Leczenie w Szwecji

Wszelkie inne dyskusje i pytania o charakterze prawnym.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
martinder
Debiutant ✽
Posty: 29
Rejestracja: 28 maja 2012, 11:40
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

Leczenie w Szwecji

Post autor: martinder » 22 mar 2013, 17:19

Wiem że są na forum osoby, mieszkające na stale za granicą min. w Irlandii i mające tam refundowane leczenie biologiczne. Jestem juz zdesperowany wiec łapie sie wszystkiego. Od 3 lat biorę encorton i jedyna zmiana jaka mi pomaga przy dawkowaniu to zwiększanie dawek.... Aktualnie biorę juz 30 mg dziennie zeby nie bylo biegunek i krwawiń ale tak nie jest dobrze. Na biologie tu nie mam co liczyć z colitis ulcerosa. Brałem udział w badaniach klinicznych chwilo sie poprawiło, ale co z tego jak sie program skończył. O jakis długofalowych programach nie słyszałem.

Dlatego pytam, czy ktos sie orientuje, jak wyglada sytuacja w służbie zdrowia w Szwecji. Mam tam znajomą wiec moze bedzie mozliwosc wyjechac tam. Czy wystarczy podjąć prace tam lagenie i ma sie dostęp do pakietu świadczeń?

Piciu
Znawca ❃❃
Posty: 2059
Rejestracja: 02 wrz 2006, 02:13
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Leczenie w Szwecji

Post autor: Piciu » 23 mar 2013, 21:20

martinder pisze:Czy wystarczy podjąć prace tam lagenie i ma sie dostęp do pakietu świadczeń?
nie wiem jak to wygląda w Szwecji, lecz przypuszczam że z 6 miesięcy tam musisz popracować legalnie aby ubiegać się o taką formę leczenia. Nie jestem jednak na bieżąco. Jednakże w krajach skandynawskich jest większa szansa na takie leczenie.

martinder
Debiutant ✽
Posty: 29
Rejestracja: 28 maja 2012, 11:40
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Leczenie w Szwecji

Post autor: martinder » 24 mar 2013, 13:36

Wielkie dzięki na rzucenie światła ten problem

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”