Karta parkingowa

Wszelkie inne dyskusje i pytania o charakterze prawnym.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Anonymous_13ece955

Re: Karta parkingowa

Post autor: Anonymous_13ece955 » 09 paź 2014, 23:26

obyty.z.cu pisze: Nie łatwo być niepełnosprawnym,widać zdrowi widzą to jako przywilej.

nic dodać, nic ująć..

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Karta parkingowa

Post autor: kasia38 » 10 paź 2014, 16:34

obyty.z.cu pisze:...
- Jak mam wydać nowe orzeczenie osobie posiadającej orzeczenie i zgodnie z zaleceniami Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych w ocenie specjalistów traktować ją jakby pierwszy raz była orzekana? Czy nie można tego nazwać weryfikacją? Dlaczego osoby posiadające wskazania do karty mają być orzekane jak pierwszorazowe, a osoba, która nie złoży oświadczenia, że chodzi jej o kartę parkingową, może być traktowana inaczej? –... [/b]
a z tego wynika coś dla nas?, bo ja nie bardzo rozumiem...
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Karta parkingowa

Post autor: obyty.z.cu » 10 paź 2014, 17:04

tzn.,że wg ustawy powinni dawać z "automatu" ,po prostu wymieniać starą na nową.
Ale.... wymyślono sobie,
obyty.z.cu pisze:Dlaczego osoby posiadające wskazania do karty mają być orzekane jak pierwszorazowe, a osoba, która nie złoży oświadczenia, że chodzi jej o kartę parkingową
,czyli chcą przy tej okazji ponownie orzekać, zamiast po prostu bez komisji ją wydawać osobom z znacznym stopniem niepełnosprawności, mającym kartę bezterminowo.
To wbrew ustawie.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Karta parkingowa

Post autor: kasia38 » 10 paź 2014, 21:58

a jest szansa, że jednak coś się zmieni czy nie, bo się zastanawiam cały czas czy składać już ten wniosek, czy może jeszcze poczekać?
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Karta parkingowa

Post autor: obyty.z.cu » 11 paź 2014, 12:00

kasia38 pisze:a jest szansa, że jednak coś się zmieni czy nie,
powiedziałbym że szansa to pewnie w tym,że oni się oswoją i przestaną wydziwiać.
Tematem innym jest spodziewana nowela do ustawy z nowym terminem,no i może dołożą coś mądrego,chyba że to urzędnicy znów pod siebie zrobią.
Nie ma mądrych żeby Tobie doradzić,nie znam Twojej historii,ale kto nie walczy -nie wygrywa.
No i pytanie,czy składać tylko o kartę parkingową,czy o znaczny stopień niepełnosprawności plus kartę, która dla niej jest jakby dodatkiem obligatoryjnym .
Ja na komisji o to wnioskowałem (miałem do tej pory umiarkowany) i taki chyba dostałem,chyba bo czekam na pismo,bo" a nóż "ktoś zmienił zdanie lekarza .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Karta parkingowa

Post autor: kasia38 » 11 paź 2014, 13:44

ja tylko raz stawałam na komisję w 2009 rok i od razu dostałam umiarkowany na stałe z symbolami 05-R i 08-T. Myślę, że nie mam szansy na znaczny, chcę od nich tylko kartę :)
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Karta parkingowa

Post autor: obyty.z.cu » 11 paź 2014, 15:01

Myślę, że nie mam szansy na znaczny, chcę od nich tylko kartę
_________________
no właśnie w tym przypadku to jest właściwie weryfikacja,czyli nowe orzeczenie.
Weż kule,wózek albo inne papiery i walcz.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Karta parkingowa

Post autor: kasia38 » 12 paź 2014, 00:05

obyty.z.cu, a mam jeszcze jedno pytanie, czy to nasze CD biorą w ogóle pod uwagę czy tylko i wyłącznie narząd ruchu?
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Karta parkingowa

Post autor: obyty.z.cu » 12 paź 2014, 09:45

kasia38 pisze:czy to nasze CD biorą w ogóle pod uwagę czy tylko i wyłącznie narząd ruchu?
obyty.z.cu pisze: konieczność ponownego orzekania się osób z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, które mają w orzeczeniach symbole 04-O (choroby narządu wzroku), 05-R (upośledzenie narządu ruchu) lub/i 10-N (choroba neurologiczna) oraz znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się. Wszystkie te osoby, które po 1 lipca br. chcą otrzymać kartę parkingową muszą ponownie stanąć na komisji orzekającej.
obyty.z.cu pisze:Wyjątek konieczności ponownego orzeczenia się dotyczy osób o znacznym stopniu niepełnosprawności, posiadających ważne orzeczenie wydane przez Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności (PZON) przed 1 lipca 2014 r. i mających przyczynę niepełnosprawności oznaczoną symbolem 04-O, 05-R lub 10-N, zawierające wskazanie o spełnieniu przesłanek uprawniających do uzyskania karty parkingowej na podstawie przepisów dotychczasowych.
tu jest to napisane,ale też o przyznaniu karty decyduje Przewodniczący Komisji,praktycznie to lekarz na komisji,który ma stwierdzić problem z poruszaniem się,bądź te inne przypadłości ukryte pod tymi kodami chorób.
Można także założyć,że "mądry" lekarz weźmie pod uwagę całokształt,tak jak u mnie wszystkie choroby,tyle że w tych chorobach musi się znaleźć jedna z tych "kodowanych".
Tak po prawdzie widać że od ustawy ważniejsze są wytyczne do orzekania.
W sumie więc nie umiem Tobie odpowiedzieć na tak postawione pytanie.
To zrobi tylko lekarz na komisji.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Karta parkingowa

Post autor: kasia38 » 12 paź 2014, 19:56

obyty.z.cu, a Ty masz ZNACZNE trudności z poruszaniem się?
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Karta parkingowa

Post autor: obyty.z.cu » 14 paź 2014, 15:15

kasia38 pisze: a Ty masz ZNACZNE trudności
to bardziej skomplikowane,odpowiem inaczej,lekarzem na komisji była neurolog i to ona stwierdziła "znaczny" stopień niepełnosprawności ,a co za tym idzie kartę parkingową.No i dała mi Kod 10 N i potwierdziła wcześniejszy 05 R,no i mam jeszcze 11 I-czyli pozostałe.
Moja stomia i kłopoty jelitowe na które wcześniej miałem kod w decyzji,tutaj zeszły na dalszy plan.
Badania które miałem od neurologa pokazały duże zmiany np. w kręgosłupie,ortopeda też wykazał u mnie problemy.Faktem jednak jest,że raz jest lepiej a raz gorzej,ostatnio raczej gorzej.Te zmiany są przewlekłe i postępujące,do tego duża osteoporoza.
Korzystam z auta,bo inaczej pewnie nie ruszał bym się z domu :wink:

[ Dodano: 14-10-2014 ]
obyty.z.cu pisze:.No i dała mi Kod 10 N i potwierdziła wcześniejszy 05 R,no i mam jeszcze 11 I-czyli pozostałe.
a jednak nie,mam w decyzji 05 R 11 I oraz 07 S ,czyli zmieniła,pewnie to efekt ostatniego szpitala i tam nowej diagnozy.
Byłem i odebrałem decyzje,dostałem stopień znaczny na stałe plus karte parkingową i inne "udogodnienia" które mi przyznano.Teraz trzeba odczekać 14 dni na uprawomocnienie i mogę składać zdjęcia do karty i nowej legitymacji niepełnosprawnego.

Przy okazji ,pani powiedziała,że już wiedzą (nie potrafiła podać podstawy) ,że karty stare obowiązują do czerwca.
Przy okazji oczekiwania na przyjęcie,poczytałem na tablicy ogłoszeń "wytyczne" do przyznawania kart.Wszystko jest tak jak pisałem,ostateczna decyzja należy zawsze do Przewodniczącej Komisji,która musi stwierdzić duże problemy z poruszaniem się.
W decyzjach osób z umiarkowanym stopniem musi być jeden z tych trzech kodów (04 O,05 R.10 N) plus ta decyzja Przewodniczącej.Sam stopień i odpowiedni kod nie jest uprawnieniem do otrzymania karty.
Inaczej jest w stopniu znacznym,tu mając jeden z tych kodów dostajemy kartę parkingową,ale też jest dodatkowe wyjaśnienie,że nawet gdy ich nie ma,a Przewodniczący Komisji stwierdzi problem w poruszaniu sie,taką kartę może przyznac.
Tyle,że nie do końca tam jest wytłumaczone,czy Przewodnicząca da kartę parkingową osobie która ma kod,jeśli nie stwierdzi kłopotów z poruszaniem się,to tak jakby to nie było pewne w myśl tych "wytycznych"..

No i terminy obowiązywania kart: nie więcej niż 5 lat,z tym,że "umiarkowani" po tym okresie muszą się starać ponownie,a "znaczni" dostaną kartę bez stawania na komisji,ale trzeba tam złożyć wniosek.Tu pewnie chodzi o weryfikację i wycofanie kart osób zmarłych,tak sądzę.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Karta parkingowa

Post autor: kasia38 » 14 paź 2014, 23:32

oj jakbym wiedziała, że ten czerwiec to na pewno to nie prosiłabym dziś reumatologa o zaświadczenie, a skoro je już mam to złożę. Pani napisała mi, że choroba przewlekła, postępująca ograniczające moją sprawność ruchową, rokowania poważne, trudne do przewidzenia. I powiedziała, kto będzie na komisji, ta sama lekarz co 5 lat temu wydała mi orzeczenie na stałe, więc może jest jakaś nadzieja......
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Karta parkingowa

Post autor: obyty.z.cu » 28 paź 2014, 15:38

obyty.z.cu pisze:Inaczej jest w stopniu znacznym,tu mając jeden z tych kodów dostajemy kartę parkingową,ale też jest dodatkowe wyjaśnienie,że nawet gdy ich nie ma,a Przewodniczący Komisji stwierdzi problem w poruszaniu sie,taką kartę może przyznac.
Tyle,że nie do końca tam jest wytłumaczone,czy Przewodnicząca da kartę parkingową osobie która ma kod,jeśli nie stwierdzi kłopotów z poruszaniem się,to tak jakby to nie było pewne w myśl tych "wytycznych"..
no właśnie dzisiaj tam byłem i poczytałem.
Ci którzy mają stopień znaczny i otrzymali kartę parkingową bezterminowo przed 1 lipca 2014 dostają tę kartę z automatu.
Osoby ze stopniem znacznym otrzymanym po 1 lipca 2014 roku,dostaną kartę parkingową wyłącznie wtedy,kiedy Przewodniczący Komisji stwierdzi problemy z poruszaniem się.
Tak więc przyznanie odpowiedniego kodu niepełnosprawności nie jest równoznaczne z otrzymaniem karty parkingowej.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Karta parkingowa

Post autor: obyty.z.cu » 01 lis 2014, 19:05

Termin ważności kart parkingowych dla osób z niepełnosprawnością decyzją parlamentu wydłużono do połowy 2015 roku.
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/2 ... 31.10.2014
powstała strona http://www.kartaparkingowa.pl/
a tam w zakładkach wszystko -polecam !!
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Karta parkingowa

Post autor: obyty.z.cu » 08 lis 2014, 13:30

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/2 ... 07.11.2014
Przepis pozwalający organizatorom ruchu drogowego na umieszczanie tabliczki „Dotyczy także niepełnosprawnych” pod znakami drogowymi, do których mogą się nie stosować posiadacze kart parkingowych, jest niezgodny z konstytucją – orzekł Trybunał Konstytucyjny (TK) we wtorek, 4 listopada 2014 r.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”