przewóz Pentasa i Immuran

Wszelkie inne dyskusje i pytania o charakterze prawnym.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
an198
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 22 lis 2013, 23:25
Choroba: CD
województwo: podlaskie
Lokalizacja: B-stok

przewóz Pentasa i Immuran

Post autor: an198 » 08 lis 2014, 23:34

mam następujący problem:
niedługo wybieram się za granice i zastanawiam się czy leki (Pentasa i Imuran) wymagają jakiegoś specjalnego traktowania w bagażu podręcznym, wszędzie znajduję informacje o lekach płynnych, a co z tabletkami?
znalazłam jakieś informacje o zaświadczaniu od lekarza, w przypadku dużych ilości leków (jako że wyjeżdżam na 2tygodnie to chyba mnie to nie dotyczy)
dodam że jestem chemikiem i coś mi mówi że będę miała wzmożoną kontrole bagażu
proszę o pomoc

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: przewóz Pentasa i Immuran

Post autor: kasia38 » 09 lis 2014, 14:43

Jechałam do Izraela na 8 dni, nikt nie pytał o leki, a kontrolę bagażu miałam dość szczegółową.
Czy musisz cały zapas mieć w podręcznym?
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: przewóz Pentasa i Immuran

Post autor: obyty.z.cu » 09 lis 2014, 15:33

http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.php?t=11434
http://crohn.home.pl/forum/printview.ph ... 15&start=0
http://www.katowice.ic.gov.pl/uploads/p ... 4-leki.pdf
pewnie i inne.
Nie piszesz czym ..się wybierasz,a to różnica czy autem czy samolotem.
W sumie zasada jest jedna,nie sprawdza się tam bagażu w walizkach,za to co podręczne to już tak.
No i jeśli to są leki w ilościach ograniczonych do osobistego użytku i nie są to psychotropy,to nikt się nie czepia.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: przewóz Pentasa i Immuran

Post autor: kasia38 » 09 lis 2014, 19:57

skoro an198, pisze o bagażu podręcznym to chyba samolot
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: przewóz Pentasa i Immuran

Post autor: obyty.z.cu » 09 lis 2014, 21:13

tylko że jest różnica też -czy to UE czy poza Unie.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

atabe
Aktywny ✽✽✽
Posty: 859
Rejestracja: 28 kwie 2010, 10:31
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyla łąka

Re: przewóz Pentasa i Immuran

Post autor: atabe » 10 lis 2014, 16:40

Moja córa poza UE nie miała żadnych problemów z lekami na granicy . Na wszelki wypadek miała zaświadczenie od lekarza o chorobie przewlekłej i jakie leki bierze. Nie przydało się :roll:

Awatar użytkownika
an198
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 22 lis 2013, 23:25
Choroba: CD
województwo: podlaskie
Lokalizacja: B-stok

Re: przewóz Pentasa i Immuran

Post autor: an198 » 10 lis 2014, 19:15

podróż w granicach UE
wolę się dopytać żeby nie poznać bliżej "facetów w czerni" z którymi zmuszona bym musiała wybrać się na rozmowy na temat przewozu potencjalnie niebezpiecznych substancji chemicznych...

Awatar użytkownika
pauly
Początkujący ✽✽
Posty: 69
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:58
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Oslo

Re: przewóz Pentasa i Immuran

Post autor: pauly » 10 lis 2014, 21:51

Podroz poza UE, leki przewozone przez moja mame, absolutnie zadnych problemow z bagazem :)

marcin820201
Początkujący ✽✽
Posty: 416
Rejestracja: 19 mar 2011, 14:13
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.
Kontakt:

Re: przewóz Pentasa i Immuran

Post autor: marcin820201 » 06 wrz 2016, 14:24

Witajcie czyli salofalk moge bez problemu do Hiszpanii wziac i nie potrzebuje zaswiadczenia rozumiem?
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: przewóz Pentasa i Immuran

Post autor: obyty.z.cu » 06 wrz 2016, 16:47

w UE raczej nie ma problemu, gorzej poza.
Nie zmienia to jednak faktu, że warto miec jakąś podkładke od lekarzy..
Na forum są tematy o tym, a tam wielu opisuje swoje doświadczenia w tym temacie, czyli opcja -> szukaj jest ok.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”