Świadczenie Rehabilitacyjne

Dyskusje o zasiłkach pielęgnacyjnych, świadczeniach pielęgnacyjnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Świadczenie Rehabilitacyjne

Post autor: kasia38 » 26 maja 2016, 22:36

ja też ostatnio miałam do czynienia z ZUS (ale o rentę) i też nie przyznano mi, ale na komisji odwoławczej dostałam. Pani dr też zamiast skupić się na brzuchu mierzyła mi obwody kostek i łydek ;)
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

mynia
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 23 lis 2015, 23:28
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Elbląg

Re: Świadczenie Rehabilitacyjne

Post autor: mynia » 26 maja 2016, 23:30

Wniosek wypełniał mi lekarz rodzinny tak jak za pierwszym razem i świadczenie dostałam bez problemu. Ponadto lekarz orzecznik powiedział mi, że gdyby moja sytuacja zdrowotna jeszcze bardziej się pogorszyła i będę musiała poddać się leczeniu operacyjnemu to spokojnie mogę dostać na drugie pół roku świadczenie. Także też jestem zdania, że decyzja zależy od tego na kogo się trafi.. Dobra wskazówka asmilky tym razem na komisję zabiorę wniosek od gastro bo to fakt, że o wieelu chorobach to pojęcie mają znikome

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Świadczenie Rehabilitacyjne

Post autor: obyty.z.cu » 27 maja 2016, 13:13

asmilky pisze:jakis specjalista Ci opinie o twym zdrowiu wypisze, mam na mysli: gastrologa, onkologa wtedy lepiej biora pod uwage w zusie.
nie podważając powyższego, to dopisze, że jedyne czego boją się podważyć orzecznicy ZUS -> to opinie psychiatry i psychologa. Bo tego nie widać i nie da się udowodnić.
To akurat wiedza z mojej historii leczenia i kontaktów i tymi specjalistami, którzy między innymi mnie leczyli, znaczy wspomagali :wink:
Orzecznik prędzej wyśle na konsultacje niż zignoruje takie opinie, oczywiści jeśli tam są "odpowiednie" diagnozy .Dodam,że nasze choroby są psychosomatyczne, więc podstawy są..pewnie też jakieś fobie, natręctwa czy nerwice też by się znalazły.
Swoją drogą, jeśli mamy kłopoty na komisji, czasem warto podpowiedzić Orzecznikowi, żeby wysłał na konsultacje do specjalistów.
U mnie przez lata nazbierało się tych konsultacji, a tu i zdażyło się że konsultanci zdiagnozowali 2 inne jednostki chorobowe których nie byłem świadomy.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Posty: 984
Rejestracja: 30 mar 2016, 14:17
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Świadczenie Rehabilitacyjne

Post autor: Bizonik » 27 maja 2016, 16:25

Mnie po wypadku samochodowym orzekała w zusie pani doktor orzecznik ginekolog położnik. Połamane udo, staw rzekomy oraz stan po zakrzeniu rany operacyjnej. W sumie 4 operacje lacznie 276 dni w szpitalu i prawie pół roku w gipsie.
Najlepszy gust muzyczny i koloryt w Kwietniu 2016
Jeden z najlepszych gustów muzycznych w lipcu, sierpniu i październiku 2016

Moja pasja moją pracą, moja praca moją pasją:)
http://blog.aquamagic.nazwa.pl

Www.wedkarskiemazowsze.pl

Tomy
Doświadczony ❃
Posty: 1162
Rejestracja: 07 sty 2006, 13:46
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Polska

Re: Świadczenie Rehabilitacyjne

Post autor: Tomy » 27 maja 2016, 21:44

A ja bym jeszcze dodał, żeby w staraniach o rehabilitacyjne lub rentę, wykazywać najmocniej to, co przeszkadza wręcz fizycznie iść do pracy. Można mieć kilka zdiagnozowanych chorób i nie zrobi to wrażenia, ale jak się mocno wybija w zaświadczeniach od lekarzy i rozmowach u biegłych sądowych, że ma się takie latanie do WC, że trzeba w drodze do pracy zrobić na to kilka przystanków, to na to nie mają argumentu. Z tym, że w wynikach z kolonki lub rekto nie może być napisane, że tam już jest spokój.

I drugi motyw który jest skuteczny, to pisze się i mówi, że leczenie przyniosło już pewne rezultaty ale jeszcze nie takie, żeby można było jak normalny człowiek dotrzeć do pracy i w niej wytrwać 8 godzin bez awarii. I dlatego trzeba nam spokoju, czyli przedłużenia świadczenia, żeby tego wstępnego rezultatu leczenia nie zmarnować.

I jeszcze, że publiczne sprinty do kibelka i awarie które się zdarzają jak się nie zdąży, powodują ośmieszenie w środowisku pracy i jest to przez nas odbierane jako szczególnie uwłaczające godności człowieka.
Ja w ten sposób wygrałem kilka razy z ZUS-em wszystko co chciałem, z tym że zawsze już w sądzie pracy, bo z orzecznikami i komisjami w ZUS-ie nigdy nie było żadnej rozmowy - to były takie ludziki automaty, które właśnie mierzyły obwody kostek itp. pierdoły i wszystko załatwiały odmownie.

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Posty: 1085
Rejestracja: 16 kwie 2014, 20:16
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Żuławy

Re: Świadczenie Rehabilitacyjne

Post autor: Brawurka » 28 maja 2016, 01:13

kasia38 pisze:ja też ostatnio miałam do czynienia z ZUS (ale o rentę) i też nie przyznano mi, ale na komisji odwoławczej dostałam. Pani dr też zamiast skupić się na brzuchu mierzyła mi obwody kostek i łydek
A mi spisywała tatuaże, kolczyki i blizny...

Co do psychiatry zgadzam się, ja już bez dopisku i karty nie chodzę na żadne komisje. Akurat nie dlatego, by dostać świadczenia, ale leczę się od lat i nigdy nie zabierałam tego i to był błąd.
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii



Obrazek

teresa256
Początkujący ✽✽
Posty: 144
Rejestracja: 03 cze 2014, 23:01
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: kielce

Re: Świadczenie Rehabilitacyjne

Post autor: teresa256 » 28 maja 2016, 10:17

A ja ostatnio poznałam dziewczynę której ZUS podważył zwolnienie od psychiatry bo nie była w stanie udowodnić że chora .[Dziewczyna po nieudanej próbie odebrania sobie życia ]

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Posty: 1085
Rejestracja: 16 kwie 2014, 20:16
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Żuławy

Re: Świadczenie Rehabilitacyjne

Post autor: Brawurka » 28 maja 2016, 14:18

teresa256 pisze:A ja ostatnio poznałam dziewczynę której ZUS podważył zwolnienie od psychiatry bo nie była w stanie udowodnić że chora .[Dziewczyna po nieudanej próbie odebrania sobie życia ]
No to bym zrobiła aferę konkretną. Mi też kiedyś chcieli w zaostrzeniu zabrać 2 tygodnie po szpitalu. Dałam im tam popalić i luz, już nie wezwali.
Teraz mi nie podważają. Ale do renty robią konsultacje z psychiatrą.
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii



Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadczenia”