Lekarz nie chce wypisać recepty

Wszelkie inne dyskusje i pytania o charakterze prawnym.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Azathioprina VIS - zabrakło mi

Post autor: mgiełkaa » 22 maja 2013, 00:17

Jak dotąd miałam zapas leków ale Aza ostatnie opakowanie w połowie mam. Dziś byłam u lekarza internisty i okazało się, że nie mam aktualnego zaświadczenia od gastrologa (a pobyt w szpitalu w 11.2012) więc nie może mi wypisać recepty na R.
Może ktoś z Was ma zapas Aza i mógłby mi odstąpić? Może być też recepta byleby nie na 100% bo 3zł, a 30zł to jednak różnica jest. Wizytę w Poradni mam dopiero w lipcu, a jechać do MSWiA po receptę to trochę nie wypada chyba (ostateczność).
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Lekarz nie chce wypisać recepty

Post autor: kasinp » 22 maja 2013, 11:21

mgiełkaa, sprawdzę w domku czy mam Azę , napewno mam Imuran , mogę ci wysłać .

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lekarz nie chce wypisać recepty

Post autor: mgiełkaa » 22 maja 2013, 12:06

kasinp, jesteś kochana ale bez przesady, nie lubię wykorzystywać ludzi. Chodzenie na pocztę itd. Miałam na myśli kogoś z Wa-wy. Niedawno miałam po kilka opakowań w szufladzie i sobie leżały na zapas ale cóż zjadło się (zażyło). Kompletnie zapomniałam o aktualizacji zaświadczenia na 2013 rok. Niestety wymagane u mnie w przychodni nadal (idiotyzm skoro mam dokumentację z diagnozą CU).

magdalene, w sumie to i tak wybieram się do MSWiA na oddział (sprostowanie epikryzy wypisu ze szpitala), to zapytam, może będzie ktoś z lekarzy i mi wypisze, bo jak nie patrzeć to 2 opakowania mi trzeba. Tylko wiesz jaki tam jest młyn i nie wiadomo na jaki humor lekarza się trafi (mnie to stresuje - komentarze).
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Piciu
Znawca ❃❃
Posty: 2059
Rejestracja: 02 wrz 2006, 02:13
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Lekarz nie chce wypisać recepty

Post autor: Piciu » 22 maja 2013, 12:12

magdalene pisze:Dlaczego nie wypada jechać do MSWiA po receptę? Tym bardziej, że jesteś na miejscu. Może by Ci od razu ktoś to zaświadczenie wypisał.
dokładnie tak jak napisała Magda, ewentualnie do rodzinnego możesz się udać , chyba że tee wspomniany przez Ciebie internista to rodzinny lekarz.

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lekarz nie chce wypisać recepty

Post autor: mgiełkaa » 22 maja 2013, 12:18

Piciu, internista ale czy On rodzinny jest to nie wiem....głupia jestem w tym temacie, to jest lekarz pierwszego kontaktu w Medycynie Rodzinnej (pod patronatem Grupy Lux Med, na NFZ oczywiście). Nie ma co, jadę do MSWiA. I tak mam parę rzeczy do załatwienia tam. Dziękuję Wam.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lekarz nie chce wypisać recepty

Post autor: Mamcia » 22 maja 2013, 15:22

A dlaczego wypis nie wystarcza?? Są tam zalecenia. mam też prze oczami pismo z NFZ, które skierowane jest do mi. Cezarego Rzemka z upoważnienia prezes NFZ Agnieszki Pachciarz stwierdzające jednoznacznie, że zaświadczenie może być od jakiegokolwiek specjalisty nie koniecznie na kontrakcie z NFZ. Poza tym lekarz na podstawie dokumentacji może zgodnie z wlasną wiedzą przepisywać leki na chorobę przewlekłą. Ba rodzinny może sam chorobę rozpoznać i leczyć, co dość często praktykuje się np w cukrzycy typu 2. W Zasadzie nie ma też przeciwwskazań, aby pacjenta z lekkim przebiegiem CU nie prowadził lekarz rodzinny. ma on prawo skierowania na kolonoskopie i oceny stanu na podstawie jej opisu.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lekarz nie chce wypisać recepty

Post autor: mgiełkaa » 22 maja 2013, 15:29

Mamcia, tak też mówiłam lekarzowi ale odmówił. W takim układzie drugie podejście mam we wtorek (z wynikami morfologii) i spróbuję. Lekarz (bardzo miły zresztą) uparł się, że musi być na dany rok aktualne i na tej podstawie odmówił wypisania na R (chciał na 100%).
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lekarz nie chce wypisać recepty

Post autor: Mamcia » 22 maja 2013, 22:00

To poproś go aby odmówił na piśmie. Tego się boją. Wydrukuj pismo z NFZ i zapytaj się, czy wypis to mniej niż zaświadczenie i czy jeśli dostałabyś wypis 31 grudnia, to 1 stycznia miałabyś po to zaświadczenie gnać.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lekarz nie chce wypisać recepty

Post autor: mgiełkaa » 22 maja 2013, 23:27

No właśnie założyłam ten temat żeby uniknąć sytuacji konfliktowej i spokojnie sobie poczekać aż będę miała stosowne zaświadczenie.
Mamcia, w pierwszym odruchu właśnie tak miałam postąpić (był temat na forum odnośnie uaktualniania zaświadczeń, wywalczone o ile dobrze pamiętam przez Porozumienie 1 Czerwca ale mogę mylić się).
We wtorek spróbuję ugodowo, a jak się nie da to As w rękawie :wink:
Bardzo dziękuję za pomoc i zainteresowanie, dam znać jak sprawa została zakończona.

8-O wzięłam się za szukanie Asa :wink:, a tu proszę info na e-mail.
b a r d z o d z i ę k u j ę :serce:
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lekarz nie chce wypisać recepty

Post autor: Mamcia » 23 maja 2013, 18:50

Pismo o analogicznej treści przesłał NFZ do swoich oddziałów wojewódzkich. Nie ma w nim, że wypis jest dokumentem równoznacznym zaświadczeniem, ale nie ma też nic o wzorze zaświadczenia.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lekarz nie chce wypisać recepty

Post autor: mgiełkaa » 23 maja 2013, 20:34

Dodam jeszcze, że podczas tej wizyty lekarz wypisał mi zaświadczenie, że jestem przewlekle chora ((m.inn.CU) więc skoro sam takie wystawił, to tym bardziej nie powinno być problemu z receptą na R.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

minia78
Początkujący ✽✽
Posty: 54
Rejestracja: 25 paź 2012, 22:05
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk

Re: Lekarz nie chce wypisać recepty

Post autor: minia78 » 26 maja 2013, 21:43

To jest jakiś cyrk- z wypisywaniem recept. Ostatnio lekarz pierwszego kontaktu nie chciał mi przepisać wlewek, bo nie miał zaswiadczenia od gastrologa...( a dalam mu wynik kolono z info o zajętym końcowym odcinku). Tlumaczył to również strachem przed NFZ..(że niby bezprawnie na R wypisze i mu wysoką karę wlepią)

Awatar użytkownika
puphead
Początkujący ✽✽
Posty: 103
Rejestracja: 23 lis 2012, 18:49
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: Lekarz nie chce wypisać recepty

Post autor: puphead » 28 cze 2013, 16:24

W kazdej normalnej aptece dadza ci zamiennik jakim jest Pentaza choc nie jestem pewnien czy dotyczy to recept refundowanych. Jak nie beda chcieli wydac na znizke wez tyle ile ci bedzie potrzeba do nastepnej wizyty na 100%, ewentualnie doplac roznice (ale to juz czysta kalkulacja czy nie bardziej oplaci zapisac ci sie do prywatnego). A nie mozesz skontaktowac sie ze swoim lekarzem i poprosic o nowa recepte?

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lekarz nie chce wypisać recepty

Post autor: Baby » 28 cze 2013, 16:41

Egzistenz pisze:Lekarz z prywatnego gabinetu nie może wypisać z refundacją.
Jak to nie może? Mi przepisują od lat lekarze prywatni leki refundowane na "R".
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Posty: 1479
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:20
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Lekarz nie chce wypisać recepty

Post autor: izo.sim » 28 cze 2013, 20:35

Egzistenz pisze:Nie wiem co robić.
Awanturę u rodzinnego.

Lekarz POZ ma prawo leczyć wszystkie choroby, także ordynować leki, a przecież Asamax i Pentasa to ta sama substancja czynna. Nie rozumiem dlaczego robi Ci problemy.
Na forum była wklejona informacja na ten temat, ale w tej chwili nie bardzo pamiętam w jakim temacie. Jak znajde, to CI dam znać.
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”