Za wysoki poziom pracy dyplomowej

Wszelkie inne dyskusje i pytania o charakterze prawnym.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zaranin
Aktywny ✽✽✽
Posty: 553
Rejestracja: 19 mar 2009, 12:10
Choroba: CD u dziecka
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Re: Za wysoki poziom pracy dyplomowej

Post autor: zaranin » 10 maja 2013, 23:46

Zainteresuj się czy i ew. ile ma płacone promotor oraz recenzent za jedną pracę, a wtedy zrozumiesz skąd ograniczenie objętościowe.

Praca dyplomowa wymaga sporządzenia pisemnej recenzji, a tam przecież nikt nie napisze, że ma za wysoki poziom. Jeśli pisałaś sama, to na obronie problemów nie będzie.

Dla mnie ten argument jest tak absurdalny, że aż nie mogę w niego uwierzyć. Mam wrażenie, że musiałaś coś źle zrozumieć, bo w głowie mi się to nie mieści. Parę lat przepracowałem na uczelni, jednak nigdy o czymś takim nie słyszałem.
- CD
- ileostomia 2010.06.07.-2011.04.01.
- subtotalna kolektomia 2010.11.17. (pozostawiono ostatnie 15cm jelita)
- przywrócenie ciągłości 2011.04.01. (usunięcie ostatnich 15cm jelita grubego i 12cm jelita cienkiego)
- 2010.04.12. niedrożność jelita, otwarcie powłok, brak jednoznacznego określenia przyczyny

Infliximab, Loperamid, witaminy, odżywki, stan po całkowitej kolektomii

Awatar użytkownika
sztaba
Aktywny ✽✽✽
Posty: 515
Rejestracja: 16 paź 2004, 14:38
Choroba: CU
województwo: pomorskie
miasto: Słupsk
Lokalizacja: SŁUPSK
Kontakt:

Re: Za wysoki poziom pracy dyplomowej

Post autor: sztaba » 11 maja 2013, 07:35

poziom pracy przerósł poziom promotora - nie widzę innego wyjaśnienia tej sytuacji. :oops:

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Za wysoki poziom pracy dyplomowej

Post autor: Natuśka » 11 maja 2013, 10:28

zaranin pisze:Mam wrażenie, że musiałaś coś źle zrozumieć, bo w głowie mi się to nie mieści.
Chciałabym to źle zrozumieć, ale akurat to pani promotor przekazała mi dosłownie i przez moment namawiała mnie, abym sobie trochę odpuściła i pracę skróciła, okroiła. A ja jej powiedziałam, że tego tematu się nie da okroić, bo albo się go podejmuje całościowo, albo wcale i dopowiedziałam, że ja zadecydowałam już o temacie w październiku i zdania nie zmieniłam.
Trudno, najwyżej na mgr będą znów wymyślali, że za wysoki poziom :neutral:
elwirka pisze:nawet nie pozwalają pisać prac poglądowych ani licencjackich ani magisterskich tylko cisną nas żebyśmy pisali badawcze.
O widzisz elwirka, a u mnie na mgr pozwalali nawet robić studium przypadku.
U nas niby się boją plagiatów, bo rektor niedawno wyleciał za takie przewinienie i teraz chcą trzymać się na baczności, ale... Z jednej strony uważają, w że pracach poglądowych jest większe prawdopodobieństwo plagiatu niż w badawczych, ale i tak wolą poglądówki. A jeśli poglądówki to tak jak wcześniej napisałam- 30 stron i koniec.

Ale to chyba musi tak być na moim kierunku.
Gdy zaczynałam układać ankiety itp. rozmawiałam z dziewczyną z mojego wydziału ale z pielęgniarstwa z mgr i mówiła, że ona licencjat zrobiła na 104 strony i nikt pretensji do niej nie miał. Dodała, że wszystko zależy od promotora. Tym bardziej nie rozumiem wczorajszej interwencji mojej promotorki :neutral: Ja nawet ją spytałam w międzyczasie pisania pracy, czy nie będzie problemu jeśli wyjdę poza to ogólnie przyjęte 60 stron i nie miała przeciwwskazań :neutral:
A teraz 2 tygodnie przed oddaniem pracy jej się coś przypomina...
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Posty: 1246
Rejestracja: 30 kwie 2012, 15:22
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Za wysoki poziom pracy dyplomowej

Post autor: Orzelek » 11 maja 2013, 13:22

Co to się porobiło na tych uczelniach :?: Że nie chcą dopuścić pracy do obrony, bo za zbyt ambitna :?: Że Wielmożna Pani Promotorka zgłasza tego typu uwagi w momencie przed ostatnią sesją :?:

Przekaż, że pracy nie da się okroić. A jeśli się da, to wywal jakieś szczególiki (może to pomoże). Jeśli promotorka nie zna się w temacie, to jej problem. Temat Twojej pracy jest wg mnie unikatowy jak na wydział położnictwa.
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Za wysoki poziom pracy dyplomowej

Post autor: Mamcia » 11 maja 2013, 19:53

Skrócić bez szkody dla treści prawie zawsze się da. W publikacjach naukowych są bardzo restrykcyjne ograniczenia do do objętości. Czasem liczba stron, czasem słów, a czasem znaków. I musimy się zmieścić. Może się zdarzyć, ze będzie o to jedno słowo więcej i urzędnik oceniają grant pod względem formalnym odrzuci, bo nie spełnia wymogów. A jeśli streszczenie ma być i po polsku i po angielsku, to znowu trudno zmieścić się w limicie - po angielski więcej słów, a mniej znaków. I siedzisz i zamiast coś tworzysz wycinasz, skracasz.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Posty: 938
Rejestracja: 02 kwie 2012, 20:57
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie
Lokalizacja: krakofsky

Re: Za wysoki poziom pracy dyplomowej

Post autor: noodle » 12 maja 2013, 13:49

Miałam taką samą sytuację. Moja praca licencjacka była dużo dłuższa niż zakładano wszędzie, promotorka powiedziała, że ambitna, rozbudowana, dużo badań. Nikt z komisji się nie przyczepił, wręcz chwalili, dopytywali itd. Skończyło się 5 i wysłaniem pracy na konkurs. U Ciebie też będzie okej, zobaczysz!
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”