Ubezpieczenie

Dyskusje o zasiłkach pielęgnacyjnych, świadczeniach pielęgnacyjnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
cheery
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 03 lut 2015, 17:44
Choroba: polipowatość rodzinna
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznan

Ubezpieczenie

Post autor: cheery » 10 lut 2015, 13:50

Witam, mam do Was pytanie. Stwierdzono u mnie FAP pół roku temu po kolonoskopii. Jestem juz po operacji. Dokładnie rok temu zanim poszłam do lekarza ubezpieczyłam się od pobytu w szpitalu i operacji. Nie wiedziałam że mogę mieć taką chorobę jak mój ojciec (miał operacje w 2000r) Lekarze powiedzieli mu wtedy że prawdopodobnie przechodzi to tylko na chłopców. Nie robili mu badań genetycznych. Widocznie z tego względu że to pojawiło się tylko u mojego ojca. No i właśnie miałam takie przeczucie że czasem wyjdzie szydło z worka i bede miec to samo, więc "przezorny zawsze ubezpieczony" ubezpieczyłam się. Oczywiście podpisałam umowę i zdeklarowałam że nie jestem chora genetycznie.

Chodzi mi o to czy jeśli zrobię badania krwi pod względem genetycznym, to jak rozumiem trafię do rejestru osób chorych genetycznie i moja rodzina będzie obciążona chmurką z chorobą genetyczną w rodzinie. (Czyli: - problem z ubezpieczeniami itp itd.)

Jeśli tych badań mi nie zrobili (pytałam się Pani doktor i potwierdziła że nie zostały zrobione) to znaczy że nie jestem obciążona genetycznie. W wypisie mam napisane że mam "nieokreślona Polipowatość rodzinna jelita grubego"

Więc mogę jasno powiedzieć że z punktu widzenia medycznego (a to się liczy najbardziej) nie jestem osobą chorą genetycznie. :)

Proszę o wasze komentarze na ten temat.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie

Post autor: Mamcia » 10 lut 2015, 19:38

Moim zdaniem lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć. To jest kwestia obciążenia potomstwa, odpowiedniej profilaktyki, badań prenatalnych itp.
Nie ma rejestru chorych genetycznie do którego mieliby wgląd ubezpieczyciele.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Łukasz
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 09 lut 2015, 22:28
Choroba: CU
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Suwałki

Re: Ubezpieczenie

Post autor: Łukasz » 29 mar 2016, 21:54

witam
Ja mam pytanie odnośnie ubezpieczenia grupowego (Hestia) z zakładu pracy, chodzi mi o wypłatę świadczeń ewentualnych po operacji. W moim przypadku to usunięcie jelita grubego i ileostomia. I jak jest z wypłaceniem za L4 i pobyt w szpitalu?? Ktoś może miał podobną sytuację i jak to wygląda??
#NSNP

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Posty: 1085
Rejestracja: 16 kwie 2014, 20:16
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Żuławy

Re: Ubezpieczenie

Post autor: Brawurka » 12 lip 2017, 10:32

Spotkała mnie kurjozalna sytuacja. Jako "młoda" matka na zaasiłku rodzicielskim, przy którym nie ma ubezpieczenia, zostałam odesłana z kwitkiem z UP oraz MOPS i nie mam ubezpieczenia. Prywatnie w NFZ 400zł. także podziękuję. Szok, dla mnie jest to nie do pomyślenia, że osoba chora i niepełnosprawna nie może uzyskać ubezpieczenia. MOPS powołuje się na przekroczenie progu 514zł. (sick!), choć nie wiem co to ma do ubezpieczenia, a PUP na niezdolność do pracy i brak możliwości rejestracji.
Jakieś pomysły? Czy pisać do Ministrów? :lol:
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii



Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadczenia”