Ubezpieczenie na życie

Wszelkie inne dyskusje i pytania o charakterze prawnym.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
elwik18
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 09 gru 2010, 18:49
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: G...

Ubezpieczenie na życie

Post autor: elwik18 » 04 cze 2014, 08:51

Jestem objęta grupowym pracowniczym ubezpieczeniem na życie, które obejmuje wypłatę świadczenia za operacje chirurgiczne. Skoro wyraźnie jest tam napisane operacje więc wydawało mi się, że wchodzą w to wszystkie operacje chirurgiczne ewentualnie cesarka.
Ostatnio rozmawiałam z pielęgniarką pracującą na ginekologii i ona mówiła, że znajomy, który ma w swoim ubezpieczeniu też zapis o operacjach otrzymuje świadczenie z PZU za usunięcie polipa podczas wykonywanej kolonoskopii - po zastanowienie jest to ingerencja chirurgiczna, co ciekawsze mówiła też, że można się starać o wypłatę np. po usunięciu nadżerki czy polipa szyjki macicy - dla mnie ewidentnie jest to zabieg wykonywany przez ginekologa i nie zawsze odbywający się w znieczuleniu.

Sama wybiorę się do PZU dopiero gdzieś za 3 tygodnie to postaram się dokładnie wypytać, a jeśli nie otrzymam odpowiedzi, zwrócę się o wypłatę właśnie z racji wykonanego zabiegu ginekologicznego i zobaczę jaka będzie odpowiedź.

Czy ktoś z was starał się o wypłatę świadczenia z tytułu takiego nietypowego zabiegu?

I jeszcze jedno pytanie w zakresie ubezpieczenia na życie - jeżeli byłam hospitalizowana we wrześniu ubiegłego roku i nie zgłosiłam do PZU pobytu w szpitalu - czy teraz mogę starać się o wypłatę właśnie za tamten pobyt, czy jest już za późno - dodam, że cały czas obejmuje mnie ta sama kwota składki.

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie na życie

Post autor: Szaraja » 04 cze 2014, 20:48

Okres na zgłoszenie roszczenia wynika z warunkó umowy ubezpieczenia, zwykle jest to 2 lata, ale w Twoim przypadku może być inaczej.
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

elwik18
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 09 gru 2010, 18:49
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: G...

Re: Ubezpieczenie na życie

Post autor: elwik18 » 23 cze 2014, 20:08

Dzięki Szaraja - przy okazji wizyty w pzu pozabieram jeszcze dokumenty z ubiegłego roku, może nie jest za późno.

[ Dodano: 23-06-2014 ]
Być może jeszcze komuś przyda się ta informacja - złożyłam w PZU wniosek o wypłatę świadczenia z tytułu operacji chirurgicznej - dziwnie to brzmi ale za operację zostało uznane usunięcie polipa z jelita grubego podczas kolonoskopii. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie i najniższa stawka przewidziana za operacje już wpłynęła na moje konto :wink:

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Posty: 1475
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie na życie

Post autor: Miska Ryżu » 23 cze 2014, 23:09

Kiedyś podczas nieformalnej rozmowy likwidator pewnej firmy ubezpieczeniowej powiedział mi, że jak się ubiegamy o odszkodowanie i nam nie przyznają to warto się odwołać nawet i ze 2 razy. Przy ubezpieczeniu grupowym gdy się odwołujemy ma znaczenie w jakiej firmie jesteśmy zatrudnieni. Jeżeli u jakiegoś dużego ich klienta to szanse na odszkodowanie są większe.
Smutno Ci? A może budyń? :)

elwik18
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 09 gru 2010, 18:49
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: G...

Re: Ubezpieczenie na życie

Post autor: elwik18 » 24 cze 2014, 11:50

Ja jestem bardzo zadowolona z kwoty, która została mi przyznana. W moim przypadku najniższa stawka to 500 zł :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”