Zasiłek pielegnacyjny

Dyskusje o zasiłkach pielęgnacyjnych, świadczeniach pielęgnacyjnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anisr
Początkujący ✽✽
Posty: 104
Rejestracja: 10 lip 2006, 22:36
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: Zabrze

Zasiłek pielegnacyjny

Post autor: anisr » 13 sty 2007, 11:38

Szukałam na forum i nie znalazłam :smutny: Dr Sładek do której "przeniosłam" Olgę (jeszcze raz dzięki Szaraja :* ) zdziwiła się,że jeszcze go nie mamy i poleciła załatwic sobie jak najszybciej-wiadaomo leki,dieta, odżywki(która właśnie wprowadziła).Natomiast pediatra powiedział,że oczywiście wypisze ale nie ręczy czy przyznaja bo rozpoznanie jest ogólne(IBD colitis chronica non specyfica).Zdaniem Sładkowej to zdecydowanie Crohn.
Stąd pytanie-powiedzcie, jak załatwialiście to, czy zaświadczenie wypisywał pediatra czy gastrolog(mamy wizyte w lutym dopiero) i wogóle czy sa szanse...
Pozdrawiam Ania
------------------------------------------------------------------
Olga 9 lat, 136 cm, 27 kg, obecnie 3*0,5 g salofalk, czopki salofalk 1*0,25, dicoflor, Clinutren junior w trakcie diagnozy i zmiany leczenia

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Zasiłek pielegnacyjny

Post autor: Szaraja » 13 sty 2007, 15:46

Ansir, węź całą dokumentację jaką masz, łącznie z kartą Oli od lekarza rodzinnego. Jak sama prześledzisz karty to zobaczysz ile razy Ola miała biegunki, złe wyniki, itd. Złóż to razem z wnioskiem w PCPR, śądzę , ze wcześniej niź w lutym nie będziesz miała wyznaczonej komisji( Pamiętam ile to trwało u Darii ). Gdyby nie przyznali to chyba jest tryb odwoławczy. Do dokumentacji możesz zaliczyć równiez to co napisąła dr Słądek w karcie Oli. Mozę uda sie , aby przefaksowali to z Krakowa na podany przez Ciebie nr.
Jak będziesz potrzebowła pomocy to odezwij się, a zasiłek faktycznie ci sie należyi lekarz rodzinny nie ma tutaj racji, pytanie tylkoe jak długo potrfa procedura przyznania .
Pozdrawiam serdecznie Ciebie i Twoją rodzinkę
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Misia

Re: Zasiłek pielegnacyjny

Post autor: Misia » 13 sty 2007, 16:19

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
anisr
Początkujący ✽✽
Posty: 104
Rejestracja: 10 lip 2006, 22:36
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: Zabrze

Re: Zasiłek pielegnacyjny

Post autor: anisr » 13 sty 2007, 17:22

Dzieki Wam bardzo :) Spróbuje na pewno-wraz ze zmiana lekarza wzrosły wydatki znacznie i każdy grosz sie przyda...Dam znac co mi sie udało załatwić.
Pozdrawiam Ania
------------------------------------------------------------------
Olga 9 lat, 136 cm, 27 kg, obecnie 3*0,5 g salofalk, czopki salofalk 1*0,25, dicoflor, Clinutren junior w trakcie diagnozy i zmiany leczenia

Misia

Re: Zasiłek pielegnacyjny

Post autor: Misia » 13 sty 2007, 22:42

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
anisr
Początkujący ✽✽
Posty: 104
Rejestracja: 10 lip 2006, 22:36
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: Zabrze

Re: Zasiłek pielegnacyjny

Post autor: anisr » 20 mar 2007, 09:50

Spiesze donieść ;) że odebrałam własnie orzeczenie o niepełnosprawności-bez najmniejszego problemu Olga dostała na 3 lata( maksymalny okres u nas przyznawany)
Dzieki wszystkim za rady :)
Pozdrawiam Ania
------------------------------------------------------------------
Olga 9 lat, 136 cm, 27 kg, obecnie 3*0,5 g salofalk, czopki salofalk 1*0,25, dicoflor, Clinutren junior w trakcie diagnozy i zmiany leczenia

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Zasiłek pielegnacyjny

Post autor: Szaraja » 20 mar 2007, 20:46

Gratuluje , bo na pewno te 150zł przyda sie w waszym budżecie. napisz jak sie czuje Olga
pozdrawiam Serdecznie
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Mutti
Początkujący ✽✽
Posty: 257
Rejestracja: 25 paź 2005, 18:33
Choroba: CD u rodzica
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Zasiłek pielegnacyjny

Post autor: Mutti » 21 mar 2007, 11:30

Jedno pytanko - do osób, które mają dzieci chore na nzj.

Czy zasiłek pielęgnacyjny przysługuje rowniez na dorosłe ale uczące się dziecko ?

