Zasiłek opiekuńczy

Dyskusje o zasiłkach pielęgnacyjnych, świadczeniach pielęgnacyjnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Noire
Początkujący ✽✽
Posty: 159
Rejestracja: 12 maja 2013, 19:22
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Śrem
Kontakt:

Zasiłek opiekuńczy

Post autor: Noire » 14 paź 2013, 17:52

W OPS powiedzieli mojej mamie, że może dostać zasiłek opiekuńczy (czy jak to się nazywa) z racji tego, że z powodu mojej niepełnosprawności musi się mną opiekować (mama nie pracuje). Mama złożyła w związku z tym wniosek, bo panie powiedziały, że raczej powinna go dostać. Potem powiedziały, że nie są pewne czy dostanie i ciągle każ donosić nowe papierki. Moje pytanie jest takie. Jakie warunki trzeba spełnić, aby coś takiego dostać, bo zastanawiamy się czy jest sens dalej się o to strać. Panie w OPS każ non stop donosić jakieś nowe papierki, a my w mieście nie mieszkamy a wiadomo, że to kosztuje czas i pieniądze. A szkoda by było gdyby się okazało, że tyle załatwiania spełzło na niczym i pieniądze jednak nie przysługują...
"Wszystko mogę w Tym, Który mnie umacnia"

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Posty: 1885
Rejestracja: 28 sty 2009, 22:45
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Zasiłek opiekuńczy

Post autor: ita71 » 15 paź 2013, 13:18

Noire pisze: może dostać zasiłek opiekuńczy (czy jak to się nazywa) z racji tego, że z powodu mojej niepełnosprawności musi się mną opiekować (mama nie pracuje).
A nie chodzu Ci o Świadczenie pielęgnacyjne?
Jeżeli tak to musisz mieć orzeczenie o niepełnosprawności, nie wiem od kiedy chorujesz.
Do 16 roku życia dostaje się Orzeczenie bez stopnia niepełnosprawności, ale żeby mama mogła dostać Świadczenie pielęgnacyjne, musi być na Orzeczeniu w punkcie 6 i 7-"wymaga".

Od 16 roku życia są już stopnie niepełnosprawności i jeżeli masz stopień znaczny,
także mama może sie ubiegać o Świadczenie pielęgnacyjne, pod warunkiem że nie
będzie pracować zawodowo.
Nie wiem czy napisałam to z sensem :wink:
Tu masz szczegółowe wyjaśnienie:
http://opspszczyna.pl/p,23,27.html
Nigdy nie mów nigdy...

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Posty: 1479
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:20
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Zasiłek opiekuńczy

Post autor: izo.sim » 08 gru 2013, 18:05

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Ni idioci Żabusia, tylko bezlitosne bestie, które dbają tylko o własną kieszeń, a zwykłych ludzi mają w głębokim poważaniu.
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Zasiłek opiekuńczy

Post autor: obyty.z.cu » 08 gru 2013, 19:28

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
żeby się tam dostać trzeba mieć poparcie wyborców i to dużo,
więc domniemanie było by,że i oni takimi są,a to chyba nie tak.
Z programów partyjnych nic nie zostaje,kiedy góra partyjna widzi tylko swoje sondaże.
Inna sprawa,że zbyt wielu ekspertów zostaje uciszonych przez ekspertów od ekonomii,
tzn. nie da się wszystkim dać,a najlepiej zabrać tym maluczkim ,oni przecież wstydzą się mówić o swojej ..biedzie.
Bogaty zaś chętnie opowiada ile mu państwo bierze złotówek z jego milionów,stać go na lobbistów.

Naprawdę wkurza mnie ten urzędniczy dyktat,
nawet jak nie mają prawa,to sami sobie te prawa stwarzają bezprawnie.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Posty: 1479
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:20
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Zasiłek opiekuńczy

Post autor: izo.sim » 08 gru 2013, 22:20

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Niestety... Część z tych ludzi przed wyborami ma szczytne ideały, szlachetne cele, a po wyborach... dyscyplina partyjna.
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Posty: 635
Rejestracja: 09 lut 2011, 18:54
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie
Lokalizacja: lubelskie

Re: Zasiłek opiekuńczy

Post autor: Dżordż » 08 gru 2013, 23:53

Ten nierzad sprzyja bogatym. Wiekszsc zmian prawa w imie zasady bogaci bodatsi a biedni biedniejsi. Wiadomo nic za darmo w zamian sa korzysci. A biedota won na szczaw i mirabelki, o czym nadworny blazen przypomina. Gdyby nie ta zawiklana choroba dawno by mnie by tu nie bylo w polandi. Bo to kraj kolonialny taniej sily roboczej i rynek zbytu. Moze lepiej nie pisze eiecej bo wyjdzie że marudze.

katzo1
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 05 kwie 2013, 23:06
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Świadczenie pielęgnacyjne

Post autor: katzo1 » 10 sty 2014, 19:44

Właśnie dzisiaj odebrałam orzeczenie o niepełnosprawności wydane na synka. Udałam się z nim do MOPS, celem uzyskanie zasiłku pielęgnacyjnego i świadczenia pielęgnującego, (z końcem lipca po urlopie wychowawczym, zostałam zwolniona z pracy-redukcja etatu). Okazało się, iż aby uzyskać świadczenie pielęgnacyjne musi być spełniony pkt. 7 i 8, ów orzeczenia(wpis - wymaga). U mnie w pkt. 7 jest - konieczność stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji -nie wymaga. Pani z MOPSU poradziła aby napisać odwołanie, może ktoś ma jakieś doświadczenie w tej kwestii i pomógłby napisać takie odwołanie. Dodam iż synek na 4 lata, chodzi do przedszkola (próbuje),średnio idzie 2 dni, potem jest chory przez 2-3 tyg. - bardzo źle reaguje na leki, nawet syropy na kaszel powodują u niego albo biegunkę, albo zaparcie (jego choroba - polega na tym iż podawanie leków ograniczam prawie do 0, dziecko po prostu samo walczy z infekcjami- dlatego tak długo to trwa, a lekarstwa to ostateczność), - jak tu człowiek ma pracować i normalnie żyć. Może ktoś ma jakiś pomysł, na odwołanie mam 14 dni.

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Posty: 1479
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:20
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Zasiłek opiekuńczy

Post autor: izo.sim » 10 sty 2014, 21:28

katzo1 pisze:Pani z MOPSU poradziła aby napisać odwołanie, może ktoś ma jakieś doświadczenie w tej kwestii i pomógłby napisać takie odwołanie. Dodam iż synek na 4 lata, chodzi do przedszkola (próbuje),średnio idzie 2 dni, potem jest chory przez 2-3 tyg. - bardzo źle reaguje na leki, nawet syropy na kaszel powodują u niego albo biegunkę, albo zaparcie (jego choroba - polega na tym iż podawanie leków ograniczam prawie do 0, dziecko po prostu samo walczy z infekcjami- dlatego tak długo to trwa, a lekarstwa to ostateczność), - jak tu człowiek ma pracować i normalnie żyć. Może ktoś ma jakiś pomysł, na odwołanie mam 14 dni.
Nie chcę Cię martwić, ale z powodu powtarzających się infekcji trudno będzie uzyskać "wymaga" w punkcie 7. Prędzej powodem mogłoby być CU - jednak musiałabyś udowodnić, że przebieg u Twojego dziecka jest ciężki. Warto dołączyć do tego odwołania wyniki badań, wypisy szpitalne itp.
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

katzo1
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 05 kwie 2013, 23:06
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

pkt. 7

Post autor: katzo1 » 10 sty 2014, 22:05

Akurat ciężkiego przebiegu nie da nam się udowodnić, od 1,5 roku jesteśmy na imuranie i efekt leczenia zadawalający. Lekarz prowadzący w CZDZ każe Bogu dziękować że tak ładnie wyszliśmy, a było już z nami bardzo źle. Szkoda ze wydający ów orzeczenie nie wiedza jak się żyje z tą chorobą, jak jej zmienność i nieprzewidywalność potrafi uprzykrzyć życie nie tylko choremu ale całej jego rodzinie. Mimo wszystko spróbuję coś napisać, nie mam nic do stracenia.

Awatar użytkownika
Karaoke
Aktywny ✽✽✽
Posty: 501
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:18
Choroba: CD u dziecka
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Zasiłek opiekuńczy

Post autor: Karaoke » 11 sty 2014, 16:11

izo.sim pisze:Część z tych ludzi przed wyborami ma szczytne ideały, szlachetne cele, a po wyborach.
... zależy od punktu siedzenia
i dlatego wszystko się zmienia :lol:
katzo1 pisze:konieczność stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji -nie wymaga
dla mojego syna to standard. Zawsze tak dostaje nawet "wspaniałomyślnie" na 3/4 lata. Potem robimy odwołanie do Wojewódzkiego i już po :lol: kilku miesiącach czasami 3 jest komisja.
To co napiszesz jest dość indywidualne i zależy od przebiegu choroby, zastosowanego leczenia. Mój Adam ma np nauczanie indywidualne (dziecko do lat 12 nie może być bez opieki nawet w domu) - wymagane zaświadczenie lekarskie, że nie może uczęszczać do szkoły/przedszkola z powodu zagrożenia zdrowia (częste infekcje, leczenie immunosupresyjne....), bierze dość dużo lekarstw - żadna przedszkolanka w twoim przypadku- nie może ich podawać. Mogą to być czynności higieniczne, kontrola stolców na obecność krwi...

Oczywiście, aby to mądrze napisać potrzeba nieco więcej info
Obrazek
Rozlicz PIT z sercem - przekaż 1 % podatku na OPP

Aby nie było gorzej...
...to będzie lepiej...
Podobno ;-)

Obrazek
Podążaj za Pajacykiem...

Obrazek
Wspomóż WOŚP, wspomóż dzieciaki bez focha - 13 I 2019r

katzo1
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 05 kwie 2013, 23:06
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Zasiłek opiekuńczy

Post autor: katzo1 » 12 sty 2014, 09:26

Dziękuję za pomoc, może się uda.

katzo1
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 05 kwie 2013, 23:06
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Zasiłek opiekuńczy

Post autor: katzo1 » 15 kwie 2014, 21:38

Długo się nie odzywałam, ale chciałam wszystkim serdecznie podziękować za pomoc. Odwołanie napisałam, wyszło bardzo dluuuugie - opisałam dosłownie wszystko co się wiąże z moim synem i jego chorobą. Potem ponowna komisja i udało się pkt. 7 i 8 spełniony.
Dziękujemy. :super:

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zasiłek opiekuńczy

Post autor: Baby » 15 kwie 2014, 22:21

katzo1, gratulacje :)
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
langusta
Aktywny ✽✽✽
Posty: 593
Rejestracja: 18 lis 2006, 18:44
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zasiłek opiekuńczy

Post autor: langusta » 15 kwie 2014, 22:55

katzo1 super, Gratuluję!
langusta
dwie córki chore na CD

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Zasiłek opiekuńczy

Post autor: obyty.z.cu » 24 paź 2014, 20:40

Uzależnianie przyznania opiekunowi świadczenia pielęgnacyjnego od wieku, w którym powstała niepełnosprawność podopiecznego, jest niezgodne z konstytucją - orzekł 21 października 2014 r. Trybunał Konstytucyjny. Co to oznacza?
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/2 ... 23.10.2014
czyli jak zawsze,urzędnicy podzielili ludzi na 2 kategorie,opieka jednych kosztuje więcej a drugich mniej,a to wszystko w zależności od tego,czy niepełnosprawny to dziecko czy rodzice.
Opiekę nad rodzicami wyceniono mniej...
Teraz będą dyskusje w Sejmie co z tym zrobić,pewnie wyrównają,przy okazji ograniczając liczbę świadczeń,no bo ...budżet to rzecz święta.
Stopień cywilizacji zależy od tego jak opiekujemy się dziećmi ,osobami starszymi i niepełnosprawnymi.
O mądrości i uczuciach się nie mówi,posłom chyba i jednego i drugiego brakuje widać po dyskusji przy okazji tego wyroku.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadczenia”