Skierowanie na badania do szpitala - przepisy

Wszelkie inne dyskusje i pytania o charakterze prawnym.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
masterdark
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 24 wrz 2018, 14:04
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie

Skierowanie na badania do szpitala - przepisy

Post autor: masterdark » 07 cze 2019, 22:12

Orientuje się ktoś z Was, jak przepisowo wygląda możliwość skierowania pacjenta na badania na oddział szpitalny? Kiedy lekarz może, a kiedy nie może?

Pytam, bo mnie cały czas nurtuje sytuacja z moim gastrologiem, dlaczego w zeszłym roku mógł mnie skierować w celu badań na oddział, a w tym roku stwierdził, że nie może. Czy lekarz albo w zeszłym roku albo w tym postąpił niezgodnie z przepisami, czy przepisy w tej sprawie są jakieś specyficzne?

romek
Początkujący ✽✽
Posty: 477
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Re: Skierowanie na badania do szpitala - przepisy

Post autor: romek » 08 cze 2019, 13:39

a nie możesz się po prostu zapytać tego lekarza? Dlaczego w zeszłym roku mógł, a teraz nie? czy się zmieniły przepisy?

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Skierowanie na badania do szpitala - przepisy

Post autor: obyty.z.cu » 08 cze 2019, 13:50

bo NFZ zaostrzył przepisy, bo szpitale mają małe kontrakty, bo w szpitalu najwięcej jest "swoich" pacjentów lekarzy szpitalnych ( !!) ;), bo tam ordynator decyduje kto będzie przyjęty, bo ostatnio szpitale "likwidowały" łóżka by sprostać wymaganiom ilości pielęgniarek których brakuje na oddziałach. A najpewniej dlatego, że w trakcie poprzedniego pobytu stwierdzono co stwierdzono i lekarz wie swoje na tej podstawie. Chodzisz prywatnie, więc policz, co miesiąc jedna wizyta to kasa ...masę możliwości.

A już tematem innym jest "lato", czyli mówiąc brzydko, rodziny "podrzucają" na szpitalne oddziały osoby starsze, aby sami mogli od nich odpocząć i wyjechać na urlop.To blokuje łóżka dla innych chorych.
Przykre to, ale niestety prawdziwe. Szczególnie dotyczy to oddziałów wewnętrznych, więc administracja musi zabezpieczyć sobie wolne łóżka i dla SORu.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

masterdark
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 24 wrz 2018, 14:04
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie

Re: Skierowanie na badania do szpitala - przepisy

Post autor: masterdark » 08 cze 2019, 14:44

romek pisze:
08 cze 2019, 13:39
a nie możesz się po prostu zapytać tego lekarza? Dlaczego w zeszłym roku mógł, a teraz nie? czy się zmieniły przepisy?
No już teraz nie mogę, prawdopodobnie zakończę już wizyty prywatne. Zlecił badania, których raczej nie będę mógł zrobić, więc jeśli nie zrobię, to chyba nie ma sensu do niego przychodzić.
A na wizycie nie zapytałem no cóż... dlatego, że mój umysł działa ekstremalnie wolno i taka myśl, żeby zapytać pojawiła się dopiero kilka godzin po wizycie.
obyty.z.cu pisze:
08 cze 2019, 13:50
A najpewniej dlatego, że w trakcie poprzedniego pobytu stwierdzono co stwierdzono i lekarz wie swoje na tej podstawie.
On rozważa różne możliwości, no chyba, że szpitale wiedzą swoje. Normalnie, to skoro lekarz chce włączyć Asamax, a z badań zeszłorocznych na oddziale nie ma do tego wskazań, to najpierw powinien był ponownie skierować na oddział na powtórzenie kolonoskopii i dopiero potem zdecydować, czy włączać Asamax.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”