Która forma zatrudnienia byłaby lepsza dla mnie?

Wszelkie inne dyskusje i pytania o charakterze prawnym.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tomek1971
Początkujący ✽✽
Posty: 57
Rejestracja: 17 lut 2009, 12:05
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Która forma zatrudnienia byłaby lepsza dla mnie?

Post autor: tomek1971 » 08 sie 2012, 00:02

Witam. Mam pytanie do znawców tematu.Co byłoby dla mnie lepsze - prowadzenie działalności na własne konto a pracować dla kogoś, czy praca na etacie w tej firmie. Konkretnie chodzi mi o to z której pracy będe miał wyższą emeryture ,większe pieniądze za L4 i korzystanie z różnego rodzaju odliczeń i ulg np. na dzieci. Wykazywane dochody z działalności czy pensja z etatu to oczywiście najniższa krajowa.Składka ZUS w jednym jak i drugim przypadku opłacana przez pracodawce.Myśle również o staraniu się o rente.

tomek1971
Początkujący ✽✽
Posty: 57
Rejestracja: 17 lut 2009, 12:05
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Re: Która forma zatrudnienia byłaby lepsza dla mnie?

Post autor: tomek1971 » 08 sie 2012, 00:35

ZUS w obu przypadkach płaci pracodawca, stopnia niepełnosprawności nie mam.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Która forma zatrudnienia byłaby lepsza dla mnie?

Post autor: obyty.z.cu » 08 sie 2012, 18:31

tomek1971 pisze:Co byłoby dla mnie lepsze - prowadzenie działalności na własne konto a pracować dla kogoś, czy praca na etacie w tej firmie. Konkretnie chodzi mi o to z której pracy będe miał wyższą emeryture ,większe pieniądze za L4 i korzystanie z różnego rodzaju odliczeń i ulg np. na dzieci. Wykazywane dochody z działalności czy pensja z etatu to oczywiście najniższa krajowa.Składka ZUS w jednym jak i drugim przypadku opłacana przez pracodawce.Myśle również o staraniu się o rente.
Odpowiedż jest prosta,przynajmniej w tym przypadku,jeśli możesz wybierać to zostań na etacie,to da tobie większą kase w perspektywie renty czy emerytury,chorobowego,takie jest życie.
poza tym,inne są możliwości przejścia na rente z działalności ,a inne z etatu.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

tomek1971
Początkujący ✽✽
Posty: 57
Rejestracja: 17 lut 2009, 12:05
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Re: Która forma zatrudnienia byłaby lepsza dla mnie?

Post autor: tomek1971 » 08 sie 2012, 22:52

Dzięki wam za informacje. Zastanawia mnie tylko dlaczego prowadząc działalność i płacąc ZUS-u prawie 1000zł będę pobierał niższe świadczenia niż będąc na etacie gdzie pracodawca będzie płacił ZUS-u ode mnie około 600zł. obyty.z.cu co masz na myśli pisząc że inne są możliwości przejścia na rentę z działalności a inne z etatu?

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Posty: 1246
Rejestracja: 30 kwie 2012, 15:22
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Która forma zatrudnienia byłaby lepsza dla mnie?

Post autor: Orzelek » 08 sie 2012, 23:36

Jeśli Twoja działalność ma być prowadzona w dużych rozmiarach i spodziewasz się wysokich dochodów, to możesz próbować zostać przedsiębiorcą.

W przeciwnym wypadku - tylko etat. Odpada Ci cała masa papierkologii, użerania się z urzędnikami. W dodatku własna działalność, to nie praca "od... do...", tylko nieustanne działanie i doglądanie wszystkiego.
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

tomek1971
Początkujący ✽✽
Posty: 57
Rejestracja: 17 lut 2009, 12:05
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Re: Która forma zatrudnienia byłaby lepsza dla mnie?

Post autor: tomek1971 » 13 sie 2012, 09:50

Dzięki za info.Mam jeszcze jedno pytanie. Kiedy starać się o rentę? Prowadząc działalność iść na rente a potem przejść na etat, czy przejść z działalności na etat i dopiero starać się o rentę?A może zawiesić działalność , iść na zasiłek i na zasiłku starać się o rentę. Co będzie korzystniejsze dla mnie, co dla pracodawcy i jakie to będą korzyści.

tomek1971
Początkujący ✽✽
Posty: 57
Rejestracja: 17 lut 2009, 12:05
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Re: Która forma zatrudnienia byłaby lepsza dla mnie?

Post autor: tomek1971 » 20 sie 2012, 22:07

Dziękuje wam bardzo za zainteresowanie tym tematem.Może dziwne i trudne te moje pytania ale to samo życie pisze takie scenariusze.Sporo mi wyjaśniliście i już wiem co mam robić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”