pełnomocnictwo

Wszelkie inne dyskusje i pytania o charakterze prawnym.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: pełnomocnictwo

Post autor: ewkunia » 29 sty 2013, 16:00

Może, jeżeli w treści pełnomocnictwa 'nr 1' jest takie przyzwolenie mocodawcy (może to być nazwane substytucją).Ewentualnie, jeżeli działanie tej osoby ( tego 'pełnmomocnika nr2') byłoby na Twoją korzyść, możesz potwierdzić, że pełnomocnictwo było udzielone.

Jeżeli tym pełnomocnikiem nr 1 był radca prawny albo adwokat-regulacje są trochę inne:)
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: pełnomocnictwo

Post autor: ewkunia » 29 sty 2013, 19:17

WrednaTubisia pisze:ewkunia, niezupełnie, bo to zależy do czego kogoś uprawomocniasz. Do banku nie da rady takiego pełnomocnictwa dać.
Nie rozumiem? Chodzi o upoważnienie do korzystania z konta?

[ Dodano: 29-01-2013 ]
justynapawlowska155 pisze:dejmy na to że pełnomocnikiem był księgowy i tu nie chodzi o US ani ZUS
Musisz chyba opisać całą sytuację :)
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Anne
Początkujący ✽✽
Posty: 284
Rejestracja: 02 sty 2012, 20:54
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: pełnomocnictwo

Post autor: Anne » 29 sty 2013, 23:57

To wszystko zależy od pełnomocnictwa i czynności prawnej, jaka ma być dokonana.
Tubisiu, justyniepawłowskiej chyba chodzi o pełnomocnictwo w rozumieniu kodeksu cywilnego. Kpa to inna bajka, tylko dla wtajemniczonych (znaczy się nie przepadam :wink: ).

Art. 106 kodeksu cywilnego: Pełnomocnik może ustanowić dla mocodawcy innych pełnomocników tylko wtedy, gdy umocowanie takie wynika z treści pełnomocnictwa, z ustawy lub ze stosunku prawnego będącego podstawą pełnomocnictwa.
Obecnie biorę: Asamax 2x2

Anne
Początkujący ✽✽
Posty: 284
Rejestracja: 02 sty 2012, 20:54
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: pełnomocnictwo

Post autor: Anne » 30 sty 2013, 00:04

Justynapawlowska, zakryj dane, zeskanuj, wrzuć na forum to się zastanowimy co z tym fantem zrobić :roll:
Obecnie biorę: Asamax 2x2

Anne
Początkujący ✽✽
Posty: 284
Rejestracja: 02 sty 2012, 20:54
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: pełnomocnictwo

Post autor: Anne » 30 sty 2013, 20:31

Jak cofasz głównemu pełnomocnikowi, to też cofasz substytutom. Wyślij pocztą za potwierdzeniem odbioru, może odbierze. Jeśli to było pełnomocnictwo do konkretnej czynności to zawiadom adresata czynności i jeśłi zawrze umowę z tym pełnomocnikiem lub substytutem, to ma problem :wink:
Obecnie biorę: Asamax 2x2

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”