Ubezpieczenie na życie lub inne na chorowanie

Wszelkie inne dyskusje i pytania o charakterze prawnym.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
MPgdynia
Debiutant ✽
Posty: 20
Rejestracja: 03 wrz 2013, 19:29
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Ubezpieczenie na życie lub inne na chorowanie

Post autor: MPgdynia » 08 wrz 2013, 22:36

Witam, o crohnie dowiedziałem się 3 tygodnie temu. W tym momencie mam delikatne bóle ale jeszcze w szpitalu nie byłem bo czekam na informację od doktora gdzie będę miał przeprowadzane dokładne badania.

Mam do was pytanie jako do osób doświadczonych w zmaganiu się z chorobą:

1) Czy opłaca się ubezpieczać na życie / od ciężkich chorób? Konkretnie - Pchać się czy nie? Jeśli tak to jakie towarzystwo ubezpieczeń jest godne polecenia?

Słyszałem że ubezpieczyciele wymagają aby zaznaczyć pole "Czy byłeś hospitalizowany w ostatnich 5 latach?" i w mojej sytuacji jeszcze nie byłem.

2)Czy gdybym zawarł ubezpieczenie np. jutro to czy będzie to rozsądne? Nie chodzi o to że jestem jakiś nienormalny czy łasy na kasę od ubezpieczalni, ale chodzi o to że jak będę w szpitalu to nie zarabiam bo prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą.


3) Otrzymałem ostatnio ofertę z PZU (zapewne są lepsze i tańsze ubezpieczalnie), ale do rzeczy:

Płacę około 120zł / msc,
za pobyt w szpitalu jednorazowo 500zł
za pobyt w szpitalu w wyniku ciężkiej choroby 50zł / dzień. Dokładne wyliczenia przesyłam w skanie poniżej, proszę o opinię, sugestię, czy wogóle warto się ubezpieczać.

Mój wiek 27l, kawaler, bez żadnych kredytów (wiem że jak się ma kredyt to wcześniej trzeba się ubezpieczyć).

4) Czy skoro wiem że mam crohna to mogę się ubezpieczyć, skoro nie bylem hospitalizowany ani nigdy wcześniej przewlekle chory?

5) Jak się teraz ubezpieczę to już muszę placić przez kolejne 18 lat tak jak jest to napisane na skanie w ofercie? A co potem w razie co? juz nie mogę więcej zawrzeć tego typu ubezpieczenia w wieku 45lat?

Skany oferty:


Proszę drogich Państwa o wypowiedź w sprawie waszych ubezpieczeń, czy warto, czy to działa, czy są wam wypłacane świadczenia w razie pobytu w szpitalu.

Obrazek

Obrazek

loczek
Początkujący ✽✽
Posty: 488
Rejestracja: 14 lis 2012, 19:00
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: prawie lublin

Re: Ubezpieczenie na życie lub inne na chorowanie

Post autor: loczek » 08 wrz 2013, 22:43

zamiast oferty wrzuć lepiej regulamin, bo znając życie, że wszelkie choroby wynikające z choroby przewlekłej, na którą chorujesz nie są płatne i ubezpieczenie ich nie obejmuje.
A więc praktycznie każdą chorobę można podciągnąć pod cd i nici z kasy.

Ciekawe jak z pobytem w szpitalach, ale to musiałbyś wrzucić regulamin.

edit:

czy to nie coś takiego?

Co to jest choroba przewlekła wg definicji towarzystw ubezpieczeniowych?
Jest to stan chorobowy, charakteryzujący się powolnym rozwojem oraz długookresowym przebiegiem. Można do niego zaliczyć epilepsję, astmę, nowotwory, cukrzycę, choroby układu krążenia i wiele innych.

Zapis w ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU) mówi o odmowie pokrycia kosztów leczenia chorób przewlekłych, z powodu których Ubezpieczony był leczony w okresie ostatnich kilku lat. Jeśli choruje się przewlekle, potrzebne jest wykupienie specjalnej zwyżki - ubezpieczenie leczenia chorób przewlekłych (zwyżka około 300% - 400% składki podstawowej).

Generalna zasada towarzystw ubezpieczeniowych jest taka, że koszty leczenia mają obejmować nagłe, niespodziewane zachorowania. W związku z tym, jeśli trafimy do szpitala z powodu np. cukrzycy, towarzystwo odmówi pokrycia kosztów leczenia.

MPgdynia
Debiutant ✽
Posty: 20
Rejestracja: 03 wrz 2013, 19:29
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie na życie lub inne na chorowanie

Post autor: MPgdynia » 08 wrz 2013, 22:59

http://www.izi.pl/sites/default/files/o ... i_zysk.pdf

wrzucam warunki, może ktoś z was korzysta z podobnych / lepszych ubezpieczeń?
http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.php?t=15358

Moja Droga do Zdrowia.

Pentasa Granuat 1/1/1
Azathiopirine VIS 2/0/0
Witamina D 1000j. 1/0/0

loczek
Początkujący ✽✽
Posty: 488
Rejestracja: 14 lis 2012, 19:00
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: prawie lublin

Re: Ubezpieczenie na życie lub inne na chorowanie

Post autor: loczek » 08 wrz 2013, 23:03

mówiłeś osobie która przygotowała Ci ofertę, że jesteś chory na cd?

MPgdynia
Debiutant ✽
Posty: 20
Rejestracja: 03 wrz 2013, 19:29
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie na życie lub inne na chorowanie

Post autor: MPgdynia » 08 wrz 2013, 23:15

Nie powiedziałem i sądzę że nikt mnie nie ubezpieczy jak tak miałbym mówić. Dlatego zadałem tutaj pytanie, bo nie mam doświadczenia i właśnie pytanie, brać ubezpieczenie dopóki mogę czy się w to nie pchać bo i tak nic mi to nie da?

A co do pytań przed ubezpieczeniem w ofeetach wszyscy piszą "bez badań lekarskich" ale MUSISZ zaznaczyć "w ostatnich 5 latach nie byłem hospitalizowany"

loczek
Początkujący ✽✽
Posty: 488
Rejestracja: 14 lis 2012, 19:00
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: prawie lublin

Re: Ubezpieczenie na życie lub inne na chorowanie

Post autor: loczek » 08 wrz 2013, 23:27

ale jak przęgladałem ankietę, to tam musisz wpisać wszystkie choroby, na które jesteś chory, plus wszystkich lekarzy, u których się leczysz.

Plus zapis w regulaminie, że w przypadku zatajenia informacji podczas wypełniania ankiety mogą nie wypłacać Ci kasy.

Bardzo łatwo porównać, kiedy miałeś stwierdzoną chorobę, a kiedy podpisałeś papiery ubezpieczeniowe

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”