Ubezpieczenie na życie

Wszelkie inne dyskusje i pytania o charakterze prawnym.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
TomekWroclaw
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 28 gru 2016, 11:16
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Ubezpieczenie na życie

Post autor: TomekWroclaw » 03 kwie 2017, 08:14

Hej,

Szukam informacji czy któreś z towarzystw ubezpieczeniowych oferuje ubezpieczenie na wypadek śmierci przy chorobie przewlekłej? Powiedzmy, że mój stan się pogorszy (odpukać). Nie chciałbym zostawić z kredytem na dom i innymi zobowiązaniami wszystkich dookoła.

Czy ktoś ostatnio szukał takiego ubezpieczenia? jak to wygląda od strony prawnej

Pozdrawiam
Tomek

atabe
Aktywny ✽✽✽
Posty: 859
Rejestracja: 28 kwie 2010, 10:31
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyla łąka

Re: Ubezpieczenie na życie

Post autor: atabe » 06 kwie 2017, 16:16

AXA odpada ,mi przy CD odmówili, gdzie indziej nie próbowałam

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie na życie

Post autor: Anette28 » 06 kwie 2017, 16:37

Choroby przewlekłe stanowią główny powód umieralności na świecie, dlatego jest to wielkie ryzyko dla ubezpieczalni i przeważnie nie ubezpieczają takich osób. Zawsze pada pytanie choroby przewlekłe, ryzykowne sporty itd. W Polsce nie spotkałam takiego ubezpieczenia, co innego w Stanach czy Holandii.
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
Marekk
Początkujący ✽✽
Posty: 260
Rejestracja: 28 kwie 2009, 21:55
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ubezpieczenie na życie

Post autor: Marekk » 07 kwie 2017, 13:09

Nie wszędzie pojawia sie takie pytanie - mam produkt związany z długoletnim oszczędzaniem w Compensie, gdzie jednym z warunków było przystąpienie do ubezpieczenia na zycie (wynika to z warunków przy późniejszej wypłacie). Pytań o stan zdrowia było 5 czy 6 w tym:
- problemu z przewodem pokarmowym w ciagu ostatnich 12 miesięcy (jestem w reemisji, nie miałem żadnych)
- hospitalizacja przez ostatnie 2 lata (miałem tylko badania)
i pare innych już nie istotnych.

Ponieważ produkt załatwiałem przez znajomego powiedziałem mu o mojej chorobie, ale przejrzał warunki i nigdzie nie było żadnych zapisów które by uniemożliwiały zawarcie ubezpieczenie (jedynym wyłączeniem jest to, że liczą się tylko schorzenia które rozpoznania PO zawarciu ubezpieczenia), czyli np hospitalizacja z powodu CD nie byłaby płatna.

Wydaje mi się, że nie jest problemem znaleźć ubezpieczenie na życie mając chorobę przewlekła, ale z wyłączeniem odpowiedzialności za powikłania powstałe z powodu choroby lub przy odpowiednio wyższej składce włączyć je (ale to jest już indywidualna kalkulacja)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”