Stawiennictwo w sądzie

Wszelkie inne dyskusje i pytania o charakterze prawnym.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Stawiennictwo w sądzie

Post autor: Mamcia » 28 sty 2013, 22:05

Zadzwoń do sądu, bo nawet na maila za późno i poproś o to, aby ze względu na stan zdrowia sąd przesłuchał cię w domu. Kiedyś załatwiałam taką wizytę i to poza siedzibą sądu.
Zaświadczenie musisz mieć. Trochę dziwi, że przy sprawie spadkowej takie restrykcje są?? A może sąd zafunduje karetkę - gdybyś była więźniem to byś miała.
Wiem, to mało śmieszne i smuci mnie twój stan.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Stawiennictwo w sądzie

Post autor: Mamcia » 28 sty 2013, 22:43

Pogadaj w sądzie, ale na spokojnie.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: Stawiennictwo w sądzie

Post autor: taloca » 29 sty 2013, 07:36

Niestety z tego co pamiętam z wykładów choć to już dawno było do wniosku o usprawiedliwienie trzeba dołączyć zwolnienie lekarskie wystawione przez lekarza sądowego. Wykaz lekarzy sądowych prowadzi sąd okręgowy http://www.katowice.so.gov.pl/316/
i w ustawie o lekarzach sądowych jest taki zapis "Jeżeli stan zdrowia uczestnika postępowania uniemożliwia stawienie się na badanie, lekarz sądowy przeprowadza badanie i wydaje zaświadczenie w miejscu pobytu tej osoby." co dla mnie oznacza, że taki lekarz musi pofatygować się do Ciebie do domu.
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: Stawiennictwo w sądzie

Post autor: ewkunia » 29 sty 2013, 09:00

Możesz wysłać faksem pismo, a następnie oryginał z prośbą o przesłuchanie w miejscu zamieszkania. Uzasadnij to stanem zdrowia,podepnij zaświadczenia zwykłe lekarskie. Potem zadzwoń do sekretariatu wydziału i zapytaj czy sędzia się do tego odniósł. W piśmie podaj sygnaturę sprawy. Forma pisma-tak jakbyś pisała podanie:) Nie gwarantuję, że podziała,ale może się uda.
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Stawiennictwo w sądzie

Post autor: maggie0278 » 29 sty 2013, 13:43

martita pisze:Dziękuję za rady. Dzwoniłam do sądu z rańca, mam zadzwonić ok 12, bo będzie ta babka z sędzią rozmawiała, ciekawe....
i co tam ? i co ? Jakie wieści i ustalenia ?
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Stawiennictwo w sądzie

Post autor: maggie0278 » 29 sty 2013, 14:44

martita pisze:, bo ja nie wiem, co ze mną będzie. no to będę miała gościa w domu za to
w tej sytuacji lepszy taki "gość" niż , tak jak piszesz, nie można być pewnym dnia ani godziny i znowu odraczać. Ale bez względu, czy w siedzibie czy domu zawsze jakiś element stresu jest, tak myślę. Więc oby się obyło bez nerwów :wink:
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Agula84
Aktywny ✽✽✽
Posty: 873
Rejestracja: 20 lip 2010, 21:59
Choroba: IBS
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolska

Re: Stawiennictwo w sądzie

Post autor: Agula84 » 03 lut 2013, 18:14

jakbys miala tą sprawę w Tarnowie to żaden sąd by nie przyjechał do Ciebie na przesłuchanie z powodu CD. Miałam raz Pania, która poruszała się na wózku i miała SN. Sąd z protokolantem przyjechał do niej tylko dlatego, że to ona zainicjowała postępowanie.
Agula 84 :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”