Świadczenie Rehabilitacyjne

Dyskusje o zasiłkach pielęgnacyjnych, świadczeniach pielęgnacyjnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Duduś
Początkujący ✽✽
Posty: 325
Rejestracja: 24 sty 2009, 21:10
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: wadowice
Kontakt:

Świadczenie Rehabilitacyjne

Post autor: Duduś » 19 lut 2009, 21:02

Witam ,opisze krótko mój przypadek
Na L-4 jestem 5 -m-cy,złożyłem wniosek o przyznanie świadczeń rehabilitacyjnych do ZUS-u
W poniedziałek chcę złożyć wniosek o przyznanie orzeczenia o niepełnosprawności
chciałbym tam zaznaczyć /jest rubryka/ do celów;
pobierania zasiłku ( świadczenia) pielęgnacyjnego----czy mogę??? co o tym decyduje??
Dodam jeszcze że przepracowałem w ost.zakładzie 14lat.,żona też pracuję
Dziękuję za odpowiedż ,są tu doświadczone osoby w przepisach a ja się trochę gubię
Pentasa 500 2x2
Imuran 50 2x1
Entocort 3 1x1

Duduś
Początkujący ✽✽
Posty: 325
Rejestracja: 24 sty 2009, 21:10
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: wadowice
Kontakt:

Re: Świadczenie Rehabilitacyjne

Post autor: Duduś » 20 lut 2009, 10:23

Dzięki wam dużo się dowiedziałem -chodziło mi jednak o zasiłek a nie świadczenia :roll:
Pentasa 500 2x2
Imuran 50 2x1
Entocort 3 1x1

Duduś
Początkujący ✽✽
Posty: 325
Rejestracja: 24 sty 2009, 21:10
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: wadowice
Kontakt:

Re: Świadczenie Rehabilitacyjne

Post autor: Duduś » 20 lut 2009, 16:03

Tak Żabusia odpisałem cytat z wniosku;
-"pobierania zasiłku ( świadczenia) pielęgnacyjnego"
widocznie tyczy się jak i świadczenia i zasiłku

właśnie się tym interesowałem bo moja kuzynka mi tak poradziła ale ona dostała 1 grupę
Wycięli jej nowotwór j.grubego
Pentasa 500 2x2
Imuran 50 2x1
Entocort 3 1x1

Duduś
Początkujący ✽✽
Posty: 325
Rejestracja: 24 sty 2009, 21:10
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: wadowice
Kontakt:

Re: Świadczenie Rehabilitacyjne

Post autor: Duduś » 21 lut 2009, 16:35

Dzięki Wam dziewczyny :roll:
Pentasa 500 2x2
Imuran 50 2x1
Entocort 3 1x1

Olimpijka

Re: Świadczenie Rehabilitacyjne

Post autor: Olimpijka » 14 kwie 2010, 22:51

Temat zamotany, ale widze w tytule, ze chodzi o swiadczenie rehabilitacyjne to o zasilek chyba moge tu zapytac?
Jestem na zasilku chorobowym od 4 miesiecy. Czy jest konkretny termin kiedy musze zlozyc wniosek o zasilek rehabilitacyjny? Slyszalam cos o 60 dniach przed koncem chorobowego i zastanawiam sie, czy to jest sztywny termin? Zwolnienie konczy mi sie 20 kwietnia i jakos tak wlasnie zostaje te 60 dni do konca i nie wiem, czy mam isc szybciej do doktorki, czy moge spokojnie isc tego 20.04.
Wniosek oczywiscie musze pobrac z ZUSu?
Dzieki za odpowiedzi? :)

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:54
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Świadczenie Rehabilitacyjne

Post autor: Linda123 » 15 kwie 2010, 10:07

Tak 60 dni przed upływem 182 dni przebywania na zwolnieniu lekarskim powinnaś dostać od pracodawcy takie dokumenty jak wywiad zawodowy i wniosek o świadczenie rechabilitacyjne (zakład pracy wypełnia drugą stronę a Ty pierwszą tego wniosku). Powinnaś się też udać do lekarza prowadzącego o wypełnienie stosownego druku ZUS N-7 i z tymi dokumentami jak najszybciej udać się do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych według Twojego miejsca zameldowania.
ZUS ma 30 dni na wydanie decyzji, dlatego tak wsześnie trzeba wszystko załatwiać i skłądać wszystkie dokumenty, abyś jak minie termin 182 dni nie została bez pienięczy czekając na decyzję w sprawie wypłaty świadczenia rechabilitacyjnego.
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Świadczenie Rehabilitacyjne

Post autor: mgiełkaa » 23 sty 2011, 18:41

wywiad zawodowy

Właśnie otrzymałam od mojego Pracodawcy wywiad zawodowy i omal mnie szlag nie trafił.
Napisałam już odwołanie (wniosek o sprostowanie) ponieważ Pani od BHP podała informacje nie wiadomo skąd, jakby było to stanowisko na kasie w supermarkecie...
Przez tą Panią miałam problemy w kwestii mojego uczulenia na silikon, teraz mści się i działa ewidentnie na moją szkodę. Nie podała informacji na podstawie schematu wysiłku energetycznego ani ryzyka i zagrożeń na danym stanowisku. Nie są wyszczególnione żadne czynniki szkodliwe i uciążliwe (a takowe istnieją, sam fakt, że praca ta znacznie przekracza normy dla kobiet)... . Mam nadzieję, że mi to sprostuje ( odwołanie przesłałam również do wiadomości wiadomości: społecznej inspekcji pracy oraz komisji NZZ Solidarność).
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Świadczenie Rehabilitacyjne

Post autor: Mamcia » 23 sty 2011, 21:14

mgiełka twój post jest mgła zasnuty - nic z niego nie zrozumiałam.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Świadczenie Rehabilitacyjne

Post autor: mgiełkaa » 23 sty 2011, 21:34

Przepraszam ale wściekłość odebrała mi zdolność pisania.
Chodzi o druk ZUS N-10 z mojego Zakładu Pracy, który składam do ZUS-u wraz z inn.dokumentami celem uzyskania świadczenia rehabilitacyjnego.
Pracuję tzn. jestem jeszcze zatrudniona w hotelu na stanowisku pokojowej. Praca ciężka...wiadomo. Pani od BHP wypełniła ten druk (wywiad zawodowy) tak, że wychodzi na to, że w pracy tej nie muszę schylać się, nie muszę mieć sprawnych obu rąk ani ostrego widzenia... Nie ujęła czynników szkodliwych w tym biologicznych (zapalenie wątroby typu B, wirus typu C), nie ma nic na temat pozycji wymuszonej, pracy zmianowej, a nawet nocnej, nie jest nic wspomniane o normie pokoi na konkretny czas (pół godziny na 1 pokój z łazienką), nic na temat pchania wózka po powierzchni dywanowej ( z wyposażeniem czystej i brudnej pościeli) waga powyżej 120kg. Pani od BHP olała w pełni tego słowa znaczeniu schemat ryzyka i zagrożeń na stanowisku pracy, które przekracza normy dla kobiet (próby wysiłkowe porównywalne do pracy górnika).
Przed pójściem na zwolnienie miałam z tą Panią spięcie dotyczące mojej wysypki, wysłali mnie na badania okresowe ze słowami, że jestem niepełnowartościowym pracownikiem bo dostałam wysypki, a inne panie nie... (potem okazało się, że za wcześnie dopuszczali pokojowe do niewyschniętego silikonu...). Reasumując, baba jest na mnie cięta i myśli, że jestem na tyle głupia... Napisałm odwołanie i niech spróbuje mi nie poprawić to skończy się to w Sądzie Pracy (jak kolejna zresztą sprawa z tym hotelikiem... sprawy odbywają się w odstępie co 2 tygodnie)

[ Dodano: 23-01-2011 ]
Zapomniałam jeszcze o pracy na wysokości do 3m. Tego też nie wpisała.
Podpięłam jej moje skierowanie na badania medycyny pracy, tam wszystko jest czarno na białym bo wyszczególnili wszystko na wypadek gdyby mnie jednak lekarz chciał dopuścić do pracy...
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Garek
Początkujący ✽✽
Posty: 301
Rejestracja: 18 mar 2010, 15:36
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Świadczenie Rehabilitacyjne

Post autor: Garek » 24 sty 2011, 15:52

No to nie ciekawie się macie ..
Mój pracodawca z racji z tego ze pracuje na magazynie dźwigam kartony to mi napisał ze mam pracę lekką Uważam,że też nie słusznie ale co będę sie kłocił :)

[ Dodano: 24-01-2011 ]
Linda123 a mam pytanko do ciebie mogłabys mi obliczyć kiedy sie konczy moje L4 zaczałem chorowac od 6 września wtedy dostałem łacznie z szpitalnym leczeniem 40 dni, nastepnie poszłem do lekarza i mi napisał kolejne 30 dni i teraz tak ciągnę .
Grzegorz

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Świadczenie Rehabilitacyjne

Post autor: mgiełkaa » 24 sty 2011, 18:07

A ja właśnie będę się kłócić bo to jest w moim interesie i nikt za mnie tego nie zrobi. :mad:
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Garek
Początkujący ✽✽
Posty: 301
Rejestracja: 18 mar 2010, 15:36
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Świadczenie Rehabilitacyjne

Post autor: Garek » 25 sty 2011, 18:38

JA juz jestem dzisiaj po komisji rano godzin 8.50 bardzo przyjemna pani doktor :) oby więcej takich stwierdziła ze z chorobami jelit CU I CD to my powinismy wszyscy dostawać renty na stałe !! :roll:
Grzegorz

Olimpijka

Re: Świadczenie Rehabilitacyjne

Post autor: Olimpijka » 25 sty 2011, 20:16

JA juz jestem dzisiaj po komisji rano godzin 8.50 bardzo przyjemna pani doktor :) oby więcej takich stwierdziła ze z chorobami jelit CU I CD to my powinismy wszyscy dostawać renty na stałe !! :roll:
Ja uslyszalam na komisji, 2 tygodnie po szpitalu, ze to choroba przewlekla i zadne pieniadze mi sie nie naleza, wiec mam wracac do pracy.

Garek
Początkujący ✽✽
Posty: 301
Rejestracja: 18 mar 2010, 15:36
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Świadczenie Rehabilitacyjne

Post autor: Garek » 27 sty 2011, 17:45

Żabusia pani doktor dała mi świadczenie rehabilitacyjne z tego względu że być "może", mój stan zdrowia się poprawi na tyle że będę mógł.. wrócić do pracy ale zaznaczyła że to tylko "może" ...

A tak nawiasem starałem sie najpierw o świadczenie rehablitacyjne !! a nie o rente !! póżniej jak będzie się kończyć te świadczenie to mogę starac sie o rente:)
Grzegorz

Olimpijka

Re: Świadczenie Rehabilitacyjne

Post autor: Olimpijka » 27 sty 2011, 17:51

Garek pisze:Żabusia pani doktor dała mi świadczenie rehabilitacyjne z tego względu że być "może", mój stan zdrowia się poprawi na tyle że będę mógł.. wrócić do pracy ale zaznaczyła że to tylko "może" ...
Ja tez tak dostalam swiadczenie, na rok. Niestety decyzja zostala podwazona i musialam jechac do Olsztyna na druga komisje i zabrali reh.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadczenia”