Świadczenie Rehabilitacyjne

Dyskusje o zasiłkach pielęgnacyjnych, świadczeniach pielęgnacyjnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Garek
Początkujący ✽✽
Posty: 301
Rejestracja: 18 mar 2010, 15:36
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Świadczenie Rehabilitacyjne

Post autor: Garek » 21 maja 2011, 18:20

aj sorki pomyliłem podziałki hahaha :) :wc:
Grzegorz

Awatar użytkownika
angelika0103
Początkujący ✽✽
Posty: 178
Rejestracja: 04 sie 2011, 19:53
Choroba: CD
województwo: opolskie
miasto: Prudnik
Lokalizacja: Wielowieś

Re: Świadczenie Rehabilitacyjne

Post autor: angelika0103 » 20 lip 2014, 21:51

Witam
Składam wniosek o świadczenie rehabilitacyjne. Długo muszę czekać na komisje?? Bo te 182 dni konczy mi sie 3 września. Czy mój pracodawca może mnie zwolnić i co z moim niewykorzystanym urlopem.?

Awatar użytkownika
asmilky
Początkujący ✽✽
Posty: 268
Rejestracja: 07 wrz 2014, 12:41
Choroba: polipowatość rodzinna
województwo: pomorskie
Lokalizacja: GDAŃSK-LUBLIN

Re: Świadczenie Rehabilitacyjne

Post autor: asmilky » 13 wrz 2014, 18:40

angelika0103 podpinam sie pod Twoje pytanie, tez jestem ciekawa odpowiedzi,
pozdrawiam
Ania :)

Awatar użytkownika
asmilky
Początkujący ✽✽
Posty: 268
Rejestracja: 07 wrz 2014, 12:41
Choroba: polipowatość rodzinna
województwo: pomorskie
Lokalizacja: GDAŃSK-LUBLIN

Re: Świadczenie Rehabilitacyjne

Post autor: asmilky » 14 lis 2014, 20:56

witam czy po uplywie przyznanego swiadczenia rehabilitacyjnego jest nastepna komisjia w sprawie powrotu do pracy? jak to jest zalatwiane, jeszcze mam ze 3miesiace swiadczenia rehabilitacyjnego, ale pytam na przyszlosc, oni wysla jakies zawiadomienie? nieukrywam ze bardzo licze na powrot do pracy i mam nadzieje, ba jestem pewna ze napewno zus mnie "wygoni" do pracy hihihihi
20.03.2014r. laparoskopowa pankolektomia. Zespolenie kretniczo-odbytnicze J-pouch. Ileostomia petlowa odbarczajaca.Drenaz jamy otrzewnej.
Wyciecie wyrostka robaczkowego-nowotwor neuroendokrynny.
21.08.2014r. zamkniecie ileostomii petlowej, zespolenie
jelito cienkie-jelito cienkie. Obie operacje MSWiA Warszawa.
16.12.2015-usunięcie 4desmoidów - Szpital Wojewódzki Gdańsk.
28.12.2016-usunięcie 1desmoidu - Szpital Wojewódzki Gdańsk

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Świadczenie Rehabilitacyjne

Post autor: Mamcia » 15 lis 2014, 17:02

Jeśli nie chcesz przedłużać rehabilitacyjnego, ani otrzymać renty to wg mnie (nie jestem specjalistką od prawa pracy) wystarczy zaświadczenie od lekarza medycyny pracy do którego kieruje cię pracodawca jak zgłosisz chęc powrotu do pracy. Tak samo jak po każdym zwolnieniu powyżej 30 dni.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
asmilky
Początkujący ✽✽
Posty: 268
Rejestracja: 07 wrz 2014, 12:41
Choroba: polipowatość rodzinna
województwo: pomorskie
Lokalizacja: GDAŃSK-LUBLIN

Re: Świadczenie Rehabilitacyjne

Post autor: asmilky » 15 lis 2014, 18:37

witaj :) dziekuje za odpowiedz
ja niechce przedluzac, mam nadzieje ze zus tez nie hehehehe na rente to sie niekfalifikuje, od razu mi pani w zusie powiedziala. a jak w czasie trwania swiadczenia rehabilitacyjnego pracodawca nieprzedluzy mi umowy, to do lekarza rodzinnego ide po zaswiadczenie ze moge juz wrocic do normalnosci, do innej pracy?czy to z zusu komisje bede miala?oni sami mi wyznacza termin czy ja mam pilnowac jakos konca tego swiadczenia z zusu?
20.03.2014r. laparoskopowa pankolektomia. Zespolenie kretniczo-odbytnicze J-pouch. Ileostomia petlowa odbarczajaca.Drenaz jamy otrzewnej.
Wyciecie wyrostka robaczkowego-nowotwor neuroendokrynny.
21.08.2014r. zamkniecie ileostomii petlowej, zespolenie
jelito cienkie-jelito cienkie. Obie operacje MSWiA Warszawa.
16.12.2015-usunięcie 4desmoidów - Szpital Wojewódzki Gdańsk.
28.12.2016-usunięcie 1desmoidu - Szpital Wojewódzki Gdańsk

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Świadczenie Rehabilitacyjne

Post autor: obyty.z.cu » 15 lis 2014, 19:30

Mając na uwadze, iż świadczenie rehabilitacyjne przyznawane jest osobie uznanej za niezdolną do pracy, w okresie na który przyznano świadczenie ubezpieczony nie powinien świadczyć pracy. W myśl art. 229 § 4 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94 z późn. zm.) pracodawca nie może dopuścić do pracy pracownika bez aktualnego orzeczenia lekarskiego stwierdzającego brak przeciwwskazań do pracy na określonym stanowisku. Warunkiem dopuszczenia pracownika do pracy przed upływem okresu, na jaki pracownikowi przyznano świadczenie rehabilitacyjne (zakładając, że na ten okres pracownikowi nie wystawiono zwolnienia lekarskiego) byłoby więc uprzednie skierowanie pracownika na badania kontrolne (obowiązek skierowania pracownika na badania kontrolne dotyczy każdego przypadku, gdy pracownik był niezdolny do pracy dłużej niż 30 dni) i uzyskanie zaświadczenia lekarskiego stwierdzającego brak przeciwwskazań do wykonywania pracy na dotychczasowym stanowisku.
http://www.infor.pl/prawo/zasilki/swiad ... bowym.html
http://www.kadry.abc.com.pl/czytaj/-/ar ... ekarskiego
http://rodzina-i-kariera.infor.pl/praca ... yjnym.html#
Pracodawca może dopuścić do pracy pracownika powracającego po świadczeniu rehabilitacyjnym, jeśli będzie on posiadał aktualne orzeczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań do pracy na określonym stanowisku. W tym celu wydaje skierowanie na badania lekarskie pracownika po świadczeniu rehabilitacyjnym.

Zgłoszenie do ubezpieczeń i wyrejestrowanie z ubezpieczeń społecznych
Badania kontrolne jakim musi się poddać pracownik, przeprowadzane są na koszt pracodawcy. Za czas badań pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia. Pracodawca ponosi także dodatkowe koszty w razie przejazdu na badania kontrolne do innej miejscowości.
Na pracodawca ciąży obowiązek przygotowania, za zgodą pracownika, wniosku o rentę oraz obowiązek złożenia wniosku do ZUS, na 30 dni przed ustaniem prawa do świadczenia rehabilitacyjnego. Pracodawca pomaga pracownikowi także przy gromadzeniu dokumentacji niezbędnej do przyznania renty z tytułu niezdolności do pracy.
tak na wszelki wypadek.
No i przypomnienie,że pracodawca po 9 miesiącach (lub wcześniej-)może zwolnić pracownika na świadczeniu rehabilitacyjnym.
asmilky pisze:mam nadzieje ze zus tez nie hehehehe na rente to sie niekwalifikuje, od razu mi pani w zusie powiedziala.
pani w ZUSie nie orzeka,orzeka orzecznik.
W życiu jest różnie,więc trzeba wiedzieć wcześniej i przewidywać.Pracodawca kieruje się swoimi prawami,nie zawsze jest to zgodne z przemyśleniami pracownika,nawet tego "niezastąpionego".

http://prawo.rp.pl/artykul/721546.html
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
asmilky
Początkujący ✽✽
Posty: 268
Rejestracja: 07 wrz 2014, 12:41
Choroba: polipowatość rodzinna
województwo: pomorskie
Lokalizacja: GDAŃSK-LUBLIN

Re: Świadczenie Rehabilitacyjne

Post autor: asmilky » 15 lis 2014, 20:10

dziekuje za odpowiedz, juz wszystko przeczytalam
mam nadzieje , ze juz wroce do pracy, ze wypisza mi zaswiadczenie ze moge :)
20.03.2014r. laparoskopowa pankolektomia. Zespolenie kretniczo-odbytnicze J-pouch. Ileostomia petlowa odbarczajaca.Drenaz jamy otrzewnej.
Wyciecie wyrostka robaczkowego-nowotwor neuroendokrynny.
21.08.2014r. zamkniecie ileostomii petlowej, zespolenie
jelito cienkie-jelito cienkie. Obie operacje MSWiA Warszawa.
16.12.2015-usunięcie 4desmoidów - Szpital Wojewódzki Gdańsk.
28.12.2016-usunięcie 1desmoidu - Szpital Wojewódzki Gdańsk

mynia
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 23 lis 2015, 23:28
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Elbląg

Re: Świadczenie Rehabilitacyjne

Post autor: mynia » 25 maja 2016, 14:53

Witam,
dostałam z ZUSu odmowę w związku ze świadczeniem rehabilitacyjnym. Przebywałam na nim pół roku natomiast na kolejne pół odmówili mi świadczenia mimo, że mój stan zdrowia nie uległ poprawie, a na marzec mam ustalony termin operacji usunięcia jelita grubego. W chwili obecnej jestem na sterydach (wdrożono mi je podczas pobytu w szpitalu) więc narazie czuję się lepiej, wyniki także się poprawiły. Wiem jednak, że to krótkotrwały stan ponieważ zawsze po odstawieniu sterydów wraca zaostrzenie. Odwołałam się od decyzji i czekam na termin komisji w Gdańsku. Doradźcie mi proszę, czy ZUS faktycznie miał prawo odmówić mi świadczenia?

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Świadczenie Rehabilitacyjne

Post autor: obyty.z.cu » 25 maja 2016, 14:58

mynia pisze:Doradźcie mi proszę, czy ZUS faktycznie miał prawo odmówić mi świadczenia?
oni mogą przyznać albo nie . To orzecznik decyduje czy jesteś zdolny czy niezdolny do pracy.Tu jednak trzeba pamiętać, że też trzeba mieć zdolność do pracy od lekarza.
Ty masz prawo się odwołać.
No i w każdej chwili możesz wystapić o rentę, szczególnie gdy wystąpią nowe okoliczności.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

teresa256
Początkujący ✽✽
Posty: 144
Rejestracja: 03 cze 2014, 23:01
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: kielce

Re: Świadczenie Rehabilitacyjne

Post autor: teresa256 » 25 maja 2016, 17:10

Kochana szanowny ZUS wszystko może .Mi odmówili zasiłek rehabilitacyjny a po 3 dniach trafiłam do szpitala na operację w trybie pilnym . Choć obecnie też przebywam na rehabilitacyjnym i tym razem nie było aż tak źle .W czasie l4 ZUS wysłał mnie do sanatorium gdzie muj stan się pogorszył i mnie odesłano do domu z notatką ze ze względu na zły stan zdrowia nie nadaje sie do sanatorium i chyba to zaważyło na tym że mi przyznano

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Świadczenie Rehabilitacyjne

Post autor: alate » 26 maja 2016, 11:43

cuda prawicie...
ja własnie wykorzystuję ostatnią transzę świadczenia rehabilitacyjnego... I stawałam na komisji 3 razy ( w sumie 4, bo raz była kontrola L4) i nigdy nie miałam problemów z otrzymaniem świadczenia, dostałam raz na 6 miesięcy i 2 x po 3. A że jesteśmy z tego samego województwa, więc podlegamy pod ten sam oddział ZUS, teresa256,
myślę, ze duże znaczenie ma opinia lekarza prowadzącego. Ja zawsze dostawałam stan kliniczny ciężki, rokowania złe albo niepewne, bo niestety od roku i 9 miesięcy mój stan nie uległ trwałej poprawie...
lekarze w ZUS-ie maja wiedzę na temat NZJ wiadomo jaką... i myślę, że bazują na opisie lekarza specjalisty.Charakter wykonywanej pracy też ma znaczenie, bo co innego pracować z Crohnem np. w bibliotece, a co innego np. w kopalni...
Crohn ? Z tym da się żyć !

teresa256
Początkujący ✽✽
Posty: 144
Rejestracja: 03 cze 2014, 23:01
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: kielce

Re: Świadczenie Rehabilitacyjne

Post autor: teresa256 » 26 maja 2016, 12:39

Zależy na kogo trafisz bo ja akurat miałam op na kręgosłup , pierwszy raz kiedy mi odmówiono świadczenia rehabilitacyjnego pojechałam na wózku bo miałam sparaliżowana nogę ,[na rezonansie który miałam ze sobą było widać uszkodzenia ]ale pani lek powiedziała że na pewno udaje a problemy z kręgosłupem maja prawie wszyscy . Po 3 dniach trafiłam do szpitala w stanie ciężkim bo z powodu zmian w kręgosłupie miałam zatrzymanie moczu i ciężkie zatrucie organizmu no i operację w trybie bardzo pilnym

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Świadczenie Rehabilitacyjne

Post autor: obyty.z.cu » 26 maja 2016, 13:54

alate pisze:Charakter wykonywanej pracy też ma znaczenie, bo co innego pracować z Crohnem np. w bibliotece, a co innego np. w kopalni...
a to prawda, biora pod uwagę co się robi w pracy i w jakich warunkach.
alate pisze:cuda prawicie...
e...to nie my, to ZUS czyni cuda, ogłaszając uzdrowienie, znaczy " jest pan/i zdolna do pracy".
Nie uzdrawiają, ale pewnie w ramach dalszej rehabilitacji wysyłają do pracy.
Czasami orzecznik "trochę" tylko nagina fakty.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
asmilky
Początkujący ✽✽
Posty: 268
Rejestracja: 07 wrz 2014, 12:41
Choroba: polipowatość rodzinna
województwo: pomorskie
Lokalizacja: GDAŃSK-LUBLIN

Re: Świadczenie Rehabilitacyjne

Post autor: asmilky » 26 maja 2016, 22:06

Mynia a od kogo mialas wypisany wniosek na swiadczenie? Od jakiego lekarza? Odwolaj sie z tym ze niech jakis specjalista Ci opinie o twym zdrowiu wypisze, mam na mysli: gastrologa, onkologa wtedy lepiej biora pod uwage w zusie. Ja teraz bylam na komisji w gdansku i urzednik zamiast brzuch badal mi stopy i piszczele malo mu sie nie usmialam w twarz, zachowalam powage bo dal mi na 4msce oni sie nie znaja i wssystkich chca uzdrowic by nie dac swiadczenia, do slowa mj nie dal dojsc na wszystko mial odpowiedz ze to normalne i wszyscy ludzie maja tak jak ja:guzy, biegunki, zaparcia etc...ehhh zycie ;-)
20.03.2014r. laparoskopowa pankolektomia. Zespolenie kretniczo-odbytnicze J-pouch. Ileostomia petlowa odbarczajaca.Drenaz jamy otrzewnej.
Wyciecie wyrostka robaczkowego-nowotwor neuroendokrynny.
21.08.2014r. zamkniecie ileostomii petlowej, zespolenie
jelito cienkie-jelito cienkie. Obie operacje MSWiA Warszawa.
16.12.2015-usunięcie 4desmoidów - Szpital Wojewódzki Gdańsk.
28.12.2016-usunięcie 1desmoidu - Szpital Wojewódzki Gdańsk

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadczenia”