to miejsce na kłótnie Tubisia ?

Post autor: taloca » 22 maja 2014, 18:39

Karaoke, jestem ciekawa czy równie chętnie na tamtym forum piszesz w centrum powitań o istnieniu tego forum bądź sugerujesz że jest jeszcze jedno? :) i ciekawa jestem co powiedziałaby OF z tamtego forum gdybyś tam reklamował to forum :) pewnie by się cieszyli :)
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Czy naprawdę Centrum powitań to miejsce na kłótnie Tubisia ?

Post autor: obyty.z.cu » 22 maja 2014, 20:09

taloca pisze:ciekawa jestem co powiedziałaby OF z tamtego forum gdybyś tam reklamował to forum
ciągłe podbijanie tego tematu....czyli robisz to co chce :wink:
Tak naprawdę to co w tym złego,w necie jest tysiące różnych forum,o CU i CD tez,więc w czym problem ?
Linki tu były do nich podawane i nikomu nic się z tego tytułu nie stało.

Takie dyskusje nas nie uzdrawiają !!
Natomiast każda pomoc choremu to dobro, które należy czynić i na tym powinniście się skupić.
Te forum ma jedną wyjątkową zalete,nie ma nim polityki.
Ma też jedną wadę,nie da się tu więcej zachować spokój bez rozróby więcej niż kilka dni.

Wyluzujcie,tamte forum jest i będzie,można być tam i tu,w czym problem ?
Od tych dyskusji nikt nie wyzdrowieje.
Prócz Was nikt nie chce brać udziału już w tych aferach.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy naprawdę Centrum powitań to miejsce na kłótnie Tubisia ?

Post autor: Mamcia » 22 maja 2014, 20:12

Fajnie by było, gdyby odsyłaczem do innego forum były linkami do merytorycznych odpowiedzi na dane pytanie, a nie enigmatyczną informacją, że gdzieś można coś znaleźć (i vice versa).
Ze wsparcia lekarzy korzystamy prawie od początku istnienia forum. Wiele postów jest opatrzone informacją, że po uzyskaniu konsultacji ...... Nie można wymagać, ani nawet oczekiwać, aby nasi lekarze czytali wszystko co się tu dzieje. Myślę, że dla dobra chorych lepiej, że tego nie robią.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Czy naprawdę Centrum powitań to miejsce na kłótnie Tubisia ?

Post autor: obyty.z.cu » 22 maja 2014, 20:36

Mamcia pisze:Fajnie by było, gdyby odsyłaczem do innego forum były linkami do merytorycznych odpowiedzi na dane pytanie,
no właśnie o to chodzi !
Dostać odpowiedź... albo wsparcie czy pomoc.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Agula84
Aktywny ✽✽✽
Posty: 873
Rejestracja: 20 lip 2010, 21:59
Choroba: IBS
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolska

Re: Czy naprawdę Centrum powitań to miejsce na kłótnie Tubisia ?

Post autor: Agula84 » 22 maja 2014, 20:53

Mamcia,
masz w sumie racje.
Agula 84 :)

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”