Moje DD ( dorosłe dziecko) rozchorowalo sie na dzien przed 18- tymi urodzinami. Orzeczenia PCPR jeszcze nie ma - bo sie wstydzi i nie będzie, jak określa, "żebrać".
Wszystko fajnie, póki oboje z mężem pracujemy ale ja za parę miesiecy idę na emeryturę, ktorej wysokośc będzie mocno nieciekawa i juz się boję czy wystarczy mi na lekarstwa ( sama jestem powaznie chora -juz złożyłam wniosek o orzeczenie i na moje oko z mety dostanę umiarkowany stopień niepełnosprawności)...

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Zasiłek pielegnacyjny

Post autor: Szaraja » 21 mar 2007, 20:28

Dorosłe dziecko bardzo ambitne, ale na Twoim utrzymaniu. Zasiłek sie należy do ukończenia 25 lat jeśli sie uczy. Na dodatek nawet przy wielkim optymiźmie, ze Twoje dziecię będzie w remisji długie lata, może kiedyś okazać sie ważnym papierek kiedy zachorowała- , może przysługiwała by jej renta socjalna? nastepne 500 zł. Starajcie sie o orzeczenie z PCPR-u ze wskazaniem powstania choroby przed 18 rokiem życia, jesli dostała by umiarkowany stopień i częściową niezolnośc do pracy, w ZUS-ie to potwierdzili to równiez do 25 lat lub szkoły ma w/w kwotę.
Jak masz wątpliwości, to jednak przedstaw rachunki, albo daj argument, że to ostatnia kasa którą dostaje za nic- albo za fakt choroby, później musi liczyć na siebie, nie na państwo. Na marginesie, zakładając sobie program ubezpieczneiowy- równiez na wypadek choroby, oczywiście usłyszałam, ze żadna firma nie ubezpieczy mojego dziecka- fajnie nie?
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Mutti
Początkujący ✽✽
Posty: 257
Rejestracja: 25 paź 2005, 18:33
Choroba: CD u rodzica
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Zasiłek pielegnacyjny

Post autor: Mutti » 15 kwie 2007, 21:25

Wszystko fajnie, ja rozumiem plusy orzeczenia o niepełnosprawności, ale... nie znam sposobu na skłonienie mojego dziecka do działania. Wszelkie próby rozmów kończą się płaczem.
Mogę zrozumiec jej argumenty.
Ona nie rozumie moich.
Choroby nie akceptuje. Wie, ze musi z nią żyć lecz jednoczesnie ma chyba nadzieje, ze remisja potrwa długo ( zawsze?)...
Nawet do regularnych ( w miarę ) wizyt kontrolnych muszę ją zmuszać.Źle sie z tym czuję. Nie cierpię zmuszania.

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
Posty: 1303
Rejestracja: 23 wrz 2006, 19:44
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków, Gronków

Re: Zasiłek pielegnacyjny

Post autor: Patryśka » 16 kwie 2007, 12:37

Hm mi jakos to nie przeszkadza czasem nawet sie smiejemy ze "renta" przyszla :) Poza tym nie musi wykrzykiwac na ul ze jest niepelnosprawna ;)

agnieszka
Początkujący ✽✽
Posty: 210
Rejestracja: 12 lut 2004, 11:48
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: ...

Re: Zasiłek pielegnacyjny

Post autor: agnieszka » 25 kwie 2007, 14:08

Nie wiem czy to tu ale musze sie Wam wszystkim pochwalić, że udało się w poniedziałek dostałam odp -dostałam orzeczenie na 5 lat!!!!! :roll: - modliłam się o rok a tu tak niesamowita niespodzianka!!! ze szczęscia nie moge :) , co prawda po odwołaniu się nie dostałam renty ale mam zamiar składac wnioske o rente za pół roku ... zyczę wszystkim duzo wytrwałości- ona jest nam bardzo potrzeban pozdrawiam wszystkich gorąco Aga :) :roll:
Gabi

agnieszka
Początkujący ✽✽
Posty: 210
Rejestracja: 12 lut 2004, 11:48
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: ...

Re: Zasiłek pielegnacyjny

Post autor: agnieszka » 26 kwie 2007, 12:47

Dziekuje !!! :)
Gabi

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Zasiłek pielegnacyjny

Post autor: Szaraja » 20 cze 2007, 21:57

Dzisiaj Daria miała komisję, orzeczenie na pewno dostanie, mam nadzieję minimum na 2 lata, jutro sprawdze na ile, bo nie czekałyśmy. Dzięki temu pojedzie z ulgą na pkp, na turnus
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Zasiłek pielegnacyjny

Post autor: Szaraja » 21 cze 2007, 22:29

Dali do 6.05.2009, czyli do ukończenia przez Darię 16 lat. Bardzo się cieszę , bo ominie ją w przyszłym roku wizyta na komisji, co jest tylko stratą czasu.
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadczenia”