Zmiany w świadczeniach rodzinnych

Dyskusje o zasiłkach pielęgnacyjnych, świadczeniach pielęgnacyjnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zmiany w świadczeniach rodzinnych

Post autor: Mamcia » 26 lis 2008, 21:15

To znowu zmiana na naszą korzyść.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Emilo
Początkujący ✽✽
Posty: 184
Rejestracja: 05 mar 2007, 09:48
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Re: Zmiany w świadczeniach rodzinnych

Post autor: Emilo » 26 lis 2008, 21:53

świetnie ostatnio same dobre wieści :roll:

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Zmiany w świadczeniach rodzinnych

Post autor: kasinp » 13 sie 2009, 16:49

Wiesz ja i tak od urodzenia dziecka nie dostaje rodzinnego , wiec wcale mnie ten fakt nie cieszy , gdyby oni zaczeli podnosic srednią na czlonka rodziny z tych 504 zl to wtedy moze by to mialo sens , niestety co niektorew rodziny maja np. 550 na osobe co uwazam jest kwota malutką a rodzinnego juz nie dostają , chore to jest

Awatar użytkownika
Keymaker_2005
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 16 lip 2007, 00:27
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zmiany w świadczeniach rodzinnych

Post autor: Keymaker_2005 » 10 lis 2009, 21:59

Nie wiem, czy w dobrym miejscu podaję ten news, ale co tam...

Od 1 listopada wyższe świadczenie dla opiekunów niepełnosprawnych

Od 1 listopada świadczenie pielęgnacyjne dla osób o niskich dochodach, opiekujących się niepełnosprawnymi członkami swoich rodzin wzrasta o 100 zł; po podwyżce wynosi 520 zł - wynika z rozporządzenia Rady Ministrów z 11 sierpnia 2009 r.
Zasiłek pielęgnacyjny to świadczenie płacone z opieki społecznej osobom, które zrezygnowały z pracy po to, by opiekować się osobą niepełnosprawną należącą do jej rodziny. Mogą go więc dostać rodzice zajmujący się chorymi dziećmi czy dziadkowe zajmujący się wnukami. Jeżeli niepełnosprawny jest osobą dorosłą, musi mieć zaświadczenie lekarskie o co najmniej znacznym stopniu niepełnosprawności. Jeśli jest dzieckiem, z zaświadczenia musi wynikać, iż niepełnosprawność jest znaczna a niepełnosprawny wymaga stałej opieki.

Prawo do zasiłku przysługuje opiekunowi tylko wtedy, gdy dochód w jego rodzinie nie przekracza miesięcznie 583 zł.

Zgodnie z ustawą z 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych również sam niepełnosprawny może otrzymać pomoc finansową z opieki społecznej. Jest to zasiłek pielęgnacyjny w wysokości 153 zł miesięcznie. Niepełnosprawny otrzymuje go bez żadnych dodatkowych warunków, jeżeli ma mniej niż 16 lat lub więcej niż 75 lat. Wystarczy, że przedstawi dowód osobisty lub odpis aktu urodzenia.

Osoby w przedziale wiekowym 16-75 lat mogą liczyć na zasiłek, tylko wówczas, gdy są niepełnosprawne w znacznym stopniu lub w stopniu umiarkowanym, ale wtedy gdy ich niepełnosprawność powstała nim ukończyli 21. rok życia.

Zasiłek pielęgnacyjny wypłacany jest nie później niż ostatniego dnia miesiąca, na który został przyznany. Jeżeli jednak wniosek o świadczenie wpłynie po dziesiątym dniu danego miesiąca, wówczas pieniądze zostaną wypłacone dopiero w następnym miesiącu.

Prawa do zasiłku pielęgnacyjnego nie mają osoby przebywające w ośrodkach całodobowej opieki, albo otrzymujące dodatek pielęgnacyjny do emerytury.

Żródło: www.ipon.pl


Czy mam rozumieć przez to, że zasiłek pielęgnacyjny pobierany z Pomocy Społecznej też rośnie o ww. kwotę ? <chciwy> ;)

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Posty: 1885
Rejestracja: 28 sty 2009, 22:45
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Zmiany w świadczeniach rodzinnych

Post autor: ita71 » 10 lis 2009, 22:08

Keymaker_2005 pisze:Jeśli jest dzieckiem, z zaświadczenia musi wynikać, iż niepełnosprawność jest znaczna
Do tej pory dzieci do 16 roku życia nie miały stopnia niepełnosprawności.
Było tylko Orzeczenie o Niepełnosprawności,czy to się też zmieniło?
Nigdy nie mów nigdy...

Awatar użytkownika
Keymaker_2005
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 16 lip 2007, 00:27
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zmiany w świadczeniach rodzinnych

Post autor: Keymaker_2005 » 10 lis 2009, 23:23

Przepraszam za zamieszanie :smutny:

Oczywiście znam różnicę między świdczeniem rodzinnym a zasiłkiem pielęgnacyjnym. Nie siedzę aż tak bardzo w prawie, żeby mi się rzucały w oczy wytknięte przez Ciebie rodzyny.

Awatar użytkownika
Keymaker_2005
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 16 lip 2007, 00:27
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zmiany w świadczeniach rodzinnych

Post autor: Keymaker_2005 » 10 lis 2009, 23:45

AAAAAAAAAaaaaaa...Internet...nadmiar informacji i przyczyna powszechnej dezinformacji :neutral:

A tak swoją drogą, to o podwyżkach zasiłku ni widu ni słychu pewnie...

Denirowska

Re: Zmiany w świadczeniach rodzinnych

Post autor: Denirowska » 06 gru 2009, 14:39

Tak podniesli zasiłki rodzinne a zarazem nie wypałcili nic z tego nie rozumiem w oświecimiu brakło pieniedzy na zasiłki rodzinne i pielegnacyjne nic z tego nie rozumiem albo mamy albo nie mamy to już nie pierwszy raz im brakuje, ale jak my nie mamy na leki to ich nie interesuje.

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Posty: 1885
Rejestracja: 28 sty 2009, 22:45
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Zmiany w świadczeniach rodzinnych

Post autor: ita71 » 06 gru 2009, 15:55

Mi regularnie przelewają na konto.W listopadzie dostałam juz podwyższone
rodzinne i świadczenie pielęgnacyjne.Do tej pory nie było z tym problemu
i mam nadzieję,że tak zostanie.
Nigdy nie mów nigdy...

Denirowska

Re: Zmiany w świadczeniach rodzinnych

Post autor: Denirowska » 06 gru 2009, 19:36

Jak zadzwoniłam kiedy bedzie pani poinformowała ze do trzech tygodni to super , nie rozumiem jak to jest ze tam jest a tu niema .

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Zmiany w świadczeniach rodzinnych

Post autor: obyty.z.cu » 22 sty 2010, 15:25

http://biznes.interia.pl/news/czy-mozes ... ku,1427409
Czy osoby uprawnione do różnego rodzaju świadczeń socjalnych mogą dorabiać? Czy nie stracą wówczas zasiłku?
ciekawe dla korzystajacych z roznych rodzajow zasilkow, warto przegladac ,
aby nie wpasc w pulapke.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadczenia”