Data ważności skierowania

Wszelkie inne dyskusje i pytania o charakterze prawnym.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
deep navy
Aktywny ✽✽✽
Posty: 581
Rejestracja: 30 paź 2008, 21:45
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie
Lokalizacja: zza Buga

Data ważności skierowania

Post autor: deep navy » 13 mar 2011, 21:22

Witam,
ile dni jest ważne skierowanie od lekarza rodzinnego do specjalisty?
Standardowo 30 dni?

Z góry dziękuję za odpowiedz :)

(jeżeli dubluję temat - przepraszam)
"Wciąż wierzę w miłość, w pokój, w pozytywne myślenie" J.Lennon

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: Data ważności skierowania

Post autor: malapkasia » 13 mar 2011, 21:26

tak 30 dni...
w ciągu 30 dni musisz się zarejestrować...
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Data ważności skierowania

Post autor: Natalka » 15 mar 2011, 00:15

deep navy pisze:ile dni jest ważne skierowanie od lekarza rodzinnego do specjalisty?
jest ważne bezterminowo, tak długo jak istnieją podstawy do wystawienia tego skierowania czyli stan zdrowia pacjenta.

skierowanie na rehabilitację jest ważne 30 dni.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Carl
Doświadczony ❃
Posty: 1016
Rejestracja: 28 lip 2010, 18:35
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Data ważności skierowania

Post autor: Carl » 15 mar 2011, 13:09

Nie wiem czy to pomoże, ale znalazłem coś takiego:

Skierowanie jest ważne zazwyczaj dopóty, dopóki istnieją przesłanki wskazujące na potrzebę podjęcia działań diagnostycznych lub terapeutycznych


http://www.telemedicus.pl/content/wszys ... sanatorium
Wpi**** budyń jak Miska każe :-P

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Data ważności skierowania

Post autor: Natalka » 15 mar 2011, 14:37

z tego co jest napisane na stronie nfz http://www.nfz-lublin.pl/aktualnosci_20 ... 010_01.asp taki wniosek wysnułam, nie wiem, może coś źle zrozumiałam :neutral:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: Data ważności skierowania

Post autor: malapkasia » 15 mar 2011, 14:58

no dobra... to ja powiem tak.. odkąd pamiętam to skierowanie jest ważne miesiąc od czasu wystawienia... od tego momentu w ciągu miesiąca trzeba się zarejestrować... dowieźć można przed samą wizytą (przynajmniej w większości przychodni)... jeśli jest się chorym na chorobę kardiologiczną, endokrynologiczną, diabetologiczną, chorobę naczyń, reumatologiczną, neurologiczną, alergologiczną i naszą kochaną gastro to od ostatniej wizyty nie może upłynąć więcej jak rok (o ile dobrze pamiętam), inaczej trzeba wziąć nowe skierowanie... w nie których przypadkach także do otolaryngologiczna...
właśnie dzwoniłam do 3 przychodni i w każdej panie powiedziały mi, że skier ważne jest 30 dni... jutro będę w Centrum Onkologii to z ciekawości też zapytam...
być może NFZ podpisał zmianę (bo na stronie NFZ jest to co Carolinka wysłała), aczkolwiek ja o tym 1 słyszę... i chyba nie tylko ja.... :neutral:
Ostatnio zmieniony 15 mar 2011, 16:39 przez malapkasia, łącznie zmieniany 1 raz.
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Data ważności skierowania

Post autor: obyty.z.cu » 15 mar 2011, 16:35

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
hm... do niektorych poradni trudno sie zapisac,a termin kilku czy kilkunastu miesiecy to norma.
Rejestruja na nowy rok dopiero koniec grudnia... tak wiec wyszlo,ze skierowanie mam z wrzesnia,rejestrowano mnie na telefon w grudniu,a wizyte bede mial w wrzesniu i dopiero tam pokaze skierowanie,tak mi potwierdzily panie z rejestracji.
Tak po prawdzie,najwiecej z tymi terminami "wywijaja " panie rejestratorki,ktore nie znaja zasad ,bo im sie tak wydaje.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
sztaba
Aktywny ✽✽✽
Posty: 515
Rejestracja: 16 paź 2004, 14:38
Choroba: CU
województwo: pomorskie
miasto: Słupsk
Lokalizacja: SŁUPSK
Kontakt:

Re: Data ważności skierowania

Post autor: sztaba » 15 mar 2011, 19:10

moje dziecko w lutym dostało skierowanie do pulmonologa. Termin wizyty - maj. Pani doktor zapowiedziała, że trzeba będzie przyjść z nowym skierowaniem nie starszym niż miesiąc.

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Data ważności skierowania

Post autor: Natalka » 15 mar 2011, 19:35

no to jest jakiś bezsens z tymi skierowaniami, po co na stronie nfz wisi to co wisi, skoro ma to nie wiele wspólnego z rzeczywistością?
teoria a praktyka to dwie różne rzeczy :wink:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Ania16
Początkujący ✽✽
Posty: 496
Rejestracja: 25 mar 2004, 14:27
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdansk-Przymorze
Kontakt:

Re: Data ważności skierowania

Post autor: Ania16 » 18 mar 2011, 20:44

z tego co ja wiem, od lekarza pierwszego kontaktu 30 dni, ale od specjalisty jest wazne pol roku... tak mnie informowano... jak zapisalam sie do hematologa to po 7miesiacach mialam termin i bylo ok. a o tym ze od specjalisty pol roku mowila mi moja pani gastrolog
http://magdamroczkowska.pamietajmy.com.pl/
Moj Aniołek (*)

Obrazek

Ileostomia od 7.03.2013

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: Data ważności skierowania

Post autor: malapkasia » 18 mar 2011, 21:37

Ania16 pisze: jak zapisalam sie do hematologa to po 7miesiacach mialam termin i bylo ok.
liczy się data zarejestrowania...
czyli w ciągu 30 dni od wystawienia skierowania musisz się zarejestrować do specjalisty, a wizytę możesz mieć i za 10 miesięcy i dłużej...
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

matigos

Re: Data ważności skierowania

Post autor: matigos » 18 mar 2011, 23:25

miałem skierowanie do gastrologa wystawione w grudniu... zapisałem sie w lutym bez zadnych kłopotów wiec skierowanie jest raczej wazne bezterminowo dopóty istnieją podstawy wystawienia tego skierowania

ps. rejestracja w mswia w warszawie

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Posty: 2318
Rejestracja: 20 sty 2009, 19:24
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: Data ważności skierowania

Post autor: CatAnn » 19 mar 2011, 11:34

A mi cały czas akceptują skierowanie, które ma już ładnych kilka lat :neutral:
Kiedyś powiedzieli, że jest nieważne i żeby wystawić następne (po roku), tak zrobiłam, ale przy następnej wizycie powiedzieli, że tamto jest dalej ważne... I wciąż chodzę na to stare :neutral:
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Awatar użytkownika
BeataW
Początkujący ✽✽
Posty: 212
Rejestracja: 08 wrz 2009, 13:37
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Data ważności skierowania

Post autor: BeataW » 19 mar 2011, 21:42

Widzę z tego że nie ma ustalonych wytycznych, a nawet jeżeli są, ten, od którego to zależy, sam ustala normy.
Ja mogę dodać swoje 3 grosze tylko z doświadczenia, z rok temu miałam bliższe spotkanie z dwoma specjalistami i do obu z racji długich, czyli paru-miesięcznych zapisów honorowali mi skierowania od lekarza rodzinnego dłuższe niż 1 miesiąc, przy jednym się upewniałam, czy na pewno będzie ważne, bo minęło więcej niż 3 miesiące, zapewnili mnie w rejestracji że nie będzie potrzebne nowe i faktycznie nie miałam żadnych kłopotów.
Być może zlecenia stałe traktuje się jeszcze inaczej.
Po roku chodzenia z córką na wizyty kontrolne na zlecenie stałe, lekarz wspomniał ( z małym przekonaniem), że być może będzie potrzebne nowe, ale jak je zdobyłam, to przy najbliższej rejestracji, powiedzieli że nie jest potrzebne i przez kolejne 7 lat używaliśmy cały czas starego. W tym roku lekarz kazał wyrobić nowe (w związku z nowymi przepisami), więc to zrobiłam nie wgłębiając się czy na pewno trzeba.
Coś mi się wydaje deep navy, że nie doczekasz się od nas jednoznacznej odpowiedzi, bo każdy ma różne doświadczenia :)

Zablokowany

Wróć do „Inne”